Laatste nieuws
18.30Wilfred Genee bezorgd om TikTokkende dochter (16): 'Maar ik kan het niet meer stoppen'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
Resultaten x
binnenland

De wonderlijke route van Sepp van den Berg, die PEC wéér miljoenen oplevert

Dat PSV en Feyenoord hem al niet meer kunnen betalen, zegt eigenlijk genoeg over de stormachtige ontwikkeling die Sepp van den Berg de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. Hij sloeg de top van Nederland als jong talentje over en hoeft er, als hij de huidige lijn doortrekt, ook niet meer naartoe. Brentford FC en Bayer Leverkusen zijn akkoord met Liverpool over een transfersom van bijna dertig miljoen euro. PEC Zwolle kijkt aandachtig mee. 

21-08-2024 13:00 door Hugo Heinen

Een keuze tussen een goed gestructureerde middenmotor in de Engeland en de ongeslagen kampioen van Duitsland, dus. Er zijn spelers die zich deze transferperiode in een slechtere positie bevinden. Voor de in 2001 geboren Van den Berg ligt de voetbalwereld aan zijn voeten. Of hij nou naar Brentford of Leverkusen gaat; vanaf daar is de stap naar de wereldtop niet zo groot meer. Voor zover Leverkusen na afgelopen seizoen niet al wereldtop is. 

Of Van den Berg zichzelf die luxepositie heeft verschaft door zijn sterke afgelopen seizoen bij Mainz? Voor een groot deel wel, maar er ligt vermoedelijk meer ten grondslag aan de interesse die menig club in hem heeft. Bijvoorbeeld de anderhalf jaar die hij tussen begin 2021 en medio 2022 bij Preston North End beleefde. Van den Berg liet zien dat hij zich als jong jochie staande kon houden in het hengstenbal dat het Championship heet. En niet alleen als centrale verdediger, maar vaak ook als rechterwingback.

Degraderen in Duitsland

Een seizoen later ging hij de strijd tegen degradatie aan met Schalke 04, wederom op huurbasis. Geheel in stijl van het seizoen van zijn nieuwe club, werd dat een jaar om snel te vergeten. Door blessures kwam hij maar tot negen potjes en degradeerde de Nederlander voor de eerste keer in zijn carrière. Zo staat het althans op zijn CV, want meegaan naar de 2. Bundesliga deed Van den Berg niet. Mainz bood hem de kans om op huurbasis in de Bundesliga te blijven.

En zo brak het seizoen aan waar iedereen het nu over heeft. Een seizoen waarin Van den Berg door een schorsing één keer afwezig was, maar voor de rest alles speelde. Van de 33 wedstrijden die hij meedeed, maakte hij er 30 helemaal vol. Zei je Mainz, dan zei je afgelopen competitiejaar Sepp van den Berg. In een 5-3-2-systeem stond hij als linker-, rechter- of middelste centrale als een van de eerste op het formulier. Nu werd de strijd tegen het afdalen wel gewonnen, Mainz eindigde mede dankzij Van den Berg dertiende. 

Terug bij Liverpool

Hoewel hij deze voorbereiding serieus mee mocht draaien met Liverpool 1, wat voor veel clubs weer een positief signaal zal zijn geweest, schemerde toch steeds meer door dat er een definitieve stap aan zat te komen. Feyenoord en PSV waagden een poging, maar botsten met de eisen van Liverpool. Toen Brentford en Leverkusen om de hoek kwamen kijken, waren ze al helemaal kansloos. Vijfentwintig miljoen pond, dat is volgens meerdere media de prijs die beide clubs voor hem over hebben.

Een astronomisch bedrag dat in Zwolle wordt bejubeld. Vanwege een doorverkooppercentage en een opleidingsvergoeding zal het bedrag niet alleen Arne Slot de mogelijkheid geven tot het halen van nieuwe spelers, maar kan ook zijn geliefde PEC onverwachts nog de markt op. Oost-verslaggever Tijmen van Wissing schrijft over 'het beste nieuws in jaren'. Als alles rond wordt gemaakt, zouden de Zwollenaren volgens de journalist meerdere miljoenen ontvangen vanuit Liverpool. Iedereen wordt beter van de transfer van Sepp van den Berg.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.