Laatste nieuws
19.15Voormalig VVV-trainer Glen De Boeck (54) overleden na hersenbloeding
19.10PSV ontvangt angstgegner Atlético: zo verliepen de eerdere ontmoetingen
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
Resultaten x
binnenland

De beste prestaties van het Nederlandse Elftal

Het EK 2024 is in volle gang, het Oranje-feest kan beginnen. Casino's, bookmakers, en gokkasten draaien op volle toeren. En wie weet, als je dit leest, hebben we het misschien al tot in de kwartfinale geschopt. Hoewel het Nederlandse Elftal de afgelopen jaren niet veel succes heeft geboekt, mogen we toch trots zijn op onze deelname aan het EK. Nederland heeft zich trouwens in het verleden meer dan eens bewezen als een team om een rekening mee te houden. In dit artikel belichten we enkele van de meest memorabele prestaties van Oranje. Hopelijk mogen we er binnenkort enkele aan toevoegen.

09-07-2024 10:13 door Mike Bogaard

De gouden jaren '70

De jaren '70 staan bekend als de gouden jaren van het Nederlandse voetbal. Onder leiding van de legendarische coach Rinus Michels en met Johan Cruijff als stervoetballer, liet Nederland de wereld kennismaken met 'Totaalvoetbal', een revolutionaire techniek waarin spelers voortdurend van positie wisselen; een techniek die heel wat indruk maakte op zowel de toeschouwers als de tegenstanders.

Het WK van 1974 in West-Duitsland was een van de meest memorabele toernooien voor Oranje. We versloegen titelkandidaten zoals Brazilië en Argentinië in de tweede ronde en de finale tegen West-Duitsland was een sensationeel spektakel. Nederland begon sterk met een vroege penalty van Johan Neeskens, maar moest jammer genoeg de duimen leggen met 2-1. 

Vier jaar later, tijdens het WK in Argentinië, bewees Nederland opnieuw zijn wereldklasse door de finale te bereiken, zonder Cruijff deze keer. In een zinderende finale tegen gastland Argentinië verloor Nederland met 3-1 na verlenging. Het was een bittere pil om te slikken, maar de prestatie om tweemaal op rij de finale te halen, blijft een resultaat om trots op te zijn.

Het Europese Kampioenschap van 1988

Na twee teleurstellende WK-finales kwam eindelijk de ultieme triomf voor Oranje tijdens het Europees Kampioenschap in West-Duitsland. Met spelers zoals Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard, was Nederland onstuitbaar.

In de finale tegen de Sovjet-Unie opende Ruud Gullit de score met een krachtige kopbal, maar het hoogtepunt van de wedstrijd was ongetwijfeld de verbluffende volley van Marco van Basten, die de bal vanuit een schier onmogelijke hoek in het doel schoot. Nederland won met 2-0 en claimde zijn eerste grote internationale titel. 

Het WK van 1998 

Tien jaar later was het bijna opnieuw zover. Onder leiding van coach Guus Hiddink bereikte Nederland de halve finale van het WK in Frankrijk. Een van de meest memorabele momenten van dit toernooi was de kwartfinale tegen Argentinië. De wedstrijd stond gelijk met 1-1 toen Dennis Bergkamp in de laatste minuten van de wedstrijd een schitterend doelpunt scoorde. Dit doelpunt wordt nog steeds beschouwd als een van de allermooiste in de WK-geschiedenis. Hoewel Nederland de halve finale verloor van Brazilië na strafschoppen, werd het team geprezen voor zijn aanvallende stijl en technische vaardigheden. 

Het WK van 2010

We hebben er even op moeten wachten, maar het WK van 2010 in Zuid-Afrika was een nieuwe kans voor Nederland om eindelijk de wereldtitel te winnen. Na een perfect parcours door de groepsfase en knock-out rondes, stond Nederland in de finale tegenover Spanje. De wedstrijd was een zenuwslopend gevecht, met kansen aan beide kanten. Uiteindelijk scoorde Andrés Iniesta het beslissende doelpunt voor Spanje in de verlenging, waardoor Nederland voor de derde keer de finale van een WK verloor. Het wil maar niet lukken...

Het WK van 2014

Vier jaar later, in Brazilië, sloeg de Oranje-gekte opnieuw toe en mochten we terug hopen. We namen revanche op titelverdediger Spanje in de groepsfase met een schitterende 5-1 overwinning. Nederland bereikte de halve finale, waar het stuitte op Argentinië. Na een zenuwslopende wedstrijd, die eindigde in een strafschoppenserie, werd Nederland uitgeschakeld. De troostfinale tegen Brazilië werd trouwens overtuigend gewonnen met 3-0, waardoor Nederland als derde eindigde.

Het WK van 2018 willen we met zijn allen het liefst vergeten. Toen geraakte Nederland zelfs niet door de kwalificatie-wedstrijden, wat betekende: geen WK voor Oranje! In 2022 ging het iets beter en geraakten we tot in de kwartfinales, waar we opnieuw het spit moesten delven tegen... Argentinië... wie anders?

De kansen van Oranje op het EK2024

Maar hoe zit het nu met de kansen van Oranje tijdens het EK? De bookmakers hebben er alvast geen goed oog in. Volgens hen maakt Nederland slechts een kleine kans op de overwinning. Maar de bal is rond en, wie weet, maken we van onze outsider positie wel gebruik om ver in het toernooi door te stoten. 

Een ding is zeker: we mogen trots zijn op de prestaties van het Nederlandse Elftal. Ondanks de tegenslagen en de gemiste kansen, blijft Oranje een symbool van aanvallend en aantrekkelijk voetbal. Met een mix van ervaren spelers, opkomende talenten, en onder leiding van een ambitieuze coach, zijn de verwachtingen voor dit EK alvast hooggespannen. Kunnen we het dit jaar waarmaken? Met de steun van het hele land en de onverzettelijke spirit van Oranje, is alles mogelijk!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.