Laatste nieuws
11.00Fred Grim hekelt Ziggo Sport-analisten: 'Itakura verdient meer respect'
10.56Live Transfers: Engelse interesse in Van Hecke, duidelijkheid rond Tomiyasu-deal
10.55Grim troeft Van Persie af: Ajax-trainer legt Feyenoord-zwakte pijnlijk bloot
10.50Deijl kritisch na verlies tegen FC Twente: 'Zo'n wedstrijd moet je niet afleveren'
10.50Studio Voetbal kraakt Feyenoord en prijst Ajax: 'Dik en dik verdiend'
10.50'Grim is de aardige versie van Mourinho, Van Persie een spits met behoorlijk ego'
10.45Perez ergert zich kapot aan één Ajax-speler: 'Wat een acteur is dat!'
10.30Klaverboer (Heerenveen) slaakt diepe zucht: 'Lekker om van het gezeik af te zijn'
10.30Nog één keer genieten: prachtige sfeeractie bij FC Twente voor Enschede-jubileum
10.25Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
10.08Klaassen hoopt snel op aanvallendere speelwijze: 'Dat is uiteindelijk wat je wilt'
10.00Eredivisie-flops: Feyenoord hofleverancier met trio én 'kleinzielige' Van Persie
09.57Driessen ziet 'gevaarlijke Feyenoord-cocktail': 'Priske presteerde beter'
09.55Engelse kranten negatief over Bizot, Malen valt op: 'Grotere impact'
09.50Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
09.42Van Hanegem richt zich tot 'Ajax-gezinde pers': 'Met kont in de eigen zestien'
09.35Van Hooijdonk verrast door relatie Buijs en Ihattaren: 'Dat vind ik beetje tricky'
09.31Go Ahead Eagles komt tekort tegen FC Twente: 'Het was moeizaam en lastig'
09.30Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
09.20Van Persie evalueert eigen functioneren iedere dag: 'Ben daar erg tevreden over'
09.17Grim springt in de bres voor Ajax-verdediger: 'Meer respect voor hem tonen'
09.10Nederlandse arbitrage gekraakt: 'Het is topsport en daarin gelden geen excuses'
09.00Voor de fijnproevers: de schitterende steekpass van Valente tegen Ajax
09.00VP's Elftal van de Week: Ajax hofleverancier na zege op Feyenoord in Klassieker
08.55Feyenoord-verdediger zit helemaal stuk in Amsterdam: 'Dit is verschrikkelijk'
08.46Resink bespreekt winters vertrek bij Groningen: 'Uiteindelijk wil ik stap maken'
08.40'Ajax klopt aan bij Bournemouth in zoektocht naar vleugelverdediger'
08.37'Tomiyasu dinsdag gekeurd, Ajax en Japanner mogelijk toch langer met elkaar door'
08.26Italiaanse pers kraakt Napoli, maar ziet Lang strijden: 'De enige met energie'
08.15De dure domper voor NEC: géén top drie door afgekeurde goal in slotfase
08.00Hornkamp verbaast met bijzondere penalty: 'Heb het thuis ook even geoefend'
07.58Ochtendkranten: Voetbalvernuft Ajax, machteloos Feyenoord, argwaan bij PSV
07.45De samenvatting: PSV vergroot gat met Feyenoord na spektakel tegen Heracles
07.34Invallers van Feyenoord en Van Persie zwaar onder vuur: 'Slecht geïnstrueerd'
07.30Lammers kijkt ogen uit bij FC Twente - Go Ahead: 'Ik heb dit nog nooit gezien'
Resultaten x
binnenland

Topscorer van de Eredivisie 2016/2017: Nicolai Jørgensen

Scoren, scoren en nog eens scoren! In deze rubriek van ELF Voetbal zoomen we in op de topscorers van de Eredivisie van de afgelopen veertien jaar. Opvallend is dat er in die periode ieder jaar een andere naam bovenaan het lijstje stond. In deze aflevering: de man die een enorm aandeel had in het kampioenschap van Feyenoord in 2017: Nicolai Jørgensen.

29-04-2024 12:00 door Michel Prevoo

De Deense voetballer werd geboren in een stad genaamd Ballerup, vlakbij Kopenhagen. Al snel viel Jørgensen op bij lokale professionele voetbalclubs. Hij debuteerde in het profvoetbal bij Akademisk, waarin hij bij zijn debuut direct belangrijk was met een assist voor de winnende goal. Via Bayer Leverkusen, 1.FC Kaiserslautern en FC Kopenhagen kwam Jørgensen terecht in Rotterdam.

Ongekend succes

Al snel bleek zijn overstap naar de Eredivisie een juiste. Meteen bij zijn debuut voor de Rotterdammers vond hij het net, uit tegen FC Groningen. Hij zal Het Legioen in totaal 21 keer laten juichen. In 2017 werd zijn werk bekroond met de topscorerstitel en de eerste landstitel in achttien jaar voor Feyenoord.

De goede cijfers van Jørgensen waren ook in buitenlandse competities opgevallen. Newcastle United wilde hem  in de winter van 2018 graag naar de Premier League halen. Er lag een miljoenenbod klaar voor de spits, die Feyenoord zonder twijfel afsloeg. De Rotterdammers zouden ruim 22,5 miljoen euro ontvangen, maar hier werd een streep door gezet. Uiteindelijk zou de topscorer bij Feyenoord blijven, wat in eerste instantie met gejuich werd ontvangen door de club en de aanhang. Achteraf gezien was het een gemiste kans.

Blessurelijst

Verschillende blessures hielden hem in totaal meer dan 250 dagen aan de kant. Met name kwetsuren aan de knie, teen en liezen zorgden voor veel gemiste wedstrijden. Hierdoor haalde de spits, die ooit zo’n twintig miljoen euro waard was, nooit meer zijn topniveau.

Roemloos einde?

Nog ver voor zijn Feyenoord-tijd liet de Deense bondscoach Morten Olsen de toen 20-jarige Jørgensen debuteren in het nationale team. Hij speelde in zijn interlandcarrière een hoop kwalificatieduels, oefenwedstrijden en kwam uit in de Nations League. In 2018 maakte hij deel uit van de Deense selectie die speelde op het WK in Rusland. In totaal zal hij 39 wedstrijden spelen voor zijn land en negen keer scoren.

Nicolai Jørgensen in actie voor Denemarken. 

In 2021 vertrok Jørgensen naar Turkije, in de hoop bij Kasimpasa iets van zijn oude vorm terug te vinden. Helaas kreeg hij hier opnieuw te maken met blessures. Hij keerde na een half jaar, met maar twee gescoorde doelpunten in vijftien wedstrijden, terug naar zijn oude club FC Kopenhagen. Inmiddels zit de 33-jarige spits zonder club. Het zou erg zonde zijn dat de carrière van iemand die ooit een Feyenoord-held was, op zo’n manier doodbloedt.

Geniet hier van ruim elf minuten aan doelpunten van Nicolai Jørgensen in Rotterdamse dienst

 

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.