Laatste nieuws
01.05John Terry dacht aan zelfmoord na Champions League-finale 2008
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.48Drie debutanten, drie nieuwe blessures bij moeiteloze bekerzege
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
Resultaten x
binnenland

Voorbeschouwing Champions League: Girona – Feyenoord

Woensdag 2 oktober speelt Feyenoord de tweede wedstrijd van het Champions League seizoen. Na de pijnlijke 0-4 nederlaag in eigen huis krijgen de Rotterdammers op bezoek bij Girona de kans om zich te revancheren. Lukt het de ploeg van Brian Priske zich op te richten in Spanje?

28-09-2024 11:00 door Mick van Dijk

Vorm Girona

Girona CF is onderdeel van de City Football Group, waar onder andere ook Manchester City en New York City FC onder vallen. Hierdoor is er de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in de ploeg wat vorig seizoen leidde tot een hoogtepunt. Onder leiding van trainer Michel behaalde de ploeg de derde plaats in La Liga, de hoogste eindklassering ooit op het hoogste niveau. Met de derde plaats kwam ook het Champions League ticket, waardoor Girona dit seizoen voor het eerst in de clubgeschiedenis Europees actief is. 

Het succesvolle seizoen leidde ook tot vertrek van enkele sterkhouders. Spelers als Artem Dovbyk (AS Roma), Aleix Garcia (Bayer Leverkusen) en Savinho (Manchester City) trokken de deur van Estadi Montilivi achter zich dicht. Er werden vervangers gehaald, maar het is duidelijk dat Girona nog zoekende is. In de competitie staat de ploeg op een teleurstellende twaalfde plaats. Daarentegen hield het wel knap stand tegen PSG in de Champions League, het sterrenensemble uit Parijs had in de blessuretijd een eigen doelpunt nodig van Girona-doelman Paulo Gazzaniga om een overwinning uit het vuur te slepen.

Vorm Feyenoord

De Rotterdammers gingen in de vorige wedstrijd hard onderuit met 0-4 thuis tegen Bayer Leverkusen. Echter was deze uitslag redelijk geflatteerd, bij vlagen creëerde Feyenoord wel kansen, maar de regerend Duits kampioen bleek uiterst effectief in de omschakeling.

Vervolgens wist Feyenoord wel de rug te rechten in de wedstrijd tegen promovendus NAC Breda. In de eigen Kuip werd de nul gehouden en won de thuisploeg met 2-0. Opvallend was de rol van In-Beom Hwang, de van Rode Ster Belgrado overgekomen Zuid-Koreaan maakte een goede indruk op het middenveld. De 62-voudig international van Zuid-Korea zal ongetwijfeld een aanwinst blijken voor Brian Priske.
 

Afwezigen

De Rotterdammers zullen wel met een goedgevulde ziekenboeg afreizen naar Spanje. Quilindschy Hartman, Calvin Stengs en Bart Nieuwkoop zijn nog altijd niet beschikbaar voor Priske en afgelopen weekend kwam er nog een blessuregeval bij. Santiago Giménez moest tegen NAC al binnen het halfuur de strijd staken, na nader onderzoek is gebleken dat de Mexicaan minstens drie maanden zal moeten revalideren.

Bij Girona zijn er geen blessuregevallen gemeld, zij lijken met een volledig fitte selectie te kunnen aantreden komende week.
 

Historie

Gezien dit de eerste Europese campagne ooit is van Girona hebben beide ploegen elkaar nog nooit eerder getroffen. Girona heeft met Daley Blind, Donny van de Beek en Gabriel Misehouy wel drie oud-Ajacieden in de selectie die maar wat graag van Feyenoord zullen willen winnen.

Feyenoord speelde in Europa wel eerder tegen Spaanse tegenstanders, in totaal 32 keer. De balans slaat over alle wedstrijden net negatief uit. De Rotterdammers wisten twaalf keer te winnen, veertien keer werd er verloren en zes keer eindigde de wedstrijd in een gelijkspel.
 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.