Laatste nieuws
02.30Aankomstfoto Memphis gaat viraal: Brazilianen wijzen naar filmsterren
00.10Koeman: 'Malen of Weghorst in de spits, Depay was sowieso niet gestart'
00.05Frenkie de Jong pareert Driessen-vraag op humoristische wijze: "Sneijder..."
00.02Scheidsrechtersbaas Van Meenen erkent fouten: 'Te vaak in nieuws geweest'

Gisteren

23.50Romeny weggeblazen door 'onbeschrijflijke' steun Indonesiërs
23.36Jans boos door 'dramatische' oefennederlaag Utrecht: 'Hebben de spelers gemerkt'
23.15Van der Vaart: 'Ik heb veel geld verloren, maar krijg meer aanbiedingen dan ooit'
23.05Koeman en Frenkie de Jong eensgezind: 'Natuurlijk zie ik hem ook als basisspeler'
23.00'Dit is hele mooie stunt', Twente-vrouwen glunderen na fraaie Champions League-avond
23.00'Het is jammer dat ik op het EK geen Oranje-minuten heb gemaakt'
22.43Hiddink wilde Maduro te hulp schieten bij Almere: 'Hij zei uiteindelijk: dan niet'
22.35Voetbalsters Twente verrassen in Champions League met gelijkspel tegen Chelsea
22.22Frenkie blijft geheimzinnig: 'Ik weet niet wanneer. Of tenminste, niet helemaal'
22.20WK-droom Indonesië verder weg door nederlaag tegen Saudi-Arabië
22.10Feyenoord-boycot zorgt voor reactie: 'Ook wij niet gelukkig met het resultaat'
22.05Vermoedelijke opstelling Oranje: Koeman lijkt vijf keer te gaan wijzigen
21.50Koeman laat Oranje-training om trieste reden schieten: 'Ik ga niet zomaar weg'
21.49Gelijkspel Ajax-vrouwen in kwalificatiewedstrijd voor Europa Cup
21.45Koeman was afwezig bij training Oranje: 'Had te maken met mijn vrouw'
21.29De Jong en Koeman geven signaal af: 'Frenkie legt het goed uit: slaat nergens op'
21.22Dubbelslag Diks niet genoeg: Indonesië onderuit, directe kwalificatie WK uit zicht
21.14De verrassende favoriet van Ole Romeny: 'Ik keek veel naar hem bij Ajax'
21.10Liverpool-sterspeler Salah schiet Egypte met twee goals naar WK
20.46Koeman doet boekje open over dramatische Meerdink-aftocht: 'Hij ging afwerken...'
20.37Van coachen tegen Feyenoord naar hoofdrol in Indiase film: 'Maar ik blijf trainer'
20.25Historisch lang WK: hoeveel wedstrijden worden er gespeeld op het WK 2026?
20.15Negentiende WK-deelnemer bekend: uitblinkende Salah kwalificeert zich met Egypte
20.10'Natuurtalent' gesignaleerd bij Jong PSV: 'Elk balcontact kan er iets gebeuren'
19.55'Monaco dreigt trainer op straat te zetten en denkt aan oud-AZ'er en PSV-beul'
19.40Al Ittihad maakt komst bekende naam wereldkundig: Bergwijn heeft nieuwe trainer
19.20Ratcliffe laat zich uit over bekritiseerde Amorim: 'Dat is hoe ik erin sta'
19.20Nog geen WK-ticket Nederlands getint Kaapverdië: zuivere goal afgekeurd voor buitenspel
19.03Oranje-international geniet: 'Ik neem alles, ze zijn helemaal idolaat van me!'
19.00Praat mee op VP: Indonesië treft Saoedi-Arabië, acht spelers met Nederlandse roots
18.55Mooie beelden: REFCAM Manschot toont goals van kraker Feyenoord - Utrecht
Resultaten x
binnenland

Virgil van Dijk: "Bij Oranje spelen we vaak spelletjes, Rummikub vind ik het leukst"

Hij heeft er zin in. Die woorden herhaalt Virgil van Dijk regelmatig. Drie jaar geleden miste de centrale verdediger van Oranje, die op 8 juli zijn 33ste verjaardag viert, het EK vanwege een zware knieblessure. Nu treedt hij aan als aanvoerder van een ploeg waarin hij vertrouwen heeft. "Alles is mogelijk, maar ik moet ook realistisch blijven. Het wordt al lastig genoeg om de poule door te komen."

