Laatste nieuws
17.00Real Madrid-fans eisen vertrek Mbappé: petitie bijna 4 miljoen keer getekend
17.00VP-voetbalkantine: 'Bayern München gaat ten koste van PSG naar de finale'
16.45'Barça dicht bij definitief vertrek: voormalig wonderkind weg voor miljoenen'
16.44Amerikaanse tv-zender biedt flink loon voor 'ultieme WK-kijker'
16.37Van Basten heeft verrassende favoriet op WK: 'Ik verwacht niet veel van Oranje'
16.37Staat Italiaans voetbal baart Van Basten zorgen: 'Ooit domineerde Italië'
16.36Hans Kraay tipt Feyenoord voor volgend seizoen: 'Waarom zou je daarmee stoppen?'
16.30Haen blikt vooruit op de return: 'We moeten het onszelf nog niet rijk rekenen'
16.18Burgemeester Madrid furieus na uitschakeling Atletico: 'Speelden tegen de UEFA'
16.15Bosz blikt terug en verklaart 'verval': 'Dat blijft dan negatief sudderen'
16.05Ajax-fans kijken met 'tranen in de ogen' naar Farioli: 'Wat een gemiste kans'
16.00Italië rouwt om magische nummer 10: wie was Evaristo Beccalossi?
15.55Piqué betaalt enorm hoge prijs voor ongekende woede-uitbarsting richting arbiter
15.45Waarom Dumfries kampeert in de vijandelijke zestien
15.44'Inter gaat voor renovatie en wil aankloppen bij Liverpool en Spurs'
15.38'Becker blijft bij Mainz, Barça ziet af van dure steunpilaar Inter'
15.25Opvallende beelden van Fortuna Sittard: 'vergeten' spelmaker duikt plots op
15.25'Lukaku en Napoli begraven strijdbijl, twee transferopties genoemd'
15.00Kramer heeft mogelijk laatste duel in Waalwijk gespeeld: 'Ben het levende bewijs'
15.00Een eerste kennismaking met de volgende jonge Spartaan die doorbreekt
14.57Verweij lovend over 'topclausule' bij Ajax: 'Je had hem hier nóóit voor verkocht'
14.54Jesper Gudde over Monzialo: 'Mogelijk al laatste wedstrijd gespeeld'
14.48NAC Breda 'betreurt' vertrek Van Hooijdonk: 'Er heerst grote teleurstelling'
14.46Geschorste Prestianni mist door FIFA-besluit mogelijk start van WK
14.43Lukaku-soap gaat door: breuk met Conte lijkt voor nu geheeld
14.38Real-fans zijn helemaal klaar met Mbappé: 12 miljoen handtekeningen voor vertrek
14.19'FIFA neemt ingrijpend besluit na Prestianni-incident: WK-deelname onder druk'
14.15Van Hooijdonk weg bij NAC na ophef over transfer van zijn zoon
14.11Zes memorabele duels uit de carrière van Van Wolfswinkel
14.10Sneijder lovend over 'regisseur' van PSV: 'Hij is zo belangrijk dit seizoen'
14.01'Contract van Slot bij Liverpool één van meest impactvolle momenten in carrière'
13.42Mikel haalt hard uit naar Chelsea-eigenaren: 'Het DNA van de club is verdwenen'
13.35Ajax-fans horen transfergerucht en roepen massaal: 'Laten we daar beginnen'
13.28Marseille grijpt in en legt 'mentaal uitgeputte' spelers opmerkelijke maatregel op
13.20RvC-voorzitter over vertrek Van Hooijdonk bij NAC: 'Daar zijn we naïef in geweest'
Resultaten x
binnenland

Ard van Peppen en zijn nieuwe hobby trailrunning: "De Marathon van Rotterdam werd een bucketlist-dingetje"

Ard van Peppen (39) maakte als voetballer met alle liefde kilometers langs de lijn, maar buiten de lijnen voelde hij vooral aversie tegen hardlopen. Totdat hij trailrunning ontdekte en omgeven door wonderschone natuur een uniek gevoel ervoer. Een gevoel dat schippert tussen ongeëvenaard geluk en extreme vermoeidheid. "Bovenop die berg heb ik een soort eureka-moment gehad."

30-08-2024 12:00 door Sander Berends

Hardlopen behoorde niet bepaald tot zijn favoriete bezigheden, geeft Van Peppen toe in een uitgespreid gesprek met onze medewerker Tim Beck in ELF Voetbal nummer 7, die via deze link handig is te bestellen. De voormalig linksback van De Graafschap, RKC Waalwijk, Excelsior en Roda JC ging niet voorop als er gelopen moest worden tijdens de voorbereiding. "Ik zat er nooit op te wachten om in mijn vakantie hardloopschema’s te moeten volgen."

