Laatste nieuws
15.40Suriname stelt Henk ten Cate aan als nieuwe bondscoach
15.36'Feyenoord speelt een heel slechte wedstrijd, Ajax is heer en meester'
15.35Ajax-fans unaniem over 'verademing' tegen Feyenoord: 'Wat een heerlijke speler'
15.25LIVE: Ajax halverwege op voorsprong in vermakelijke Klassieker
15.25BBC meldt nieuws rondom Tomiyasu-deal: 'Die optie heeft hij bij Ajax niet'
15.14El Ahmadi lovend over ontwikkeling Feyenoorder: 'Hij wordt steeds completer'
15.11Bastien acht maanden na beroerte terug bij Fortuna: 'Ik was er bijna niet meer'
15.08Vink ziet voordeel voor Ajax tegen Feyenoord: 'Dat vind ik echt heel raar'
15.05Opmerkelijk: Ajax-speler loopt flinke wond op bij juichen na goal in Klassieker
14.55Heerenveen boekt bij Sparta tweede uitzege en wipt op doelsaldo over Rotterdammers
14.45PSV met de schrik vrij tegen Heracles in doelpuntenfestijn en is winterkampioen
14.45Belgische krant bevestig transfernieuws: Belgische jeugdspeler richting Ajax
14.45Van Persie voelt extra lading van De Klassieker: 'Ik zag teleurgestelde koppies'
14.45Mo Ihattaren geeft tegenstander uit het niets een kus en krijgt lovende woorden
14.45Praat mee op VP: drie Nederlanders in de basis bij Udinese tegen Napoli
14.40Grim spreekt vertrouwen uit in nieuwe Ajax-diamant: 'Doet hem niet veel'
14.35Praat mee op VP: Sunderland met Brobbey en Roefs in basis tegen Newcastle United
14.25ESPN-analisten unaniem eens over spitsendiscussie Ajax: 'Hij is de beste'
14.15Praat mee op VP: Crystal Palace - Manchester City
14.06'Sinds aanstelling van Grim gaat het beter, maar we hebben weinig kunnen genieten'
14.06Heerenveen steekt Sparta voorbij door klinkende zege op Het Kasteel
13.55Ajax-fans snappen niets van passeren één speler: 'Dan wil je gewoon niet winnen'
13.54Praat mee op VP: Nottingham Forest - Tottenham Hotspur
13.48Keuzes Van Persie gekraakt: 'Vind Feyenoord geen kampioensteam'
13.45Smaakmaker Feyenoord staat voor eerste Klassieker: 'Beetje een klein kind'
13.30Praat mee op VP: FC Twente - Go Ahead Eagles
13.22Grim verrast met opstelling Ajax: 17-jarig talent start in De Klassieker
13.15Feyenoord-duo onderuit gehaald door El Ahmadi: 'Daardoor verloren'
13.10Valente hoopt dat kleine Luciano in de Klassieker naar boven komt
13.05Feyenoord-aanvaller op zoek naar eerste goal in topduel: 'Arne Slot zei altijd...'
12.54Kraay spot Godts van Cambuur en prijst verdediger: 'Hij is beter dan Sutalo'
12.45Eredivisie-doelman doet opvallende sollicatie: 'Wie weet sta ik nu op het lijstje'
12.43Bekend familielid Jordi Cruijff reageert op Ajax-geruchten: 'Spreek hem vaak'
12.35Ajax-huurling Rijkhoff imponeert op nieuwe positie: 'Echt heel goed'
12.17Maduro lyrisch over Ajax-jongelingen: 'Daar gaan ze heel veel plezier aan beleven'
Resultaten x
binnenland

De wonderlijke route van Sepp van den Berg, die PEC wéér miljoenen oplevert

Dat PSV en Feyenoord hem al niet meer kunnen betalen, zegt eigenlijk genoeg over de stormachtige ontwikkeling die Sepp van den Berg de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. Hij sloeg de top van Nederland als jong talentje over en hoeft er, als hij de huidige lijn doortrekt, ook niet meer naartoe. Brentford FC en Bayer Leverkusen zijn akkoord met Liverpool over een transfersom van bijna dertig miljoen euro. PEC Zwolle kijkt aandachtig mee. 

21-08-2024 13:00 door Hugo Heinen

Een keuze tussen een goed gestructureerde middenmotor in de Engeland en de ongeslagen kampioen van Duitsland, dus. Er zijn spelers die zich deze transferperiode in een slechtere positie bevinden. Voor de in 2001 geboren Van den Berg ligt de voetbalwereld aan zijn voeten. Of hij nou naar Brentford of Leverkusen gaat; vanaf daar is de stap naar de wereldtop niet zo groot meer. Voor zover Leverkusen na afgelopen seizoen niet al wereldtop is. 

Of Van den Berg zichzelf die luxepositie heeft verschaft door zijn sterke afgelopen seizoen bij Mainz? Voor een groot deel wel, maar er ligt vermoedelijk meer ten grondslag aan de interesse die menig club in hem heeft. Bijvoorbeeld de anderhalf jaar die hij tussen begin 2021 en medio 2022 bij Preston North End beleefde. Van den Berg liet zien dat hij zich als jong jochie staande kon houden in het hengstenbal dat het Championship heet. En niet alleen als centrale verdediger, maar vaak ook als rechterwingback.

Degraderen in Duitsland

Een seizoen later ging hij de strijd tegen degradatie aan met Schalke 04, wederom op huurbasis. Geheel in stijl van het seizoen van zijn nieuwe club, werd dat een jaar om snel te vergeten. Door blessures kwam hij maar tot negen potjes en degradeerde de Nederlander voor de eerste keer in zijn carrière. Zo staat het althans op zijn CV, want meegaan naar de 2. Bundesliga deed Van den Berg niet. Mainz bood hem de kans om op huurbasis in de Bundesliga te blijven.

En zo brak het seizoen aan waar iedereen het nu over heeft. Een seizoen waarin Van den Berg door een schorsing één keer afwezig was, maar voor de rest alles speelde. Van de 33 wedstrijden die hij meedeed, maakte hij er 30 helemaal vol. Zei je Mainz, dan zei je afgelopen competitiejaar Sepp van den Berg. In een 5-3-2-systeem stond hij als linker-, rechter- of middelste centrale als een van de eerste op het formulier. Nu werd de strijd tegen het afdalen wel gewonnen, Mainz eindigde mede dankzij Van den Berg dertiende. 

Terug bij Liverpool

Hoewel hij deze voorbereiding serieus mee mocht draaien met Liverpool 1, wat voor veel clubs weer een positief signaal zal zijn geweest, schemerde toch steeds meer door dat er een definitieve stap aan zat te komen. Feyenoord en PSV waagden een poging, maar botsten met de eisen van Liverpool. Toen Brentford en Leverkusen om de hoek kwamen kijken, waren ze al helemaal kansloos. Vijfentwintig miljoen pond, dat is volgens meerdere media de prijs die beide clubs voor hem over hebben.

Een astronomisch bedrag dat in Zwolle wordt bejubeld. Vanwege een doorverkooppercentage en een opleidingsvergoeding zal het bedrag niet alleen Arne Slot de mogelijkheid geven tot het halen van nieuwe spelers, maar kan ook zijn geliefde PEC onverwachts nog de markt op. Oost-verslaggever Tijmen van Wissing schrijft over 'het beste nieuws in jaren'. Als alles rond wordt gemaakt, zouden de Zwollenaren volgens de journalist meerdere miljoenen ontvangen vanuit Liverpool. Iedereen wordt beter van de transfer van Sepp van den Berg.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.