De etalage hoefde voor sommige clubs niet eens gebruikt te worden. In meerdere gevallen verlengden de seizoenkaarthouders de voor hun belangrijkste pas in hun portemonnee direct. Bij FC Twente bijvoorbeeld, waar 99.2 procent verlengde en de overige 0.8 snel werd ingevuld door fans op de wachtlijst. Zo'n zelfde proces voltrok zich bij AZ en Feyenoord, waar nagenoeg iedereen verlengde en er zich in het geval van de Rotterdammers zaterdagochtend 30.000 mensen in een online wachtrij meldden voor de overige kaarten.
Bij Ajax was er voor overige supporters geen eens een optie om er tussen te komen, omdat de houders er zo massaal een jaartje extra aan vastplakten, dat er amper wat over bleef. Wellicht dat ditzelfde straks ook voor PSV geldt, maar op de site van de Eindhovenaren valt te lezen dat er pas eind juni info over de seizoenkaartenverkoop verschijnt. Er lijkt geen twijfel over te bestaan of PSV ook volgend seizoen volop gesteund zal worden.
Hoe zit het met de promovendi?
Wat supporters betreft, zijn de resultaten rondom promotie en degradatie goed uitgevallen. De verlengingsperiode van NAC loopt nog, maar over of dat positief afloopt, zal niemand lang nadenken. Ook bij die andere promovendi uit Brabant, Willem II, lijkt het komend seizoen weer volle bak te gaan worden voor wat betreft de seizoenkaarthouders. FC Groningen had als enige promovendi een vrije verkoop, maar voelde zich genoodzaakt die te stoppen vanwege de enorme run. Ook goed nieuws dus.
PEC Zwolle, dat vorig jaar promoveerde, zet een recordaantal van 9200 verkochte seizoenkaarten neer. De Blauwvingers handhaafden zich afgelopen seizoen knap en dat wordt ze door de aanhang in dank afgenomen. Van diens rivaal Go Ahead is nog minder bekend over aantallen, maar ook in Deventer lijkt de stempel uitverkocht deze zomer op de seizoenkaarten geplakt te gaan worden. Datzelfde geldt overigens voor NEC, dat haar seizoenkaarten vorig seizoen nog makkelijk uitverkocht.
Waar je er nog wel één kan kopen
Verder openden Sparta, Almere City en Heracles recent een wachtrij vanwege de drukte en gaan ook zij uitverkopen. Dat resulteert in een aantal van vier resterende clubs die de komende weken nog alle zeilen bij zullen zetten om een zo hoog mogelijk aantal seizoenkaarthouders te noteren. De termen wachtlijst en uitverkocht zijn daar namelijk (nog) niet van toepassing. Het gaat om Fortuna Sittard, sc Heerenveen, RKC en FC Utrecht.