Laatste nieuws
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.48Drie debutanten, drie nieuwe blessures bij moeiteloze bekerzege
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
20.20Praat mee op VP: Cardiff City - Chelsea
Resultaten x
binnenland

Sjoerd van Ramshorst: "Als presentator moet je ook van een uitzending kunnen genieten"

Vanuit het stadion op het veld in Duitsland presenteren? Of in een sfeerrijke ambiance in Nederland voor- en nabeschouwen met gasten? Voor Sjoerd van Ramshorst was en is de keuze niet moeilijk. Daarom presenteert hij vanaf 14 juni elke avond NOS Studio Fussball, de EK-variant van het vertrouwde NOS Voetbal. "Ik leef die eerste twee weken in een bubbel."

13-06-2024 10:00 door Sander Berends

Een hypermodern en tegelijk futuristisch gebouw. Compleet met glazen dak en glazen wanden. Het is de locatie waar Sjoerd van Ramshorst vanaf de start van het EK 2024 bijna de hele dag is te vinden. In het Bomencentrum in Baarn wordt een ruimte omgebouwd tot ministadion die als locatie van het avondprogramma dient. "We hebben gekeken naar een locatie die vanuit alle kanten van het land makkelijk bereikbaar is. Als het mooi weer is, gaan de deuren open. Regent het, kunnen we probleemloos de uitzendingen vanuit binnen laten doorgaan", vertelt de 37-jarige presentator.

Beveiliging

"We hebben overwogen om naar Duitsland te gaan. In Wolfsburg, de stad waar het Nederlands elftal tijdens het EK verblijft, is niets te beleven. Er vinden geen EK-wedstrijden plaats en het centrum staat sowieso al niet bekend als bruisend. We hebben nagedacht over een speelstad van Oranje, net als De Avondetappe. Maar dat is een stuk onpraktischer en ook duurder, omdat gasten moeten overkomen. Ook op het gebied van beveiliging wordt het een stuk prijziger. Op dat vlak niet te vergelijken met De Avondetappe dat vanuit een rustig dorpje in de buurt van de finishplaats wordt opgenomen."

Van Ramshorst zal zoon Lou, die begin augustus een jaar wordt, en vrouw Jasmijn de eerste twee weken nauwelijks zien. "Ik blijf in Baarn en omgeving. Ik zal tijdens de poulefase twee weken in een bubbel leven. Dan ben ik toch niet gezellig thuis. Mijn doel is om elke keer weer een beter programma te maken. Ik wil daarbij niet teveel afgeleid worden. Overdag is het veel voorbereiden, natuurlijk de wedstrijden bekijken. Er is voldoende te doen."

Ochtendprogramma

Tijdens het WK van 2014 in Brazilië beleefde de geboren Arnhemmer zijn eerste eindtoernooi bij de NOS. "We maakten het ochtendprogramma van twee uur, NOS Zomerochtend, vanuit de studio in Hilversum. De presentatie wisselde ik om en om af met Rivkah op het Veld. Vanwege het tijdsverschil zagen veel mensen de avond- en nachtwedstrijden niet of slechts deels. Het programma was een coproductie met NOS Nieuws, waardoor ook het actuele nieuws was te zien."

Hij hoopt dat in Nederland komende maand een ouderwetse Oranje-gekte losbarst. "Het toernooi is immers dichtbij. In 2008 maakten we dat eerder mee, toen veel Nederlanders naar Basel gingen. Oekraïne en Brazilië waren daarna te ver. In 2016 en 2018 misten we als Oranje het eindtoernooi. Het EK van 2020 werd een jaar doorgeschoven vanwege corona en werd gehouden in een periode dat er nog steeds beperkingen bestonden rond het samenkomen van mensen. Het WK in Qatar was natuurlijk in de winter. Dit wordt een eindtoernooi zoals ik dat graag voor me zie. Kinderen van tien jaar of misschien zelfs enkele jaren ouder hebben nog nooit een toernooi met Oranje op deze wijze bewust meegemaakt."

Gezellige avond

Tijdens de drie Oranje-wedstrijden komt de uitzending met verslaggever Gert van 't Hof en analisten Pierre van Hooijdonk en Rafael van der Vaart vanuit Duitsland. Is dat geen ambitie van hem? "Nee, nu niet. Ik vind het nu leuk om mensen een gezellige avond vanuit de studio te bezorgen. Enkele avonden komt er ook muziek langs. Wie? Dat houd ik liever nog even voor me, want sommige afspraken staan nog in de steigers."

De voorbereidingen van Studio Fussball begonnen al in februari. "Vanaf maart zitten we bijna wekelijks om de tafel. We begonnen met een blanco vel en daar is het ministadion in Baarn uit voortgerold. Iedereen kan zijn zegje doen. Een van de beeldredacteuren kwam op het idee om het shirt van het EK 1988 te verwerken in de tafel. Dat hebben we doorgevoerd. Je hield van het shirt of juist niet. Ik hoorde dat John van 't Schip het shirt destijds haast weigerde om aan te trekken. Hij is een van onze tafelgasten. Ook Erik ten Hag komt een avond langs." Daarnaast schuiven onder meer analisten Van der Vaart, Van Hooijdonk, Theo Janssen, Ibrahim Afellay, Imke Courtois, Leonne Stentler, Youri Mulder, Marco van Basten en Guus Hiddink aan.

Reacties

Bij het begin van elke uitzending heeft Van Ramshorst wedstrijdspanning, zoals hij het noemt. "Vergelijkbaar met een voetballer. Maar dat verdwijnt daarna snel. Het zou zonde zijn als dat bleef. Als presentator moet je ook van een uitzending kunnen genieten." Reacties op het medium X leest hij amper. "Ik zit daar sowieso nauwelijks op. Ik vind die reacties ook niet representatief. Daar lees je met name negativiteit."

Zelf voetbalde de NOS-presentator voor DVOV in Velp. "Als centrale verdediger, maar ik was niet erg getalenteerd. Tot mijn zeventiende woonde ik in Velp. Daarna ging ik in Utrecht Rechten studeren en daar op kamers. Toen ik daarmee was gestopt, koos ik voor Media en Cultuur op de Universiteit van Amsterdam. Via een stage ben ik in 2010 bij de NOS als beeldredacteur aan de slag gegaan", aldus Van Ramshorst, die twee jaar geleden van Amsterdam naar Haarlem verhuisde.

EK-favoriet

Over de kansen van het Nederlands elftal in Duitsland is Van Ramshorst positief gestemd. "We hebben een hele goede verdediging. Daar zijn veel landen jaloers op. Het wordt lastig om tegen Oranje te scoren. Natuurlijk kennen we ook zorgen. Frenkie de Jong en Memphis Depay zijn half geblesseerd. Maar we hebben op de bank natuurlijk ook geen pannenkoeken zitten." Als favoriet bestempelt hij Duitsland. "Een EK in eigen land geeft vleugels. Daarnaast zet ik in op Engeland als finalist. Al heeft Frankrijk natuurlijk ook een enorm sterke ploeg. Laat het EK maar beginnen. Ik heb er zin in."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.