Laatste nieuws
22.50FC Twente-fans maken grootste spandoek ooit en zien overwinning op Go Ahead Eagles
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
21.05Feyenoord bestolen in Klassieker: 'Was honderdduizend procent een penalty'
21.00Bounida laat voor het eerst van zich horen bij Ajax: 'Eerste en laatste keer'
21.00Van Polen ziet 'oude strijder' verschil maken bij PSV: 'Wát een intensiteit'
20.59Bijzonder interview Kraaij met Mokio
20.45Miedema draagt met goal en twee assists bij aan Shaw-show en ruime zege City
20.36Fanatieke Feyenoord-groepering is het helemaal beu en wil één man zien vertrekken
20.32Perez lyrisch over 'prachtige voetballer' van Ajax: 'Een wereld van verschil'
20.30Schmeichel deelt enorm compliment uit aan Nederlandse PL-sensatie: 'Briljant'
20.20Kane houdt met late 2-2 vanaf elf meter ongeslagen status Bayern in stand
20.13Ekkelenkamp helpt Udinese aan winst op titelhouder Napoli, Inter nieuwe koploper
20.10Van Persie verbaast met Ajax-uitspraken: 'Een beetje een slechte verliezer'
20.10FC Twente-sterkhouder onder de indruk van eigen fans: 'Het was echt bizar'
20.10NAC pakt tegen Utrecht eindelijk weer eens een punt en ontloopt laatste plek
20.05Praat mee op VP: Alavés - Real Madrid
20.00Prachtig: Henderson eert Diogo Jota met viering van eerste Brentford-treffer
19.49Jans geeft verontrustende update bij Utrecht: 'Kan best dat dat niet doorgaat'
Resultaten x
binnenland

In België is het in de Jupiler Pro League tijd voor play-offs: dit moet je erover weten

Het is weer zover in België: alle punten worden gehalveerd en verschillende play-offs barsten los. Voor veel clubs is het nog spannend in welke play-offs het uit mag komen. Waar de één de Champions’ Play-offs nog probeert te bereiken, doet de ander er alles aan om de Relegation Play-offs te ontlopen. Wij zetten op een rijtje hoe het Belgische systeem werkt en op welke ploegen we moeten letten.

17-03-2024 09:00 door Quinn Appels

Zoals onze zuiderburen wel vaker doen, hebben ze het format weer een beetje aangepast. Dit seizoen doen er niet achttien, maar zestien teams mee aan de Jupiler Pro League. Wel is er, zoals gewoonlijk, een kampioenspoule. Dit seizoen maken zes teams uit wie kampioen wordt en wie recht heeft op Europees voetbal. Aan deze poule wordt begonnen met de helft van de tot dusver behaalde punten.

Europees of degradatie?

Hetzelfde geldt voor de Europe Play-offs. In deze poule nemen de nummers zeven tot en met twaalf het tegen elkaar op. De winnaar van deze poule speelt na afloop dan nog een finale tegen de nummer vier uit de kampioenspoule. In deze directe confrontatie wordt gestreden om het laatste Europese ticket.

De nummers dertien tot en met zestien gaan uitmaken wie degraderen. In tegenstelling tot de andere poules, worden de punten hier niet gehalveerd. Net als in Nederland, degraderen de twee laagst geklasseerden en speelt de club daarboven play-offs om degradatie. Nadat afgelopen seizoen tien teams al uitgevoetbald waren in april, zorgt het nieuwe format ervoor dat elke club tot de laatste dag moet blijven strijden.

Kampioensstrijd

Union Saint-Gilloise begint met de beste papieren aan de play-offs. Na halvering beginnen de hoofdstedeling waarschijnlijk met een voorsprong van vier punten op stadsgenoot RSC Anderlecht. Ook Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn verzekerd van een plekje in de hoogste poule. Zij beginnen echter wel met een fikse achterstand op de koplopers. 

RC Genk, KV Mechelen, Cercle Brugge en KAA Gent gaan uitmaken wie de laatste twee plekken in de poule pakt. Het verschil tussen de nummer vier en acht is slechts twee punten. Genk zal op bezoek bij KVC Westerlo de vierde stek veilig willen stellen, maar er zijn dus veel kapers op de kust.

Degradatiespook

KV Kortrijk, RWD Molenbeek en KAS Eupen kunnen de degradatiepoule al niet meer ontlopen. OH Leuven heeft wel nog een laatste kans om in veiligheid te komen. Daarvoor moet het vandaag winnen van KV Mechelen en moet Charleroi FC of Westerlo verliezen.


Vorig seizoen leverde de slotdag van de competitie een krankzinnige apotheose op. Toby Alderweireld schoot in de slotminuut Mark van Bommel’s Antwerp naar de eerste titel in 66 jaar. Met drie titelkandidaten op de slotdag, waarvan er twee tegenover elkaar stonden, was het een dag die veel Belgen nog lang zal heugen. Of het dit jaar weer zo spannend zal worden is nog de vraag, maar een spannende titelstrijd zal het zeker worden.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.