Laatste nieuws
20.45SC Heerenveen en Sparta volgen NEC-middenvelder Proper
20.44WK voetbal officieel geopend met kleurrijke show in Azteca-stadion
20.35Einde van een tijdperk: voormalig Ajacied Nemanja Gudelj (34) vertrekt bij Sevilla
20.33Oud-Feyenoorder Senesi alsnog opgeroepen voor het WK
20.26'Gelukkig heb ik Sneijder en El Hamdaoui ontmoet, zij zagen iets speciaals in mij'
20.19Alle Eredivisie-bekenden op de bank bij WK-ouverture Mexico – Zuid-Afrika
20.14Real Madrid bevestigt terugkeer van Mourinho, die langdurig contract tekent
20.10Officieel: Mourinho nieuwe trainer van Real Madrid
20.08VI Live: Mexico houdt Ochoa tijdens zesde (!) WK op de bank
20.00Praat mee op VP: Mexico treft Zuid-Afrika in openingsduel van het WK
19.58Sevilla zwaait Gudelj na zeven seizoenen op eervolle wijze uit
19.51Kopzorgen voor titelhouder Argentinië: twijfelgevallen richting duel met Algerije
19.50Bij zoveel gele kaarten ben je geschorst op het WK 2026, FIFA wijzigt regels
19.28Aanvoerder Endo haakt geblesseerd af bij Japan voor duel met Oranje
19.26Japans Ajax-duo blikt vooruit op Oranje: 'Veel gevraagd naar kracht van Japan'
19.19Oranje-internationals treffen maatregelen om om te kunnen gaan met enorme hitte
19.05PSV en Saibari naderen absolute recorddeal met Bayern München
19.00Livestream: zo kijk je gratis naar Mexico - Zuid-Afrika op het WK
19.00Dé WK-vijand: de hitte
18.55Voormalig Feyenoorder mag alsnog naar het WK met Argentinië wegens late afvaller
18.50Flinke tegenvaller voor Oranje-opponent Japan: 73-voudig international haakt af
18.49Geweigerde Somalische scheidsrechter Artan mag UEFA Super Cup leiden
18.45'Marokko wordt overschat, maar dít moet het toernooi van Saibari worden'
18.41'Feyenoord-kandidaat verliest terrein in Milaan: drietal trainers in beeld'
18.40Dreun voor Japan: aanvoerder Endo haakt drie dagen voor WK-duel met Oranje af
18.40Real Madrid maakt terugkeer Mourinho bekend: Portugees tekent voor drie jaar
18.38Verbruggen nog altijd geen onderdeel van groepstraining Oranje
18.30Het geheim achter de telefoontjes van Dick Advocaat
18.23Jahanbakhsh spreekt: 'Iran is voorbereid op ongewone omstandigheden'
18.15Buitenspel: bokslegende Mike Tyson duikt plots op bij Nederlandse topclub
18.15Tv-kijkers trekken massaal dezelfde conclusie over openingsceremonie op WK
17.56'FC Groningen wil toeslaan na transfervrij vertrek bij Sparta'
17.55Van der Vaart deelde kamer liever niet bij Oranje: 'Trekduifje eruit gooien'
17.45Tips voor jouw voetbalpool: dit topland uit de topacht gaat tegenvallen
17.45Tips voor jouw voetbalpool: dit topland uit de top-8 gaat tegenvallen
Resultaten x
binnenland

Mohamed Ihattaren vecht zich terug na mentale strijd

De carrière van Mohamed Ihattaren is als een plantje dat je steeds weer opnieuw water geeft, maar de steel komt maar niet tevoorschijn. Je weet dat het erin zit, maar het komt er maar niet uit. De pas 22-jarige Ihattaren heeft al heel wat clubs op zijn cv, maar buiten een paar geweldige wedstrijden om weet de aanvaller zijn toptalent maar niet te benutten. Misschien komt hier nu verandering in, want volgens De Telegraaf werkt de aanvaller hard aan een comeback.

14-09-2024 14:00 door Michel Prevoo

Er waren weinig spelers met een linkerbeen zoals dat van Ihattaren. In zijn PSV-tijd schoot hij met regelmaat een bal strak tegen het net en was hij onhoudbaar voor elke verdediger. Toenmalig PSV-coach Roger Schmidt en Ihattaren botsten met elkaar over bepaalde zaken, waardoor de Marokkaanse voetballer naar de uitgang werd verdreven.

Een ongekend talent

Na zijn vertrek in Eindhoven zijn er verschillende pogingen geweest om Ihattaren weer aan het voetballen te krijgen. Eenmaal aangesloten bij Juventus, werd hij direct verhuurd aan Sampdoria. Hier speelde hij geen minuut. Ajax was bereid een uitweg te bieden aan Ihattaren en huurde hem voor een jaar in 2022. Bij Jong Ajax viel het talent positief op, maar toch liep ook dit huwelijk op niets uit. Helaas kon hij nergens zijn ware potentie laten zien en kwakkelde zijn carrière maar wat voort. Via Samsunspor en Slavia Praag is Ihattaren momenteel clubloos.

Mohamed Ihattaren speelde vijf wedstrijden voor Jong Ajax en scoorde vier keer, waaronder een hattrick tegen VVV. 

Van 117 kilo naar topfit

Ruim twee jaar geleden speelde Ihattaren zijn laatste officiële wedstrijd. Vanaf verschillende kanten is hulp aangeboden. Zo werkte Gerald Vanenburg in de tijd dat Ihattaren verhuurd werd aan Ajax hard aan zijn conditie en ook Wesley Sneijder heeft hulp geboden. Nu is er opnieuw licht aan het einde van de tunnel, want een speciaal team met onder meer oud-voetballer Nordin Wooter en psychiater Bram Bakker hebben zich over Ihattaren gebogen en werken nu samen naar een nieuwe comeback.

Het overlijden van zijn vader in 2019 heeft er flink ingehakt, legt Ihattaren uit aan De Telegraaf. "Ik ben een emotie-eter, zeg maar gerust emotie-vreter. Omdat ik alles had vergooid, geen doel meer in mijn leven had en mentaal in de knoop zat, had ik geen rem meer en at ik me moddervet. Op een gegeven moment woog ik 117 kilo. Overdag sliep ik en 's nachts was ik wakker. Ik kon niet slapen. Nee, ik wilde niet slapen, want dan begon het. Dan zag ik beelden van mijn vader voor me."

Naast de fysieke vooruitgang (Ihattaren weegt nu 87 kilo), is er gewerkt aan zijn mentale toestand. “Fit worden was nooit het probleem, want ik houd van trainen. De sleutel ligt bij mentaal herstellen. Nu is er maandenlang aan mijn mentale gezondheid gewerkt. Ik focus me op de mensen op wie ik kan rekenen en die het beste met mij voor hebben. Ik weet zeker dat mijn vader in het paradijs nu trots op me is. Een betere motivatie om zo door te gaan, is er niet.”

Nieuwe club?

Met een mogelijke comeback opkomst, laaien ook de geruchten omtrent een nieuwe club op. Een aantal weken terug was Ihattaren aandachtig toeschouwer bij de wedstrijd tussen Jong AZ en Roda JC. Hierdoor ontstond het gerucht dat AZ ‘project Ihattaren’ wel zou zien zitten, maar dit is nog niet bevestigd. Ook FC Utrecht, de club in de stad waar Ihattaren werd geboren, werd al eens in verband gebracht met de spelmaker. Waar Ihattaren ook terecht komt en hoelang dit nog duurt, het is hoe dan ook goed om te zien dat het megatalent weer op de weg terug lijkt!




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.