Haantje-de-voorste

"In de wedstrijd vond ik het niet erg om kilometers te maken, maar zonder bal wel. In de selectie genoten die boslopen geen prestige. Het hing een beetje af van de spelersgroep, maar ik ervoer eerder het tegenovergestelde. Je moest vooral niet haantje-de-voorste willen uithangen. Loop met de groep en doe verder normaal. Als je ouder wordt, schik je je minder daarin. Zo waren bij De Graafschap oudere spelers als Reinier Robbemond, Joost Volmer en René Bot jongens die wél vooropliepen. Puur uit principe, omdat ze de jonkies wilden laten zien dat ze pas net kwamen kijken."

De eerste hardlooptrigger voor Van Peppen kwam niet voort uit passie, maar juist uit een gevoel van onbegrip. Net als veel mensen dacht hij: waarom zou je in hemelsnaam een marathon willen lopen? Waar veel mensen dat gevoel vasthouden, steekt Van Peppen anders in elkaar. Hij schrijft zich in voor de Marathon van Rotterdam om het zelf te ondervinden. "Het klinkt krom dat je zoiets doet uit onbegrip, maar het werd een bucketlist-dingetje doordat ik mezelf afvroeg waarom mensen daaraan willen meedoen."

Man met de hamer

"Het werd een bijzondere dag, waarvan ik zeker heb genoten, maar niet van iedere minuut. Ik kwam in het Kralingse Bos de man met de hamer tegen en heb de finish op de Coolsingel niet eens bewust ervaren. Wekenlang was ik klaar met hardlopen. Totdat ik een weekendje wegging met vrienden en een vriend over trailrunning begon en we een mooie tocht maakten op de Veluwe."

Als Van Peppen later dat jaar op vakantie is in Oostenrijk, vindt er in het plaatsje waar hij verblijft een trailrun-evenement plaats: Hochkönigman. De inschrijving voor de 32 kilometer is vol, waardoor Van Peppen moet kiezen tussen de 21 of 49 kilometer. Hij kiest voor de laatste. "Ik was nog heel onervaren. Nu denk ik: misschien was het ietwat overmoedig. Ik had me enigszins ingelezen, maar had nog geen idee wat ik moest eten, of wat voor kleding ik aan moest. Tegelijkertijd werd ik gepakt door het avontuurlijke. Je hebt geen idee hoe zwaar het gaat zijn en wat je onderweg tegenkomt."

Intermittent Fasting

In het interview vertelt Van Peppen hoe hij zich het trailrunnen eigen maakte, over geluksmomenten, spanningen, hardloopschema's, met wie hij samenwerkt, voeding, waarom hij aan Intermittent Fasting doet, fysieke limieten opzoeken en welk doel hij volgend jaar of in 2026 hoopt af te vinken. En iets wat hem ook tof lijkt. Als rode draad is zijn deelname aan de haast onmenselijke Ultra-Trail du Mont-Blanc te lezen.

Het volledige interview met Ard van Peppen is te lezen in ELF Voetbal nummer 7. Daarin ook een interview met trainer Maurice Steijn over zijn passie voor The Rolling Stones en Arouna Koné blikt terug op onder meer zijn periode bij Roda JC en PSV. Joris Kramer van Go Ahead Eagles toont zijn kwetsbare kant en spreekt over zijn stotterprobleem en Nando Rafael blikt vanuit Frankfurt terug op zijn bijzondere carrière en spreekt over zijn nieuwe leven. Ook gingen we golfen met (ex-)sc Heerenveen-spelers Mickey van der Hart, Thom Haye en Joost van Aken. We spraken profwielrenner Bauke Mollema over zijn voetbalpassie en Feyenoord-liefde en portretteerden de kersverse trainers van Feyenoord en Ajax, Brian Priske en Francesco Farioli. Daarnaast blikten we met vier krachten terug op het Olympische voetbaltoernooi van 2008, spraken we Leroy Sané en stelden we met Willem Janssen diens Superelf samen.

ELF Voetbal nummer 7 is bij de abonnees automatisch op de deurmat gevallen. De editie is tegelijk heel gemakkelijk online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Daarnaast ligt het nummer nog enkele dagen in de schappen van de bekende supermarkten, de (kantoor)boekhandels en op vele reislocaties. Denk aan Schiphol, Rotterdam Airport en Rotterdam The Hague Airport. Een abonnement afsluiten, is helemaal handig. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link vind je de mogelijkheden. Zoek je welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.