Laatste nieuws
01.05John Terry dacht aan zelfmoord na Champions League-finale 2008
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.48Drie debutanten, drie nieuwe blessures bij moeiteloze bekerzege
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
Resultaten x
binnenland

Wie is de nieuwe middenvelder van AZ: Kristijan Belic?

AZ is druk bezig op de transfermarkt en heeft de tweede versterking binnen. Kristijan Belic maakt voor ongeveer 4 miljoen euro de overstap van FK Partizan naar Alkmaar. De middenvelder tekent een contract tot de zomer van 2028, maar veel fans van AZ weten nog weinig af van de Serviër. Wie is Kristijan Belic? ELF Voetbal licht hem uit!

18-01-2024 09:00 door Milan Verleg

Kwaliteiten

Kristijan Belic staat in Servië niet bekend als een doelpuntenmaker. De middenvelder komt amper in scoringspositie en valt vooral op met zijn verdedigende kwaliteiten. In de lucht heeft Belic het wat zwaarder. De Serviër is met zijn 1,80 meter niet de grootste middenvelder, maar probeert elk kopduel te winnen. Max Huiberts, directeur voetbalzaken bij AZ, omschrijft Belic als een echte nummer zes. "Het is een jongen die veel in beweging is, veel loopt, makkelijk aan de bal zijn weg kan vinden, agressiviteit heeft in zijn spel en de duels niet schuwt.”

Verhuizen op jonge leeftijd

De verdedigend middenvelder heeft al in verschillende landen gewoond. Belic is geboren op 25 maart 2001 in België, waar zijn vader Dusan Belic destijds doelman was van Sint-Truiden. Dusan kwam alleen in 2006 op negatieve wijze in het nieuws. In het Belgische tv-programma Panorama werd de doelman beschuldigd van opzettelijke blunders. Er was immers veel geld ingezet op de wedstrijden waarin de doelman een aantal fouten maakte. Dusan had er genoeg van en besloot samen met zijn familie te verhuizen naar Canada. Hier kon Kristijan gaan voetballen bij Serbian White Eagles FC. 

Belic vertrok op latere leeftijd naar zijn eigen vaderland Servië en speelde hier in de onder-15 van OFK Beograd. Op vijftienjarige leeftijd maakte hij de overstap naar Engeland. Belic ging spelen bij West Ham United, maar dit werd geen succes. Na drie jaar in de jeugdopleiding verruilde hij de Londense club voor Olympiakos. In Griekenland maakte hij zijn debuut in het professionele voetbal. De Serviër mocht tien minuten meespelen in de bekerwedstrijd tegen PS Kalamata.

Terug naar zijn vaderland

De rechtspoot kwam niet verder dan één wedstrijd voor Olympiakos. In 2021 keerde hij terug naar Servië, waar hij ging spelen voor FK Cukaricki. Hij speelde dertien wedstrijden voor de club en trok de aandacht van FK Partizan. De Servische club kocht Belic voor 200.000 euro en sindsdien was hij hier niet meer weg te denken uit de basiself. In totaal speelde de middenvelder 55 wedstrijden voor FK Partizan. Hierin wist hij drie keer het net te vinden en bereidde hij zeven keer een treffer voor. Woensdag maakte AZ bekend de 22-jarige Belic over te nemen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.