Laatste nieuws
15.20Perez: 'Het kan toch niet zo zijn dat AZ met déze kwaliteiten onder Ajax staat?'
15.05Gelukje: AZ op voorsprong door eigen doelpunt van Deijl
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
11.48Te Kloese deelt heerlijke anekdote: 'Hij zei: ík ga mijn contract niet verlengen'
11.42Feyenoord O17 winterkampioen na zege bij AZ
11.41COLUMN: Riante zege met een vlekje
11.35Boel ziet 'Bob Ross' bij Go Ahead: 'Ik roep vaak dat hij een soort schilder is'
11.30'Alonso aan zijden draadje bij Real: spoedvergadering, naam Klopp valt intern'
11.25Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.09Van bankzitter naar held: 'Dit mis je als je niet speelt, wat ik bij PSV had'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
Resultaten x
binnenland

Wat is de link tussen het nieuwe tenue van Oranje en dat van 1988?

Afgelopen zondag maakte de KNVB bekend in welke shirts het Nederlands Elftal komende zomer zal gaan schitteren op het EK. Frenkie de Jong ontving op symbolische wijze van Ronald Koeman het thuistenue, dat een vleugje 1988 met zich meebrengt.

19-03-2024 11:30 door Boris Pinkse

1988. Bondscoach Rinus Michels overhandigt een koffer aan Ronald Koeman, een van zijn sterspelers. In de koffer het nieuwe tenue van het Nederlands Elftal, geheel oranje. Het EK wordt later gewonnen en het shirt wordt iconisch. 

2024. 36 jaar later is Nike nog steeds de shirtsponsor van Oranje. Ronald Koeman, inmiddels zelf bondscoach, overhandigt Frenkie de Jong, zijn eigen goudhaantje, opnieuw een koffer. Hierin zit het nieuwe tenue van Oranje voor het EK 2024. 

In het promotiefilmpje van de KNVB wordt dus duidelijk de link gelegd met 1988. In het tenue zelf is dat iets minder terug te zien. Het nieuwe shirt vertoont niet bijster veel gelijkenissen met het zogenaamde goudvissenshirt van ‘88. En dat is misschien maar beter ook: ondanks de iconische status, wordt dat shirt gezien door veel mensen gezien als het lelijkste Oranje shirt ooit. 

Volgens bondscoach Ronald Koeman moet het nieuwe tenue niet alleen symbool staan voor de rijke geschiedenis, maar ook voor de toekomstige prestaties op het veld. Vanzelfsprekend is dat het gebruik van oranje wordt ingezet als teken van een trotse nationale identiteit. Dit is extra tot uiting gebracht dankzij metaprisma, een nieuwe techniek van Nike waarbij de traditionele kleuren met licht en beweging extra versterkt worden. 

Het nieuwe thuistenue wordt vrij positief ontvangen bij de fans. Op het nieuwe uitshirt, dat tegelijkertijd werd gepresenteerd, is wat meer kritiek te horen. Volgens de KNVB is het een statement van minimalisme en geometrie, dat wordt gekenmerkt door drie verschillende tinten blauw met oranje accenten. Veel fans doet het echter denken aan het oude design dat te vinden was op de stoelen in de bus. 

Frenkie de Jong, die komende zomer een van de touwtrekkers van Koemans elftal moet worden, mocht het shirt dus als eerste in ontvangst nemen. Hij liet weten het fantastisch te vinden het shirt te mogen ontvangen op een manier die zoveel betekenis heeft in de Nederlandse voetbalgeschiedenis. Ook hoopt hij tot dezelfde prestaties te komen als in 1988.

Het nieuwe tenue zal komende vrijdag in Amsterdam voor het eerst gedragen worden, als het Nederlands Elftal het opneemt tegen Schotland in een vriendschappelijke interland. De Jong zelf zal echter nog even moeten wachten. De middenvelder is geblesseerd en zit niet bij de selectie. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.