Laatste nieuws
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.48Drie debutanten, drie nieuwe blessures bij moeiteloze bekerzege
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
20.20Praat mee op VP: Cardiff City - Chelsea
Resultaten x
binnenland

Keeperstalent Joeri Heerkens: ‘Toen Nederland mij benaderde, was de keuze snel gemaakt’

Waar de meeste jeugdinternationals van Oranje dicht bij huis voetballen, speelt Joeri Heerkens een stuk verder van Zeist. De zeventienjarige doelman staat onder contract bij Sparta Praag. Vanuit het Oostblok probeert Heerkens een gooi te doen naar een plek onder de lat bij Oranje. “Mijn droom is om te spelen voor het Nederlands elftal.”

27-03-2024 12:00 door Sjors Spijkers

Na twaalf jeugdinterlands voor Tsjechië maakte Joeri Heerkens eind vorig jaar de overstap naar de onder-18 van Nederland. Geen moeilijke keuze voor de getalenteerde doelman. Dat benadrukte Heerkens in ELF Voetbal nummer 3, waarin hij aanbod komt in onze rubriek 'Talent'. Een gedeelte van het vraag/antwoord-interview is hier te lezen op de site.

Hoe belandt een keeper geboren en getogen in Tsjechië onder de lat bij Oranje Onder 18?

“Mijn beide ouders zijn Nederlands. Een jaar voor mijn geboorte zijn ze naar Tsjechië verhuisd om een eigen camping te beginnen. In een klein Tsjechisch dorpje met 350 inwoners hebben ze nu een mooie camping opgebouwd. Een soort Ik Vertrek-verhaal eigenlijk, haha.”

Wat zijn jouw kwaliteiten als doelman?

“Ik denk dat ik een moderne doelman ben, goed met de voeten. Ik houd van een beetje risico in mijn spel; ballen over de grond spelen en van achteruit opbouwen. Ik sta vaak een flink stuk voor mijn doel. Tot mijn veertiende keepte ik altijd maar een helft en stond ik de andere helft links- of rechtsbuiten. Ik vond keepen toch leuker, dus heb besloten me daar volledig op te focussen. Dat heeft goed uitgepakt.”

Foto: @jplatno

Voordat je vorig jaar op 17 oktober tegen Noorwegen debuteerde voor Oranje Onder 18, speelde je al jeugdinterlands voor verschillende jeugdteams van Tsjechië. Waarom ben je overgestapt naar Nederland?

“Toen ik nog iets jonger was, stond ik nog niet in de kijker bij Oranje. Dat kwam doordat ik alleen bij Tsjechische clubs speelde. Ik mocht meedoen met een aantal jeugdelftallen van de nationale ploeg van Tsjechië. Toen Nederland mij benaderde, was de keuze snel gemaakt. Ik heb veel fijne momenten meegemaakt bij Tsjechië en had ook een goede band met veel mensen daar. Maar sinds kleins af aan ben ik al fan van het Nederlands elftal. Vooral aan het WK van 2014 bewaar ik mooie herinneringen. Het was een droom voor mij om voor Nederland uit te komen.”

Wat zijn je doelen voor de toekomst?

“Ik ga er alles aan doen om het uiterste uit mezelf te halen. Zo hoop ik ooit in het grote Oranje te komen. In de toekomst wil ik ook naar Nederland om daar op clubniveau te spelen.”

Het gehele interview met Joeri Heerkens is te lezen in ELF Voetbal nummer 3. In ons nieuwste nummer ook het verhaal achter het succes van PSV en team Bosz. Interviews met Bert Konterman, Jeremy Bokila en we gingen op bezoek bij Hamburger SV om te spreken met het Nederlandse duo Ludovit Reis en Immanuel Pherai. We spraken met de vaders van drie spelers van Jong PSV die ook als profvoetballer door het leven gingen. Hun zoons waren daarbij. We stelden FC De Verliezers samen, maakten de andere stand op basis van loyaliteit op en spraken de internationals uit de Keuken Kampioen Divisie. En nog veel meer! 

ELF Voetbal nummer 3 valt bij de abonnees automatisch op de deurmat. De editie is ook verkrijgbaar bij de bekende supermarkten, (kantoor)boekhandels en op de grootste reislocaties. Denk aan Schiphol Airport, Rotterdam Airport, Rotterdam The Hague Airport en vele NS-stations. Het nummer is ook gemakkelijk online te bestellen. Via deze link zo gebeurd. Een abonnement nemen is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch in de brievenbus. Via deze link zo afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.