Laatste nieuws
07.00Het geheim van Luís Campos, architect van PSG
06.56Boost voor Oranje: Memphis maakt na twee maanden rentree bij Corinthians
06.50Duidelijk antwoord Cruijff op felicitaties na Europese kwalificatie Ajax
01.45Depay kan weer lachen: drie dagen voor WK-selectie rentree bij Corinthians
00.10Salah in tranen na afscheid op Anfield: 'Zal ik iedere keer emotioneel van worden'

Gisteren

23.57'Amper vakantie voor Ajax: Amsterdammers beginnen razendsnel aan nieuwe seizoen'
23.55Juventus verspeelt voorsprong in ontregelde derby en grijpt naast Champions League
23.47Milan blameert zich in seizoenslot: 'Moeilijk grotere teloorgang voor te stellen'
23.45Kenneth Perez valt iets op aan wedstrijdbal bij Ajax - FC Utrecht
23.45Slangenmens Rensenbrink, de kruising tussen Cruijff, Best en Lamine Yamal
23.40Conte kondigt vertrek aan bij Napoli: 'Niet in geslaagd om eenheid te creëren'
23.35Vardy degradeert voor tweede jaar op rij: Cremonese zakt af naar Serie B
23.35PSV door verrassende Champions League-debutant in andere pot tijdens loting
23.26Overzicht: deze clubs zijn al zeker van Champions League-deelname in 2026/27
23.18García: 'We waren bang dat Ajax geen Europees voetbal zou gaan spelen'
23.17Alle promovendi en degradanten in de Europese toplanden
23.16Malen helpt AS Roma aan Champions League-ticket, Como grote verrassing
23.16'Liverpool zwaait Robertson uit: verdediger trekt naar andere Premier League-club'
23.02Zian Flemming openhartig: 'Zonde om vijftien jaar alleen aan voetbal te besteden'
23.00Goed nieuws uit Brazilië voor Ronald Koeman en Oranje rond Memphis
23.00Memphis Depay keert achttien dagen voor WK terug in selectie Corinthians
22.57Atlético afgeschminkt in 800ste wedstrijd Simeone: treurig afscheid voor Griezmann
22.55VI Live: Vardy degradeert voor tweede jaar op rij
22.52Bizar slot in Serie A: Malen schiet AS Roma naar CL, ook Como naar miljardenbal
22.52Malen schiet Roma de Champions League in, Como debuteert in miljardenbal
22.40Trainersloopbaan Jans zit erop, nu met AOW op naar de Veluwe
22.32Gigantische verrassing in Portugal: tweedeklasser verslaat Sporting in bekerfinale
22.30Geliefde voetbalcommentator relativeert: 'Heb ook veel veren in mijn reet gehad'
22.15Spurs handhaven zich op slotdag Premier League, Liverpool pakt Champions League-ticket
22.13VI Live: trefzekere Malen schiet Roma virtueel naar Champions League
22.09Slot kan worstelseizoen eindelijk afsluiten: 'Had vaak niets te kiezen'
22.09Engelse pers ziet 'verdiend gelukje' voor Brobbey: 'Een plaag voor verdedigers'
22.00García: 'Soms zei de beveiliger bij Ajax dat we weg moesten'
22.00Seuntjens-actie zorgt nog altijd voor 'hilariteit': 'Kon mijn lach niet inhouden'
21.49García hoopt bij Ajax te mogen blijven: "Wat denk je zelf?"
Resultaten x
binnenland

In zijn beginjaren was AZ-topschutter Vangelis Pavlidis nog middenvelder: "Steven Gerrard was mijn grote idool"

Samen met Santiago Giménez is Vangelis Pavlidis de topschutter van Nederland. De Griek hoopt zijn scoringsdrift ook vanavond tegen Aston Villa te laten zien. 

26-10-2023 12:04 door Tim Beck

Dit verhaal verscheen in augustus 2021 in ELF Voetbal.

Vangelis Pavlidis startte met voetbal toen hij vier jaar oud was. "Ik heb ook een aantal andere sporten gedaan", vertelde hij in 2021 tegen ELF Voetbal. "Met een paar neven speelde ik waterpolo, maar ik moet eerlijk zeggen dat dat niet lang duurde. Een maand slechts, want de combinatie met voetbal was gewoon te zwaar. Daarnaast heb ik nog twee jaar gehandbald. Met ons team speelden we tegen ploegen uit heel Griekenland. We werden tweede van het land."

Toch stond voetbal altijd op de eerste plaats. "In clubverband startte ik met voetbal bij Bebides 2000. Dat is een opleiding met ploegen van de jongste jeugd tot de Onder 17. Ze hebben geen profploeg of oudere amateurploegen. Het is puur en alleen een academie voor jonge talenten. Een van de beste opleidingen van Thessaloniki. Als spelers van de opleiding rond de zeventien jaar oud zijn, krijgen ze de kans bij grote clubs in Griekenland. Veel spelers gaan van Bebides 2000 naar de opleiding van een team uit de Super League."

Duitsland

In 2015 ging Pavlidis echter naar VfL Bochum. "Toen ik naar Duitsland ging, had ik ook goede opties in Griekenland. Een aantal topclubs wilde me hebben. Ik heb overlegd met mijn ouders en kwam tot de conclusie dat ik naar een competitie in het westen van Europa wilde. Mijn ouders steunden me volledig in mijn keuze. Er kwam een goed aanbod van VfL Bochum."

(Tekst loopt onder de foto door)

Afgelopen weekend scoorde Pavlidis drie keer

"Die club heeft me onwijs geholpen in het maken van de volgende stappen richting professioneel voetbal. Mijn coach in de Onder 17 was heel goed voor me. Hij wilde me na een stage graag hebben en heeft me zowel op als naast het veld enorm geholpen mijn weg te vinden in Duitsland. Het moeilijkste voor mij was de taal onder de knie te krijgen, maar na zo’n anderhalf jaar sprak ik redelijk tot goed Duits. Ik woonde met een ploeggenoot samen in een gastgezin. Die gastfamilie heeft veel voor me gedaan."

Steven Gerrard

Overigens was Pavlidis niet altijd spits in zijn jonge jaren. "In de jeugd speel je vaak nog niet op de positie waar je uiteindelijk eindigt. Ik was een middenvelder. Als jonge jongen wilde ik een voetballer worden zoals Steven Gerrard. Hij was mijn grote idool als kind. En ik was natuurlijk fan van de Griekse nationale ploeg."

"Toen Griekenland het EK 2004 won, was ik nog hartstikke jong. Ik was zes jaar oud en het enige dat ik me kan herinneren is dat er tijdens de finale ineens veel kabaal was in de buurt. Dat was uiteraard toen Charisteas scoorde. Als kind sla je zoiets op. Hoewel ik het niet heel bewust heb meegekregen, ben ik net zo goed trots op die prestatie."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.