Laatste nieuws
22.31'Terugkeer naar Europa lonkt: Carrasco aangeboden bij verschillende topclubs’
22.26Feyenoord onderhandelt met absolute uitblinker: 'Daar zijn we over aan het praten'
22.20LIVE: Gloukh benut vrije trap en schiet Ajax naast Villarreal
22.16Bijlow met wel heel bijzondere video gepresenteerd bij Genoa: 'Wat slecht zeg'
22.15De Boer gelooft zijn ogen niet na grote Ajax-kans: 'Moet je zien op dit niveau'
22.15Reservekeeper Bijlow verruilt Feyenoord voor Genoa: 'Valt me zwaar de club te verlaten'
22.11Villarreal - Ajax tijdelijk stilgelegd wegens medisch noodgeval
21.55Complimenten voor naderende transfer van Ajax: 'Hij is echt heel goed'
21.45Te Kloese reageert op huidige situatie Feyenoord: 'Ik was in de kleedkamer zondag'
21.33Ajax-fans worden gek van 'groot probleem': 'Weg met die slapzak'
21.31Turkse scheidsrechter fluit zevende Europa League-duel Feyenoord
21.15'Sparta-smaakmaker Kitolano kan naar Nederlandse top', directeur reageert direct
21.15Saibari-incident bereikt Bosz: 'Ik heb er niet met hem over gesproken'
21.15Veerman geconfronteerd met bizar Oranje-incident: 'Zo ja, dat was...'
21.14Weet Feyenoord zich tegen Sturm Graz eindelijk te herpakken?
21.13Met welk elftal zou jij starten tegen Sturm Graz?
21.12NEC wint met moeite van amateurs De Treffers en is kwartfinalist in KNVB-beker
21.03Grim verklaart absentie Steur bij Ajax: 'Daar moet je rekening mee houden'
21.03Feyenoord wil ook Kitolano losweken bij Sparta
21.00Megastunt: City laat zich verrassen en gaat met tien man ten onder in Noorwegen
20.55Pijnlijke beelden: Jetro Willems hard eruit gelopen bij doelpunt van De Treffers
20.50NEC zweet in derby tegen De Treffers maar plaatst zich voor kwartfinale KNVB beker
20.47Manchester City loopt blauwtje boven poolcirkel: 3-1 ten onder tegen Bodø/Glimt
20.45Kieft en De Boer kritisch op miljoenenaankoop Ajax: 'Vraag me af of Ajax scout'
20.40Feyenoord meldt zich bij Go Ahead voor Deijl
20.35PSV laat Abed naar Spanje vertrekken (UPDATE)
20.35Bijlow verruilt Feyenoord definitief voor Serie A
20.25'Ik blijf een Ajax-jongen en hoop dat Ajax snel op de plek staat waar het hoort'
20.15Bijlow over vertrek bij Feyenoord: 'De huidige situatie gaat me aan het hart'
20.15Praat mee op VP: Real Madrid - AS Monaco
20.05Praat mee op VP: Arsenal met Timber in basis tegen Internazionale
20.04PSV met twintig spelers in Newcastle
20.00Officieel: Bijlow verlaat 'zijn' Feyenoord en tekent bijzonder contract in Italië
20.00Nagalo gepasseerd achtergebleven in Eindhoven
19.58Te Kloese kondigt ingreep bij Feyenoord aan: 'Eerste elftal niet dusdanig fit'
Resultaten x
binnenland

Ronaldo, Yamal en Nagelsmann: recordbrekers dit EK

Omdat het eerste EK pas in 1960 werd gehouden, zijn er nog altijd genoeg records die gebroken kunnen worden. Vandaag nemen we een kijkje naar enkele records die dit toernooi al sneuvelden.

18-06-2024 18:00 door Boris Pinkse

Jongste bondscoach ooit op een EK: Julian Nagelsmann

Nagelsmann (36 jaar oud) had geen week later geboren moeten worden. Dan had hij vorige week niet het record van jongste bondscoach op een EK van de Sloveense Srecko Katanec overgenomen. Katanec was namelijk zes dagen ouder dan Nagelsmann toen hij tijdens het EK 2000 de leiding had over Slovenië. José Villalonga is de jongste winnende bondscoach. Hij was 44 toen hij in 1964 Europees Kampioen werd met Spanje. Naast Nagelsmann zou ook Domenico Tedesco (38) met België dit record kunnen verbreken. Alle andere bondscoaches zijn ouder dan Villalonga destijds was.

Jongste speler aller tijden op een EK: Lamine Yamal

Met een leeftijd van 16 jaar en 338 dagen werd buitenspeler Lamine Yamal de jongste speler ooit op een EK. Sterker nog, er was nog nooit eerder een zestienjarige actief op het Europees Kampioenschap. Yamal, speler van FC Barcelona, debuteerde afgelopen september al voor Spanje. Inmiddels heeft hij al bijna tien interlands in de benen. Dankzij een doelpunt bij zijn debuut werd hij ook de jongste Spaanse doelpuntenmaker ooit. 

Yamal neemt het record over van de Pool Kacper Kozlowskij. Hij kreeg op het EK 2021 een basisplaats tegen Spanje met een leeftijd van 17 jaar en 246 dagen. Yamal stond tegen Kroatië niet alleen in de basis, maar gaf ook een assist op Dani Carvajal. Hiermee werd hij, vanzelfsprekend, ook de jongste aangever van een doelpunt.

Mogelijke records voor Ronaldo en Pepe

Wat is een toernooi zonder een record dat verbroken wordt door Cristiano Ronaldo? Ook de komende weken bevindt de Portugese superster zich in een positie om records te laten sneuvelen. Zo wordt Ronaldo de oudste doelpuntenmaker ooit als hij weet te scoren. Dit record is momenteel in handen van Ivica Vastic, die op het EK 2008 op 38 jarige leeftijd scoorde. Ronaldo is trouwens al recordhouder EK-deelnames met vijf. Mocht hij minuten maken, verbetert hij dus zijn eigen record. CR7 wist op al deze toernooien te scoren, hetgeen uiteraard ook al een record is.

Ook Ronaldo’s landgenoot Pepe kan een mooi record op zijn naam gaan zetten, mocht hij minuten krijgen van bondscoach Roberto Martínez. Met 41 jaar is Pepe de oudste speler ooit op een EK. Dit stond vanaf het EK 2016 op naam van Gábor Király, keeper van Hongarije die werd gekenmerkt door zijn joggingbroek. 




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Deze spelers zijn in de zomer transfervrij en daardoor gratis op te pikken
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.