Laatste nieuws
05.05Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
02.10Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
Resultaten x
binnenland

Internationals in Saudi-Arabië: kom je nog aan de bak voor je land?

Veel Oranjefans keken verbaasd op toen bondscoach Ronald Koeman Georginio Wijnaldum bij de selectie haalde voor de komende interlandperiode. “Wat moet je met z’n geldwolf’’, comment iemand onder de Instagrampost van Oranje. Het stigma dat wanneer je gaat voetballen in de zandbak het einde van je serieuze voetbalcarrière betekent, geldt al lang niet meer. Is dat zo? Hoe staan de Europese internationals die sinds het vorige EK naar Saudi-Arabië verkasten er nu voor bij hun nationale ploeg?

20-03-2024 14:30 door Sjors Spijkers

Er zijn vijftien spelers die met hun land meegingen naar het vorige EK die ondertussen naar Saudi-Arabië zijn gegaan. Staan ze nog steeds in de kijker bij hun nationale ploeg? Negen van de vijftien spelers die verkaste naar Saudi-Arabië zijn ‘gewoon’ weer opgeroepen door hun land voor de komende interlandperiode.

Wie zijn er wel opgeroepen?

De grootste naam die op het vliegtuig richting Europa is gestapt is natuurlijk Cristiano Ronaldo. De superspits kan twee van zijn records verbeteren komende interlandperiode. Namelijk die van de meeste interlandgoals (128) en meest gespeelde interlands (205). Ronaldo hoeft niet alleen in het vliegtuig te zitten. Ploeggenoot van Portugal Rúben Neves is ook opgeroepen.

Andere toplanden die spelers uit Saudi-Arabië halen, naast Nederland en Portugal, zijn Spanje, Engeland en Kroatië. Zo zijn Ajacied Jordan Henderson, Aymeric Laporte en Marcelo Brozovic komende tijd weer te bewonderen op de Europese velden.

Ook tegenstander van Oranje: Schotland heeft een international naar Saudi-Arabië zien gaan. Jack Hendry is sinds dit seizoen ploeggenoot van Wijnaldum bij Al-Ettifaq. Verder haalde Noord-Macedonië Ezgjan Alioski en Turkije Merih Demiral uit de zandbak om te komen spelen voor hun land.

Wie zijn er niet opgeroepen?

Bij Frankrijk zijn oud-Ballon d’Or winnaar Karim Benzema en oud-wereldkampioen N’golo Kanté, beiden speelachtig in Saudi-Arabië, niet opgenomen in de selectie van Deschamps. Dat komt mede doordat Benzema zelf gestopt is bij de nationale ploeg dankzij een ruzie met de bondscoach. Kanté speelde sinds zijn overstap naar Al-Ittihad geen minuut meer voor Frankrijk.

Bij onze zuiderburen speelden op het vorige EK ook twee spelers die ondertussen voor het grote geld in Saudi-Arabië hebben gekozen: Jason Denayer en Yannick Carrasco. De laatstgenoemde was begin dit jaar nog aanvoerder bij de Rode Duivels, maar werd nu, net als Jason Denayer, thuis gelaten door de bondscoach. 

De laatste twee voetballers die waarschijnlijk geen nieuwe EK gaan meemaken sinds ze naar Saudi-Arabië zijn gegaan, zijn de Zweed Robin Quaison en de Pool Grzegorz Krychowiak.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.