Laatste nieuws
20.20'Valente laat elke week zien dat hij in het Nederlands elftal hoort'
20.20Slot laat ontevreden sterspeler Salah thuis, maar houdt deur voor terugkeer open
20.15Woedende reactie Weghorst na tackle zorgt voor onbegrip: 'Hoe kan juist hij nou zo reageren?'
20.15Brugge-fans worden gek na 'bizar' ontslag van trainer: 'Onbegrijpelijke keuze'
20.14Slot reageert op explosief interview Salah: 'Ben kalm en beleefd, maar niet zwak'
20.10Simeone deelt groot compliment uit op ultrakorte persconferentie: 'PSV is dapper'
20.00Praat mee op VP: Manchester United zonder De Ligt tegen hekkensluiter Wolves
19.50Spaan deelt een 8 uit aan Ajax-speler: 'Zagen het vroeger vooral bij Brazilianen'
19.40FC Twente laat 'goud' op de bank zitten: 'Kan een hele mooie transfer opleveren'
19.35Van der Gijp spaart 'harde' Slot niet: 'Hij haalt er maar één speler uit'
19.25Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz heeft steunpilaren terug voor Atlético-clash
19.12Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
19.10PSV ontvangt angstgegner Atlético: zo verliepen de eerdere ontmoetingen
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
Resultaten x
binnenland

Interview | Urby Emanuelson: "Marco van Basten kwam binnen en het hele feest verplaatste zich naar hem"

In het land waar het eren van helden tot kunst verheven is, past Nederlandse nuchterheid als een pyromaan bij de brandweer. Italianen behandelen voetballers die grootse prestaties hebben geleverd op een compleet andere manier dan Nederlanders doen. Urby Emanuelson maakte het bij AC Milan van dichtbij mee.

23-11-2023 15:11 door Tim Beck

Er wordt altijd standaard over de grote drie Nederlanders gesproken en hoewel Emanuelson de grootsheid van Gullit en Rijkaard niet in twijfel trekt, stond Van Basten volgens hem qua populariteit nog een trede boven zijn landgenoten. "Hij was zo immens populair. Het is eigenlijk moeilijk te omschrijven hoe het is, want je zou het eigenlijk een keer van dichtbij moeten meemaken om te begrijpen wat ik bedoel. Eén moment staat me bij en is kenmerkend: het jubileumfeest bij AC Milan."

"Alle grootheden waren aanwezig. Paolo Maldini, Alessandro Nesta, Zvonimir Boban, George Weah, de selectiespelers van dat moment… Iedereen die een grote rol heeft gespeeld in de geschiedenis van de club. Van Basten was iets later en toen hij binnenkwam: boem, alle ogen richtten zich op hem en het hele feest verplaatste zich. Ik zag toen: Van Basten is écht next level. Dat waren de momenten waarop ik zag wat hij teweeg heeft gebracht in Milaan. Dat zal ook nooit veranderen. Iedere Nederlander die ooit voor AC Milan gaat voetballen, zal de verhalen over Gullit, Rijkaard en Van Basten te horen krijgen."

Verhalen over het moment dat Van Basten moest stoppen bijvoorbeeld. De dag dat hij afscheid nam van AC Milan en over hoe intens dat voor fans was geweest. "Als ze daarover spraken, leek het net een dramafilm. Een hele trieste dramafilm. Dat moment heeft er zo ingehakt bij de mensen. Van Basten heeft door zijn manier van spelen en zijn successen zoveel impact gehad op AC Milan. Hij is zonder meer de grootste buitenlandse speler die ooit voor AC Milan heeft gespeeld."

Als trainer van sc Heerenveen

Het interview met Urby Emanuelson maakt deel uit van ELF Voetbal nummer 11, omgedoopt tot Oranje Bril Special. Het Nederlands voetbal belicht vanuit buitenlands perspectief. Daarin ook interviews met de Portugees Abel Xavier, die mede vanwege de Europa Cup-finale Benfica - PSV voor de Eindhovenaren koos. Met Ioan Sabau die te goed was voor Feyenoord en de Nederlandse School nu toepast als trainer in zijn thuisland Roemenië en met Graham Arnold, de bondscoach van Australië die zijn Roda JC- en NAC-periode meeneemt in zijn trainersaanpak. Ook vertelt Ronald de Boer over de passie van Josep Guardiola voor Johan Cruijff en Holger Badstuber over de invloed van Louis van Gaal bij Bayern München.

De ELF Voetbal Special: Oranje Bril valt automatisch bij de abonnees op de deurmat. De editie is ook verkrijgbaar bij de bekende verkooppunten als de supermarkten, (kantoor)boekhandels en op reislocaties als de NS-treinstations, Schiphol Airport, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport. De editie is natuurlijk ook gemakkelijk online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Voor 15.00 uur besteld, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement nemen is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link zo afgesloten. Kies je eigen welkomstgeschenk uit! Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.