Laatste nieuws
00.40De avond van Tengstedt: spits maakt eerste treffer in dienst voor Feyenoord
00.19De snoeiharde tackle op Weghorst in beeld: Ajax-spits haalt verhaal bij vierde man
00.15Dick Advocaat blikt terug op bliksemvertrek: 'Die aanbieding kon ik niet weigeren'
00.10Boskamp kiezelhard over keuze voor ander land: 'Waardeloos, je bent hier opgeleid'
00.07De beelden: Drommel helpt Sparta met clean sheet aan zege op NAC
00.05Van Hooijdonk voorziet Feyenoord-uitblinker van advies: 'Voor beide kampen beter'
00.00Emotie en euforie: Neymar viert lijfsbehoud Santos met fans

Gisteren

23.57Feyenoord stelt nieuwe medewerker op non-actief
23.41'Deze man heeft geen plaat voor zijn kop, maar een hele garagedeur'
23.37PSV domineert de Eredivisie op alle fronten
23.36Van Hooijdonk ziet probleem voor Oranje: 'Poule geen probleem, maar daarna...'
23.35Farioli slaat terug na bekeruitschakeling: FC Porto wint overtuigend
23.25Kieft kijkt met verbazing naar ex-Ajax-ster: 'Dacht dat hij de top zou halen'
23.25ESPN-analisten unaniem over 'harde tackle' op Ajax-spits Weghorst: 'By far!'
23.25El Ahmadi geniet: 'Hij is misschien wel de beste middenvelder van de Eredivisie'
23.20Real Madrid loopt rood aan en incasseert tegen Celta tweede nederlaag
23.20WK-clash met Mo Salah op het programma: 'Het zal fijn zijn om hem opnieuw te zien'
23.05Negen man Real Madrid verliest van Celta de Vigo: FC Barcelona loopt uit
22.50Heracles-uitblinker hoopt club 'veel geld' op te brengen: 'Goed als ik stap maak'
22.48Aanvalstrio Napoli, inclusief Lang, ook in topper tegen Juventus van grote waarde
22.37Højlund schittert: Napoli wint beladen kraker van Juventus
22.26Oosting wint dankzij uitblinkende Janssen ook eerste competitieduel met Antwerp
22.17Slot en Wiegman bij laatste drie voor titel Coach van het Jaar
22.05Perez haalt uit naar Eredivisie-trainer: 'Tótaal geen respect voor arbitrage'
22.01Geen degradatie voor Neymar: Santos wint cruciaal laatste duel
21.35'Extra station' Timber houdt Steijn uit de basis: 'Hij is de betere speler'
21.30El Ahmadi looft 'type Ødegaard' bij PSV: 'Zó comfortabel, echt een kwaliteit'
21.28Wijndal zorgt voor hilariteit: 'Die heeft het WK nog niet uit zijn hoofd gezet'
21.06'Interne oorlog bij Manchester United: Scholes persona non grata in kleedkamer'
21.05'Het kan niet zo zijn dat je met deze kwaliteiten onder Ajax staat'
21.02Hoefkens ziet 'bijna perfect' NAC verliezen van Sparta: 'Dat ga ik ze laten zien'
21.00Van den Brom lyrisch over Twente-uitblinker: 'Hoorde dat hij niet kan verdedigen'
20.41Wondergoal van 'Rafael van der Vaart 2.0' helpt HSV aan zege op Bremen in derby
20.33'Liverpool-bestuur kiest duidelijk partij na clash tussen Slot en Salah'
20.30Samenvattingen eredivisie: kwartet Ueda, Fortuna helpt Ajax, PSV effectief
Resultaten x
binnenland

Verhit duel op het programma in de nacompetitie

Nadat Excelsior afgelopen zondag met 4-0 van de mat werd gespeeld door Feyenoord weten ze in Kralingen hoe laat het is: tijd voor de nacompetitie. In die nacompetitie treft Excelsior in de halve finale een oude bekende: ADO Den Haag. Twee jaar terug was het affiche tussen deze twee ploegen de finale. En wat voor een. Vanavond nemen ADO en Excelsior het weer tegenover elkaar op.

22-05-2024 14:00 door Sjors Spijkers

ADO Den Haag eindigde de Keuken Kampioen Divisie als vijfde. De formatie uit Den Haag deed lang mee voor de strijd om directe promotie, maar kende een flinke vormdip tijdens de laatste fases van de competitie. ADO leverde wel de topscorer van de competitie af. Henk Veerman wist 23 maal het net te vinden. Door de vijfde plek moest ADO het in de kwartfinale van de nacompetitie opnemen tegen De Graafschap. Na een 2-3 overwinning in Doetinchem in de heenwedstrijd en een 2-0 voorsprong in eigen huis in de terugwedstrijd, leek er geen vuiltje aan de lucht voor ADO. In de tweede helft kwam De Graafschap snel terug tot 2-2 en pakte ADO-speler Amir Absalem een rode kaart. Hierdoor werd het nog een kwartier billenknijpen in Den Haag, maar wist de ploeg van trainer Darije Kalezic toch stand te houden en zich te plaatsen voor de halve finale.

In die halve finale neemt ADO Den Haag het dus op tegen Excelsior. De ploeg uit Rotterdam wist tijdens de laatste speelrondes de strijd met RKC niet te winnen en eindigde zo op plek zestien. Om zich te handhaven moet Excelsior een trend doorbreken. Sinds dat in 2020 alleen de nummer zestien van de Eredivisie nacompetitie speelt, zijn alle nummers zestien gedegradeerd. Toch houdt Excelsior hoop. Met smaakmakers als Lance Duijvestijn, Troy Parrott en Couhaid Driouech is de formatie van Marinus Dijkhuizen goed bewapend.

In de finale van de nacompetitie van het seizoen 2021/2022 stonden ADO Den Haag en Excelsior ook al tegenover elkaar. Nadat de eerste wedstrijd in Rotterdam in 1-1 eindigde, werd het in Den Haag een waar spektakelstuk. ADO stond in de 47e minuut met 3-0 voor, maar zag vervolgens Thijs Dallinga in de 93e minuut gelijk maken. In de verlenging scoorde beide ploegen één maal, waardoor het uitdraaide op strafschoppen. Na een strafschoppenreeks die eindigde in 7-8 wist Excelsior de comeback te voltooien. De ADO supporters waren woest en bestormden het veld. Vanavond om 18:45 kan ADO in eigen huis revanche nemen.

Check de uitgebreide samenvatting van deze bizarre wedstrijd hieronder!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.