Laatste nieuws
06.35Derksen diep onder de indruk van Oranje-international: ‘Hij is echt geweldig’
06.00AD: Haller betaalt gigantische afkoopsom zelf en wordt dé topverdiener in Utrecht
00.28Opvallend Álvarez-alternatief genoemd voor Ajax: 'Hij speelt nu toch niet'
00.14PSV kan streep zetten door naam oude bekende: 'Totaal niet realistisch'
00.11Lof voor oud-PSV-target: 'Hij kan een van de beste verdedigers ter wereld worden'
00.05Driessen noemt opvallende naam als Brobbey-opvolger: 'Daar word je wel beter van'

Gisteren

23.45Gullit ziet 'klungelige' Feyenoorder: 'Ik weet niet of hij wel een echte spits is'
23.42Dessers sluit romantische terugkeer niet uit: 'Ik heb er een huis, waarom niet?'
23.40Oud-teamgenoot botste regelmatig met Lang: 'Noa riep dan: 'hou je bek dicht opa!''
23.30Fabrizio Romano deelt slecht nieuws voor Ajax: 'Deal komt heel dicht bij'
23.13FC Porto-fans niet blij met invalbeurt De Jong: 'Juichte iedereen voor hem?'
23.01Emotioneel moment: minuut stilte in San Siro voor Verreth na verlies zoontje
23.00Driessen woest om Weghorst-moment: 'Een nobody van Fortuna krijgt 'm wel'
22.45Van der Gijp zucht: 'Weghorst is Weghorst, zelfs dát vindt hij leuk'
22.43Stade Rennes meldt zich bij Ajax voor Brobbey
22.30Complimenten voor PSV'er ondanks enorme misser: 'Viel heel goed in'
22.30ADO verspeelt punten in Utrecht, Jong Ajax scoort razendsnel en klopt Jong AZ
22.24'Rennes ving bot bij andere Eredivisie-spits en schakelt daarom door naar Brobbey'
22.22Van der Gijp doet opvallende onthulling: 'Zit liever niet naast hem'
22.05Bliksemtreffer bij ruime zege Jong Ajax, ADO blijft steken op gelijkspel
22.05Van Basten onthult wat hij zou vragen voor Brobbey: 'Als ik Ajax was...'
22.05Jong Ajax boekt geflatteerde zege op Jong AZ
21.45Vitesse-exodus begonnen, eerste speler vertrekt transfervrij: 'Kans pakken'
21.35'Ten Hag ziet miljoenenbod op aanvaller afgewezen worden: vraagprijs 35 miljoen'
21.31Driessen laakt keuzes Heitinga: 'Weet hij wel waar hij mee bezig is?'
21.20Janssen oppert Premier League-spits voor PSV: 'Hij speelt bijna niet en wil weg'
21.20Live Transfers: Wissa wil héél graag weg, Blind gespot in Amsterdam?
21.15'Ik denk dat het medio januari is dat PSV zich tot kampioen kan kronen'
21.15Van Hanegem juicht mogelijke Ajax-transfer toe: 'Dat zou heel goed voor ze zijn'
21.00Twente wil na beroerde start versterkingen: 'Daarbij is de aanval urgenter'
20.55'Ajax wil Brobbey-miljoenen investeren: mogelijk drie spelers naar Amsterdam'
20.50PSV bevestigt slecht Pléa-nieuws: 10 potentiële 'noodoplossingen' voor in de spits
20.42Interesse voor transfervrije Ziyech komt op gang: 'Vooral uit twee landen'
20.42Perez noemt zeer opvallende Pléa-vervanger: 'Komen misschien weer bij hem uit'
20.40Doemscenario in Eindhoven: PSV maanden zonder nieuwe spits Pléa
Resultaten x
binnenland

Rick Karsdorp, PSV-zomeraanwinst op zijn plek in Eindhoven: "Onze kinderen worden in drie talen opgevoed"

Het regelen van een grote bestelbus, de huisraad zo efficiënt mogelijk inpakken en digitaal een nieuw woonadres doorgeven. Voor Rick Karsdorp is het routine. Sinds zijn transfer naar AS Roma medio 2017 verhuisde de 29-jarige rechtsback liefst zes keer. Begin oktober laadde hij zijn inboedel uit in Eindhoven. Bij PSV staat de drievoudig Oranje-international voor een mooie uitdaging. "Aan het einde van het seizoen wil ik graag de kampioensmedaille ophalen."

13-12-2024 14:00 door Sander Berends

"Het is heerlijk om weer elke dag Nederlands te kunnen praten." Het leven in de Brabantse stad bevalt hem goed. "In het begin verbleef ik alleen in een hotel. Ik was blij toen we een huis gevonden hadden. De oudste gaat hier nu ook naar school. De laatste maandag van oktober was zijn eerste schooldag. Het centrum is levendig en de mensen zijn behulpzaam. Of ik heb rondgekeken voor een voetbalclub voor de kinderen? Nee, dat nog niet", vertelt Karsdorp in ELF Voetbal nummer 12, een editie die via deze link handig online is te bestellen.