13-06-2024 12:00 door Sander Berends

Op 16 juni debuteert Van Dijk in het Volksparkstadion van Hamburg op een Europees kampioenschap. "De eerste keer of de tiende keer: dat maakt voor mij niet uit. Ik ben net zo trots. Ik wil altijd winnen. Zal altijd mijn best doen. Dat is nu niet anders. Ik heb enorm veel zin in dit EK. Echt veel zin", blikt de aanvoerder van het Nederlands elftal vooruit op de continentale titelstrijd in ELF Voetbal nummer 6, die vorige week is verschenen. Een editie die via deze link ook handig online is te bestellen.

Saamhorigheid

"Het is belangrijk dat we saamhorigheid creëren in de selectie. Dat vormt de basis voor een goed eindtoernooi. Ook buiten de wedstrijden en trainingen moet de sfeer binnen de groep goed zijn. Hoe we dat kunnen bereiken? Bij Oranje spelen we vaak spelletjes. Mijn favoriet? De laatste tijd vind ik Rummikub leuk. Ik speel het vaak met mijn vrouw (Rike, red.). Zij is echt heel goed. Bij Oranje zijn zulke activiteiten belangrijk. Daardoor ontstaat een band en dat hebben we nodig."

"Op het veld moeten we vastigheden creëren, vertrouwen ontwikkelen, geluk hebben geen blessures op te lopen. Je hebt iedereen nodig. Dan kunnen we groeien en is alles mogelijk. Of het lukt? Dat is niet gemakkelijk te beantwoorden, maar we gaan ervoor." Al plaatst Van Dijk een kanttekening. "Het is vervelend dat we tot het laatste moment veel twijfelgevallen kenden. Frenkie de Jong en Memphis Depay raakten op vervelende momenten geblesseerd. Het afhaken van Marten de Roon was een klap. Net zoals natuurlijk het ontbreken van Frenkie."

Groepsfase

Van Dijk is blij dat Polen de eerste tegenstander is. "Het voelt fijn om tegen hen te openen. Een mooie ploeg om als startpunt voor groei te dienen. Tegelijk blijf ik realistisch. Het wordt voor ons al lastig genoeg om de poule door te komen. Oostenrijk is een lastige tegenstander. Ze hebben de afgelopen twee jaar laten zien moeilijk te kloppen te zijn. De kracht van Frankrijk is ons bekend. Ik wil daarom niet verder vooruit kijken. Ik wil ook geen doelstelling uitspreken. Dat hangt van zoveel factoren af. Wij kunnen elke wedstrijd winnen, maar in een toernooi kan veel gebeuren."

Als favorieten voor de eindwinst noemt hij Engeland en Frankrijk. "Daarin zal ik niet de enige zijn." Van Dijk hoopt dat Oranje in Duitsland door meer fans wordt gesteund dan anderhalf jaar geleden in Qatar waar het WK werd gespeeld. "Dat kunnen we absoluut gebruiken. De fans willen dat we elke wedstrijd winnen. Dat willen wij ook. We gaan er alles aan doen om dat met zijn allen voor elkaar te krijgen. Maar nogmaals, ik blijf ook realistisch."

Het volledige interview met Virgil van Dijk is te lezen in ELF Voetbal nummer 6. Daarin spreekt hij ook over zijn sportvriend Max Verstappen, zijn drukke seizoen tot dusver, blikt hij terug op het afgelopen seizoen bij Liverpool, vertelt hij over het afscheid van manager Jürgen Klopp, de contacten met opvolger Arne Slot, zijn contract bij The Reds dat volgend jaar zomer afloopt en zijn toekomst in Oranje.

Naast Van Dijk in ELF Voetbal nummer 6 ook interviews met EK 1988-winnaar Berry van Aerle, we spraken met oud-internationals Rafael van der Vaart en Kees Kist en lieten presentatrice Hélène Hendriks aan het woord over haar eindtoernooi-ervaringen. Dávid Hancko komt uitgebreid ter sprake over Feyenoord, Slowakije en EURO 2024. Daarnaast vertelt het Oostenrijkse duo Maximilian Wöber en Phillipp Mwene, twee tegenstanders van Oranje, over het komende EK. In Guram Kashia lieten we nog een andere oud-eredivisionist aan het woord. De centrale verdediger debuteert op het EK met Georgië. Ook een verhaal over Pepe, die een record kan breken, en waarom Portugal onze Angstgegner is.

ELF Voetbal nummer 6 is bij de abonnees automatisch thuisbezorgd. De editie ligt ook in de winkelschappen van de bekende supermarkten, (kantoor)boekhandels en is verkrijgbaar bij de winkels op reislocaties. Denk aan de NS Stations, Schiphol en Eindhoven Airport. De editie is ook handig online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Een abonnement is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch op de deurmat. Via deze link zo afgesloten. Zoek je welkomstgeschenk uit! Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.