Laatste nieuws
10.17Ajax bezig met Rensch-ruildeal: 'Dan vind ik dit wel ironisch...'
10.06AZ-duo (20 en 21) vloert Ajax: 'Hij is nog net geen achtste wereldwonder'
10.05Klopp houdt contact met Slot: 'Dit is waar ik op hoopte'
09.58Wat zei Bosz in kleedkamer na negenklapper met Excelsior? 'Was niet de bedoeling'
09.55Real Madrid en Barcelona bellen voor Meerdink: 'Ja, viel je van je stoel?'
09.50Britse media zien volgende 'masterclass' van Slot: 'Geluk is met de dapperen'
09.49Read: 'Hij noemt me altijd de nieuwe Denzel Dumfries, hoop dat hij gelijk krijgt'
09.45Verbazing om strijdplan Ajax: 'Dat is het grote verschil met PSV'
09.45'Als je me vraagt of Ajax in de beste vorm van het seizoen is, zeg ik nee'
09.45Gebrek aan opportunisme bij Ajax tegen AZ: 'Vooral met jongens zoals Weghorst...'
09.44Ook Gvardiol en Ortega ervaren overkokende Guardiola van dichtbij
09.44Guardiola kookt over: Ortega en Gvardiol krijgen veeg uit de pan
09.28Kraay: 'Maak je geen zorgen, Bosz gaat jou echt niet over het hoofd zien'
09.25LIVE TRANSFERS: 'Kolo Muani-dag' in Italië, Pelupessy vertrekt bij Groningen
09.19Flamingo van zijn apropos na bekerkraker met Excelsior: 'Vier of drie?'
09.12VI kent details Ünüvar-deal: afspraken Ajax, Espanyol en FC Twente bekend
09.11Clasie: 'Ik schat PSV hoger in dan Ajax, dat maakte misschien ook verschil'
08.55Ajax haalt Ünüvar terug: op weg naar FC Twente
08.50Engelse media bewieroken 'golden touch' Slot: 'Cruciaal moment dit seizoen'
08.50Feyenoord volgend slachtoffer van 'stunttrainer' Van der Kooij? 'Alles moet kloppen'
08.45Waarom de 'bekerkeeper' van Go Ahead niet speelt tegen FC Twente
08.40Teleurstelling en trots bij Excelsior ondanks 'buzzer beater' PSV in bekerthriller
08.34Bosz opgelucht na bekerspektakel: 'Vroeger noemden wij dat winnen op zijn Duits'
08.25'Feyenoord-exit dreigt: RC Lens komt met verhoogd bod en wil doorpakken'
08.20Lens meldt zich met scherper bod bij Feyenoord voor Mitchell
08.10'FC Twente gaat zakendoen met Ajax en oude bekende definitief overnemen'
07.45AZ geniet van 'lekkerste' wedstrijd met Ajax: '2-0 winnen en een heerlijke strijd'
07.44Goes vecht duels uit met Brobbey en Weghorst: 'Spitsen waar ik veel van leer'
07.43'Hoofdpijndossier' voor Farioli bij 'futloos' Ajax: 'Hardnekkige spitsendroogte'
07.35Slot accepteert remise: 'Had niet meer kunnen vragen, ze gooiden zich overal voor'
07.30Balende Virgil van Dijk onder de loep: 'Wood geeft hem stof tot nadenken'
07.20Media zien PSV aan 'versleten flosdraadje' hangen: 'Oogde als een gewond dier'
07.15Noordwijk-artiest na zege op Barendrecht: 'Was moeilijker dan tegen Willem II'
07.15Noordwijk-artiest Franken bespreekt goal die kwartfinaleplek oplevert
06.55'Doodziek' gevoel bij Excelsior: 'De scheids had de fluit al in z'n mond...'
Resultaten x
binnenland

Ronaldo, Yamal en Nagelsmann: recordbrekers dit EK

Omdat het eerste EK pas in 1960 werd gehouden, zijn er nog altijd genoeg records die gebroken kunnen worden. Vandaag nemen we een kijkje naar enkele records die dit toernooi al sneuvelden.

18-06-2024 18:00 door Boris Pinkse

Jongste bondscoach ooit op een EK: Julian Nagelsmann

Nagelsmann (36 jaar oud) had geen week later geboren moeten worden. Dan had hij vorige week niet het record van jongste bondscoach op een EK van de Sloveense Srecko Katanec overgenomen. Katanec was namelijk zes dagen ouder dan Nagelsmann toen hij tijdens het EK 2000 de leiding had over Slovenië. José Villalonga is de jongste winnende bondscoach. Hij was 44 toen hij in 1964 Europees Kampioen werd met Spanje. Naast Nagelsmann zou ook Domenico Tedesco (38) met België dit record kunnen verbreken. Alle andere bondscoaches zijn ouder dan Villalonga destijds was.

Jongste speler aller tijden op een EK: Lamine Yamal

Met een leeftijd van 16 jaar en 338 dagen werd buitenspeler Lamine Yamal de jongste speler ooit op een EK. Sterker nog, er was nog nooit eerder een zestienjarige actief op het Europees Kampioenschap. Yamal, speler van FC Barcelona, debuteerde afgelopen september al voor Spanje. Inmiddels heeft hij al bijna tien interlands in de benen. Dankzij een doelpunt bij zijn debuut werd hij ook de jongste Spaanse doelpuntenmaker ooit. 

Yamal neemt het record over van de Pool Kacper Kozlowskij. Hij kreeg op het EK 2021 een basisplaats tegen Spanje met een leeftijd van 17 jaar en 246 dagen. Yamal stond tegen Kroatië niet alleen in de basis, maar gaf ook een assist op Dani Carvajal. Hiermee werd hij, vanzelfsprekend, ook de jongste aangever van een doelpunt.

Mogelijke records voor Ronaldo en Pepe

Wat is een toernooi zonder een record dat verbroken wordt door Cristiano Ronaldo? Ook de komende weken bevindt de Portugese superster zich in een positie om records te laten sneuvelen. Zo wordt Ronaldo de oudste doelpuntenmaker ooit als hij weet te scoren. Dit record is momenteel in handen van Ivica Vastic, die op het EK 2008 op 38 jarige leeftijd scoorde. Ronaldo is trouwens al recordhouder EK-deelnames met vijf. Mocht hij minuten maken, verbetert hij dus zijn eigen record. CR7 wist op al deze toernooien te scoren, hetgeen uiteraard ook al een record is.

Ook Ronaldo’s landgenoot Pepe kan een mooi record op zijn naam gaan zetten, mocht hij minuten krijgen van bondscoach Roberto Martínez. Met 41 jaar is Pepe de oudste speler ooit op een EK. Dit stond vanaf het EK 2016 op naam van Gábor Király, keeper van Hongarije die werd gekenmerkt door zijn joggingbroek. 




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is Manchester City-aanwinst Abdukodir Khusanov?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... John Guidetti?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.