Laatste nieuws
11.55PSV-fans sneren 'concurrenten' in nood: 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.54Weghorst dankt 50ste interland mogelijk aan uniek appje: 'Zal ons niet gebeuren'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
Resultaten x
binnenland

Hamburg: the place to be tijdens EURO 2024

Kaarten voor de wedstrijd Nederland - Polen op EURO 2024 en al in de stemming willen komen? Of helaas geen tickets, maar toch willen onderdompelen in de (Oranje) EK-sferen? Of kijken naar EK-wedstrijden met duizenden voetbalfans met een hapje en een drankje? Dan is het Heiligengeistfeld in het centrum van Hamburg the place to be. Daar is plaats voor liefst vijftigduizend toeschouwers, verdeeld over een Fan Zone en een terrein Public Viewing met diverse activiteiten. Entree gratis!

31-05-2024 12:00 door Sander Berends

"Hier vooraan komt de Fanzone. Daar aangrenzend het grote terrein voor Public Viewing." We staan op de top van de immens hoge Hamburg Bunker als een van de gidsen naar de betonnen laag naast het Millerntor-Stadion wijst. Normaliter in dienst zijnd als parkeerplaats voor de supporters en medewerkers van FC St. Pauli, de kersverse kampioen van de 2. Bundesliga. Twee keer in het jaar als fundament van een megakermis. Tijdens het aankomende EK zal het Heiligengeistfeld, zoals het terrein officieel heet, dienst doen als verzamelplek voor feestende supporters. Voor families met kinderen die de EK-koorts willen opnemen en voor voetballiefhebbers die een wedstrijd intens willen beleven, maar geen wedstrijdkaartje hebben weten te bemachtigen.

22 dagen

Vanaf 4 juni wordt het Heiligengeistfeld omgetoverd tot dé fanlocatie. Vanaf 14 juni officieel de plek waar je alle wedstrijden van het Duitse nationale team, die van de vijf wedstrijden in het Volksparkstadion in de stad en alle wedstrijden in de knock-out fase rechtstreeks kunt bekijken op meerdere mega tv-schermen. Bovendien nog gratis ook! Goed voor 22 dagen ultieme toernooistemming. En dat op een steenworp afstand van de Reeperbahn, het uitgaansgebied van de Noord-Duitse stad.

Buiten een biertje of wijntje drinken en wedstrijd bekijken, zijn er diverse activiteiten georganiseerd in de Fanzone. In het Activity Area gedeelte gaan gezelligheid en sport ineen. Denk aan Football Snooker, een minivoetbalveld van dertig bij vijftien meter, een voetbalparcours, basketbal, tafeltennis, teqball, de Robokeeper en schminken. Het vijftig meter hoge reuzenrad grenst aan de Fanzone, waar maximaal tienduizend mensen toegelaten kunnen worden.

Special Olympics

Achter de tribune van de Fanzone verrijst de Football Arena. Een mobiel stadion voor 820 toeschouwers waar niet alleen Hamburgse bedrijven voetballen, maar ook de Special Olympics een toernooi organiseert, er aandacht is voor blindenvoetbal via de Sepp Herzberger-Stiftung en een Queeres voetbaltoernooi. In de Community Spot stellen maatschappelijke organisaties zich via themadagen voor en wordt er een Beach Club van vijfhonderd vierkante kilometer aangelegd waarop je vanaf een ligstoel met een cocktail in de hand kunt kijken naar een wedstrijd op een twaalf vierkante meter groot scherm.

Op het Event Stage zijn diverse optredens te bekijken. Op 14 juni wordt de aftrap verricht door de Duitstalige rockband Madsen. De volgende middag gevolgd door een gebedsdienst. Ook het vrouwenkoor van voorstadje Wirbes en de Trommler- und Pfeifferkorps-Vereinigung treden op. Die laatste bestaat uit een honderdtal muzikanten van negen tot en met 79 jaar. Alle concerten zijn tevens gratis. Bij alle zones zijn internationale gastronomische specialiteiten aanwezig. Ook aan de Nederlandse voetbalsupporter is gedacht.

Hamburg Bunker

Het Nederlands elftal traint op 15 juni, een dag voor de groepswedstrijd tegen Polen, overigens in het Millerntor-Stadion. Wil je een prachtig uitzicht bemachtigen in het stadion van bovenaf en tegelijk dichtbij overnachten, is daarvoor sinds 29 mei de mogelijkheid: de Hamburg Bunker. Het imposante bijna veertig meter hoge betonnen bouwwerk dat in 1943 in gebruik werd genomen als beschermplaats voor achttienduizend burgers. Nu huist er vanaf de vijfde verdieping een hotel, bestaande uit 134 kamers verdeeld over zes etages. Inclusief restaurants. Op de dak ligt een park die elke bezoeker een perfect uitzicht op de stad en het Millerntor-Stadion biedt.

Uitbater is het Amerikaanse concern REVERB, dat in Hamburg haar eerste Europese vestiging opzet. Officieel het REVERB by Hard Rock Hamburg, waarbij direct wordt aangegeven wat het thema is. Met een winkel, waarin eigen merchandise wordt verkocht, en bars waar hard rockmuziek zal klinken. Bovendien is er een grote zaal op de tiende etage. Doordeweeks gebruikt door schoolkinderen om te sporten. In het weekend en avonden voor concerten en andere muzikale evenementen.

Oranje-mars

Op zondag 16 juni start in de Fanzone in de voormiddag al een groot supportersfeest voor de Oranje-fans. Het Heiligengeistfeld zal daarna tevens als startpunt dienen voor de traditionele Oranje-mars. Deze kent het treinstation Hamburg-Altona als eindhalte. Van daaruit wordt de reis verder voortgezet naar het Volksparkstadion, waar om 15.00 uur de aftrap plaatsvindt van het openingsduel met Polen. Fans zonder kaartje kunnen daarna terug naar de Fanzone om daar feestelijk het duel te bekijken. Kortom: Hamburg is the place to be. Meer informatie is te vinden op: https://www.hamburg-tourism.de/sehen-erleben/veranstaltungen/veranstaltungskalender/uefa-festival-hamburg-fan-zone/




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.