Laatste nieuws
20.05LIVE: bloedstollende Eredivisie speelronde 33 van start
20.05Spelersvakbond VVCS hekelt handelswijze KNVB inzake Read
20.01VI Live: duels Ajax en PSV in gang gezet op cruciale avond
19.55Beugelsdijk spant kort geding aan tegen gokbedrijf: '100 duizend euro vergokt'
19.53Farioli geeft uitleg over spitsenwissel: 'Ik kon tegen NEC geen risico nemen'
19.49VI Live: Ajax en PSV vervolgen bloedstollende titelstrijd
19.47Ajax in Groningen: ondanks spanning toch tijd voor foto's met een fan
19.47"Venijnige Cruijff had dit afbraakvoetbal niet geaccepteerd bij Ajax"
19.47Erop of eronder voor Ajax: 'De spelers zijn er klaar voor'
19.42PSV-fans kunnen het niet laten bij busaankomst selectie: 'Kampioenen!'
19.40Bijzondere avond voor Feyenoord: 'Straalt warmte, plezier en liefde uit'
19.33Kwakman laat licht schijnen over soap bij Feyenoord: 'Dit is toch gewoon heel gek'
19.30Ajax, Feyenoord en PSV getipt over 'supertalent': 'Dribbelkoning van Eredivisie'
19.29VI Live: aftellen tot de aftrap, cruciale avond voor Ajax en PSV
19.27Spitsendiscussie blijft leven bij Ajax: 'Geen pijl op te trekken bij deze gasten'
19.18Koeman reikt Gouden Schilden in KDD uit: Excelsior de hofleverancier
19.15Twee geluiden over Ajax-wijziging Farioli: 'Heeft daar een jaar niet gespeeld...'
19.15Praat mee op VP: Feyenoord - RKC Waalwijk
19.12Ajacieden blijven geloven in de titel: 'Halsema kan Museumplein gereedmaken'
19.10Van Persie doet boekje open over aanpak na flinke tegenvaller: 'Op teruggekomen'
19.00Praat mee op VP: FC Groningen - Ajax
18.55Italiaanse media: 'Ajax hakt knoop door over de toekomst van huurling Rugani'
18.55KKD-gala: kampioen Volendam krijgt niet de hoofdprijs, wel twee vermeldingen
18.52Opstelling Feyenoord: Van Persie gooit het om in laatste thuiswedstrijd
18.50Opstelling PSV: Bosz kiest toch voor Dest, Saibari start ook tegen Heracles
18.50Bosz kiest toch voor Dest, Saibari start ook tegen Heracles
18.48VI Live: opstellingen Ajax en PSV bekend, aftellen tot aftrap
18.45Praat mee op VP: FC Twente - AZ
18.44Opstelling Ajax: Farioli haalt Hato naar het centrum, ook Mokio start
18.40Bosz: 'Als je het Farioli vraagt, heeft hij daar ook geen duidelijk antwoord op'
18.40Huurling schenkt klare wijn: 'Ik ga echt niet als tweede keus terug naar AZ'
18.39VI Live: opstelling Ajax bekend, wachten nog op PSV
18.30Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
18.24Amorim tast in het duister over De Ligt en bespreekt prachtig gebaar
18.17Schakelen geblazen: zo volg je de een na laatste Eredivisie-ronde
Resultaten x
binnenland

De beste prestaties van het Nederlandse Elftal

Het EK 2024 is in volle gang, het Oranje-feest kan beginnen. Casino's, bookmakers, en gokkasten draaien op volle toeren. En wie weet, als je dit leest, hebben we het misschien al tot in de kwartfinale geschopt. Hoewel het Nederlandse Elftal de afgelopen jaren niet veel succes heeft geboekt, mogen we toch trots zijn op onze deelname aan het EK. Nederland heeft zich trouwens in het verleden meer dan eens bewezen als een team om een rekening mee te houden. In dit artikel belichten we enkele van de meest memorabele prestaties van Oranje. Hopelijk mogen we er binnenkort enkele aan toevoegen.

09-07-2024 10:13 door Mike Bogaard

De gouden jaren '70

De jaren '70 staan bekend als de gouden jaren van het Nederlandse voetbal. Onder leiding van de legendarische coach Rinus Michels en met Johan Cruijff als stervoetballer, liet Nederland de wereld kennismaken met 'Totaalvoetbal', een revolutionaire techniek waarin spelers voortdurend van positie wisselen; een techniek die heel wat indruk maakte op zowel de toeschouwers als de tegenstanders.