Zoontjes

De rechtsback heeft twee zoontjes. Kylian is vierenhalf jaar, Kaiden tweeënhalf. "De oudste heeft weinig met voetbal. Het lijkt hem niet te interesseren. Hij vindt bouwen leuk. De jongste zie ik straks wel op voetbal gaan. Hij trapt af en toe tegen een balletje, maar is natuurlijk nog erg jong. Ik zal niets pushen, maar het zou zeker leuk zijn. Al kan dat dan net zo goed in Amsterdam zijn", zegt hij snel.

Ook in onze hoofdstad bezit Karsdorp een huis. "Al bijna vier jaar. In Amsterdam-Zuid, dicht bij het Vondelpark. Toen ik bij Roma speelde, was dat ideaal als we een paar dagen vrij kregen. Als ik straks afscheid neem als voetballer willen we ons definitief in Amsterdam vestigen. Maar wanneer dat is, weet ik niet. Ik hoop nog zo lang mogelijk door te gaan."

Gekke periode

Zijn woning in Italië heeft hij niet aangehouden. "Ik ben in mijn periode bij AS Roma drie keer verhuisd. Terugkijkend was dat een gekke periode. Tussendoor werd ik een jaar verhuurd aan Feyenoord. Toen had ik ons huurhuis in Italië opgezegd. Na dat seizoen (2019/20, red.) keerde ik toch terug bij Roma. Het is zonde dat ik nooit iets heb gekocht daar. Op het laatst woonden we in Lido di Ostia, aan zee (Tyrreense Zee, red.). Een prachtige plaats. Met de auto dertig tot veertig minuten rijden vanaf het centrum van Rome. Ik koos ervoor om niet in de hoofdstad te wonen. Italiaanse fans zijn aardig fanatiek. Ik zou daar niet rustig over straat kunnen en vaak worden tegengehouden door fans voor een selfie of een handtekening. Ostia was ideaal."

Karsdorp is de Italiaanse taal machtig. "Ik spreek het, maar niet vloeiend. Mijn oudste zoon beheerst de taal beter dan ik. Onze kinderen worden in drie talen opgevoed. Naast Nederlands en Italiaans ook in het Engels. Onze nanny is Engelstalig en mijn schoonouders spreken Engels tegen elkaar. Mijn schoonvader is Nederlands, mijn schoonmoeder Italiaans. Mijn vrouw Astrid spreekt Italiaans met onze kinderen. In de eerste periode na mijn transfer naar AS Roma heeft ze me enorm geholpen met veel praktische zaken. Dat was voor mij een bijkomend geluk."

Michael van Gerwen

In het artikel vertelt Karsdorp met welke oud-ploeggenoten van AS Roma hij nog steeds contact heeft, welk beroep hij na zijn voetbalcarrière graag zou willen oppakken, het bedrijf van zijn vader, zijn grootste hobby en waarom hij die nog niet in Nederland heeft kunnen beoefenen, zijn passie voor darts, vriendschap met Michael van Gerwen, zijn tatoeages, hoogtepunten in zijn carrière tot dusver, zijn keuze voor PSV, de invloed van zijn kinderen daarbij en tenslotte zijn doelen met PSV.

Het volledige interview met Rick Karsdorp is te lezen in ELF Voetbal nummer 12. Daarin ook interviews met Ryan Gravenberch van Liverpool, met Branco van den Boomen van Ajax en met Hugo Bueno van Feyenoord. We spraken af met Danny Blind en namen zijn imposante carrière door aan de hand van elf bijzondere momenten. We maakten een sfeerreportage bij de wedstrijd van de Ajax Legends tegen Real Madrid Leyendas waarbij vele grote namen aan het woord komen. We namen de tattoos door van Jizz Hornkamp van Heracles Almelo, gingen op bezoek bij Brighton & Hove Albion, speelden De Slimste met Jorg Schreuders van FC Groningen en maakten een reportage over het voetbal in WK 2026-gastland Verenigde Staten. We blikten met drie hoofdrolspelers terug op de Eerste Divisie-periode van Achilles'29, stelden de Superelf met Nacer Barazite samen en lieten Kees Smit van AZ aan het woord als Talent. En nog meer!

ELF Voetbal nummer 12 is bij de abonnees automatisch op de deurmat gevallen. De editie is ook verkrijgbaar op de bekende verkooppunten als de grote supermarkten, de (kantoor)boekhandels en op reislocaties als Schiphol, Eindhoven Airport en de NS-stations. ELF Voetbal nummer 12 is ook gemakkelijk online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Voor 15.00 uur besteld, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement nemen is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link handig afgesloten. Zoek je welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
hoe is het met..? Laatste: Interview transfervrije Fran Sol: “Ik voel me nu nóg beter dan toen ik bij Willem II speelde”
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.