Laatste nieuws
05.02Bondscoach Zuid-Afrika blijft strijdvaardig na verlies tegen Mexico: 'Ik geloof'
04.49VI Live: Zuid-Korea en Tsjechië gaan rusten, vooralsnog geen spektakelstuk
04.18WK LIVE: beurt aan Zuid-Korea en Tsjechië na chaotisch vuurdoop van WK
04.15VI Live: Zuid-Korea krijgt eerste mogelijkheden tegen Tsjechië
03.54Van der Vaart wijst naar zwakke plek van 'wereldgozer' Heitinga: 'Is zijn manco'
03.10Praat mee op VP: Zuid-Korea en Tsjechië hervatten tweede WK-duel
03.10Nieuwe SBS6-talkshow Het Oranje Café krijgt keiharde kritiek: 'Uiterst gênant'
02.50'Openingsduel Mexico en Zuid-Afrika krijgt nare bijsmaak door chaos rond Azteca'
02.20WK LIVE: beurt aan Zuid-Korea en Tsjechië na chaotisch vuurdoop van WK
02.11Valentijn Driessen is duidelijk: 'Met strik eromheen zo afleveren bij Real Madrid'
01.55Verweij komt met opvallend verhaal over Weghorst: 'Dat verhaal ging al bij Ajax'
01.40Koeman gaat goede vriend opbellen over WK-tegenstander: 'Beter om hem te bellen'
01.26Anco Jansen haalt uit naar Oranje-assistent: 'Een slecht signaal, echt absurd'
01.11Sneijder en Van der Vaart hebben opvallend plan: 'Hij hoofdtrainer, ik assistent'
01.03Maker eerste WK-goal bedankt thuispubliek voor steun
00.45WK Praat-tafel geniet van hachelijk WK-moment: 'Zou hij thuis geoefend hebben?'
00.42Broos opvallend mild over Zuid-Afrika: 'Mijn team heeft een goede wedstrijd gespeeld'
00.15Het 'nachtbraak-WK': de tijdsverschillen van de speelsteden met Nederland
00.10'PSV weet meer: drie oefenwedstrijden in aanloop naar nieuw seizoen bekend'
00.0231-voudig Oranje-international haalt hard uit: 'Blijf dan thuis, mijn WK verziekt'
00.00'Real Madrid voegt nóg een ster toe aan selectie: Man City-smaakmaker is binnen'

Gisteren

23.50Wereldpers bedrukt na openingsduel: 'Grijze overwinning' versus 'nachtmerrie'
23.35Gijp zag veel emotie bij Kees Jansma: 'Zag Advocaat als een vriend, is nu klaar'
23.35Drie keer rood: vorig WK al bijna geëvenaard na unicum in deze eeuw
23.31PSV-speler (22) verrast en ondergaat haartransplantatie: 'Kan veel impact hebben'
23.30Fans steunen Oranje massaal bij training in Kansas City: 'Van links, naar rechts'
23.26Kenneth Perez kan lach niet onderdrukken: 'Wordt bijzonder WK als dit doorgaat'
23.25Foto's: zo zag de opening van het WK 2026 eruit
23.05Courtois eerlijk over eerdere samenwerking met Mourinho: 'Het botste af en toe'
23.04Mexico simpel langs Zuid-Afrika in WK-ouverture met drie keer rood
23.04VI Live: emotionele Jiménez na Mexicaanse zege getroost door debutant (17)
23.02Mexico pakt volle buit in openingsduel van het WK met drie (!) rode kaarten
23.00België polste PSV-target te laat: 'Ik heb met mijn hart gekozen, nooit getwijfeld'
22.58VI Live: ook Mexico pakt rode kaart, negental Zuid-Afrika jaagt op 2-1
22.50VI Live: Zuid-Afrika met negental verder, Mexico jaagt op grote score
Resultaten x
binnenland

Van Breemen over oproep Jong Oranje: “Het blijft bijzonder”

2023 is het jaar waarin topclubs met grote problemen kampen. Ajax heeft het lastig in Nederland, Olympique Lyon staat stijf onderaan in de Franse competitie en FC Basel kan ook geen potten breken in Zwitserland. Finn van Breemen (20) is verdediger bij de Zwitserse club en is een lichtpuntje in de Zwitserse duisternis. Hij is voor de derde keer opgeroepen voor Jong Oranje.

15-11-2023 15:00 door Michel Prevoo

 

“Ik zit goed in mijn vel. Momenteel zijn alleen de resultaten bij Basel niet zoals we willen, maar des al niet te min gaat het persoonlijk goed. Om weer opgeroepen te worden is een eer”, vertelt Van Breemen trots.

“Het begint al een klein beetje te wennen moet ik eerlijk zeggen. Ik weet nog wel dat ik de eerste keer emotioneel werd en dat ik met mijn ouders zat van: ‘So, dat hebben we even gedaan’. Nu stuur ik gewoon een appje: ‘Ik zit er weer bij’, haha. Als ik dan uiteindelijk weer met het vliegtuig aankom, heb ik wel weer het gevoel van ‘yes, ik ben er weer’. Het blijft bijzonder.”

 

Vertrouwen van Reiziger

Van Breemen krijgt vertrouwen van bondscoach Michael Reiziger. “Ik heb gesprekken met de trainer gehad over hoe hij over mij denkt. Dat heeft mij wel een bepaalde rust gegeven. Dan is het altijd nog de vraag hoe ik presteer bij mijn eigen club. Zolang ik mijn ding blijf doen en hard blijf werken, denk ik dat ik er bij zit, maar dat is nooit vanzelfsprekend.

We spelen met een systeem waar de trainer en andere spelers bekend mee zijn, maar ik was dat in de eerste periode niet. Je hebt hier heel goede spelers om je heen, zodat je erg dominant bent tijdens een wedstrijd. FC Basel is ook een dominante ploeg. Dat is nu wat minder, maar ik ben gewend aan het compact spelen en het verdedigend hard werken. Ik zoek dan meestal zelf de oplossing door in te dribbelen of een lange bal te geven. Hier is het toch wel dat de centrale verdedigers dichtbij elkaar staan. Kort spel. Baltempo hoog. Daar moest ik aan wennen en dat gaat nu stukken beter. Hij zei tegen me dat ik de afgelopen periodes stappen heb gemaakt en dat hem dat heel positief bevalt. Die laatste wedstrijd tegen Gibraltar (0-5) mocht ik de hele tweede helft spelen. Dat zijn dingen waarmee hij laat zien dat hij vertrouwen in mij heeft en dat geeft mij vertrouwen.”

 

Opvallend in slecht draaiend team

Ondanks de tegenvallende resultaten van zijn club, speelt Van Breemen veel en valt hij op. De verdediger denkt niet dat dit invloed heeft op de keuze om hem te selecteren of niet. “Ik denk dat het puur individueel is. Ze monitoren hier alles goed, dus ze houden ook mijn wedstrijden bij. In de wedstrijden die ik speel bij Basel, haal ik persoonlijk mijn niveau. Ik denk dat dat niet heel veel invloed heeft. Je ziet het ook in Nederland, met Ajax dat het moeilijk heeft in de Eredivisie. Er zijn ook drie jongens geselecteerd van Ajax.”




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.