Het WK van 1974 in West-Duitsland was een van de meest memorabele toernooien voor Oranje. We versloegen titelkandidaten zoals Brazilië en Argentinië in de tweede ronde en de finale tegen West-Duitsland was een sensationeel spektakel. Nederland begon sterk met een vroege penalty van Johan Neeskens, maar moest jammer genoeg de duimen leggen met 2-1. 

Vier jaar later, tijdens het WK in Argentinië, bewees Nederland opnieuw zijn wereldklasse door de finale te bereiken, zonder Cruijff deze keer. In een zinderende finale tegen gastland Argentinië verloor Nederland met 3-1 na verlenging. Het was een bittere pil om te slikken, maar de prestatie om tweemaal op rij de finale te halen, blijft een resultaat om trots op te zijn.

Het Europese Kampioenschap van 1988

Na twee teleurstellende WK-finales kwam eindelijk de ultieme triomf voor Oranje tijdens het Europees Kampioenschap in West-Duitsland. Met spelers zoals Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard, was Nederland onstuitbaar.

In de finale tegen de Sovjet-Unie opende Ruud Gullit de score met een krachtige kopbal, maar het hoogtepunt van de wedstrijd was ongetwijfeld de verbluffende volley van Marco van Basten, die de bal vanuit een schier onmogelijke hoek in het doel schoot. Nederland won met 2-0 en claimde zijn eerste grote internationale titel. 

Het WK van 1998 

Tien jaar later was het bijna opnieuw zover. Onder leiding van coach Guus Hiddink bereikte Nederland de halve finale van het WK in Frankrijk. Een van de meest memorabele momenten van dit toernooi was de kwartfinale tegen Argentinië. De wedstrijd stond gelijk met 1-1 toen Dennis Bergkamp in de laatste minuten van de wedstrijd een schitterend doelpunt scoorde. Dit doelpunt wordt nog steeds beschouwd als een van de allermooiste in de WK-geschiedenis. Hoewel Nederland de halve finale verloor van Brazilië na strafschoppen, werd het team geprezen voor zijn aanvallende stijl en technische vaardigheden. 

Het WK van 2010

We hebben er even op moeten wachten, maar het WK van 2010 in Zuid-Afrika was een nieuwe kans voor Nederland om eindelijk de wereldtitel te winnen. Na een perfect parcours door de groepsfase en knock-out rondes, stond Nederland in de finale tegenover Spanje. De wedstrijd was een zenuwslopend gevecht, met kansen aan beide kanten. Uiteindelijk scoorde Andrés Iniesta het beslissende doelpunt voor Spanje in de verlenging, waardoor Nederland voor de derde keer de finale van een WK verloor. Het wil maar niet lukken...

Het WK van 2014

Vier jaar later, in Brazilië, sloeg de Oranje-gekte opnieuw toe en mochten we terug hopen. We namen revanche op titelverdediger Spanje in de groepsfase met een schitterende 5-1 overwinning. Nederland bereikte de halve finale, waar het stuitte op Argentinië. Na een zenuwslopende wedstrijd, die eindigde in een strafschoppenserie, werd Nederland uitgeschakeld. De troostfinale tegen Brazilië werd trouwens overtuigend gewonnen met 3-0, waardoor Nederland als derde eindigde.

Het WK van 2018 willen we met zijn allen het liefst vergeten. Toen geraakte Nederland zelfs niet door de kwalificatie-wedstrijden, wat betekende: geen WK voor Oranje! In 2022 ging het iets beter en geraakten we tot in de kwartfinales, waar we opnieuw het spit moesten delven tegen... Argentinië... wie anders?

De kansen van Oranje op het EK2024

Maar hoe zit het nu met de kansen van Oranje tijdens het EK? De bookmakers hebben er alvast geen goed oog in. Volgens hen maakt Nederland slechts een kleine kans op de overwinning. Maar de bal is rond en, wie weet, maken we van onze outsider positie wel gebruik om ver in het toernooi door te stoten. 

Een ding is zeker: we mogen trots zijn op de prestaties van het Nederlandse Elftal. Ondanks de tegenslagen en de gemiste kansen, blijft Oranje een symbool van aanvallend en aantrekkelijk voetbal. Met een mix van ervaren spelers, opkomende talenten, en onder leiding van een ambitieuze coach, zijn de verwachtingen voor dit EK alvast hooggespannen. Kunnen we het dit jaar waarmaken? Met de steun van het hele land en de onverzettelijke spirit van Oranje, is alles mogelijk!




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Stef Nijland, bescheiden technicus
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.