Laatste nieuws
15.40Suriname stelt Henk ten Cate aan als nieuwe bondscoach
15.36'Feyenoord speelt een heel slechte wedstrijd, Ajax is heer en meester'
15.35Ajax-fans unaniem over 'verademing' tegen Feyenoord: 'Wat een heerlijke speler'
15.25LIVE: Ajax halverwege op voorsprong in vermakelijke Klassieker
15.25BBC meldt nieuws rondom Tomiyasu-deal: 'Die optie heeft hij bij Ajax niet'
15.14El Ahmadi lovend over ontwikkeling Feyenoorder: 'Hij wordt steeds completer'
15.11Bastien acht maanden na beroerte terug bij Fortuna: 'Ik was er bijna niet meer'
15.08Vink ziet voordeel voor Ajax tegen Feyenoord: 'Dat vind ik echt heel raar'
15.05Opmerkelijk: Ajax-speler loopt flinke wond op bij juichen na goal in Klassieker
14.55Heerenveen boekt bij Sparta tweede uitzege en wipt op doelsaldo over Rotterdammers
14.45PSV met de schrik vrij tegen Heracles in doelpuntenfestijn en is winterkampioen
14.45Belgische krant bevestig transfernieuws: Belgische jeugdspeler richting Ajax
14.45Van Persie voelt extra lading van De Klassieker: 'Ik zag teleurgestelde koppies'
14.45Mo Ihattaren geeft tegenstander uit het niets een kus en krijgt lovende woorden
14.45Praat mee op VP: drie Nederlanders in de basis bij Udinese tegen Napoli
14.40Grim spreekt vertrouwen uit in nieuwe Ajax-diamant: 'Doet hem niet veel'
14.35Praat mee op VP: Sunderland met Brobbey en Roefs in basis tegen Newcastle United
14.25ESPN-analisten unaniem eens over spitsendiscussie Ajax: 'Hij is de beste'
14.15Praat mee op VP: Crystal Palace - Manchester City
14.06'Sinds aanstelling van Grim gaat het beter, maar we hebben weinig kunnen genieten'
14.06Heerenveen steekt Sparta voorbij door klinkende zege op Het Kasteel
13.55Ajax-fans snappen niets van passeren één speler: 'Dan wil je gewoon niet winnen'
13.54Praat mee op VP: Nottingham Forest - Tottenham Hotspur
13.48Keuzes Van Persie gekraakt: 'Vind Feyenoord geen kampioensteam'
13.45Smaakmaker Feyenoord staat voor eerste Klassieker: 'Beetje een klein kind'
13.30Praat mee op VP: FC Twente - Go Ahead Eagles
13.22Grim verrast met opstelling Ajax: 17-jarig talent start in De Klassieker
13.15Feyenoord-duo onderuit gehaald door El Ahmadi: 'Daardoor verloren'
13.10Valente hoopt dat kleine Luciano in de Klassieker naar boven komt
13.05Feyenoord-aanvaller op zoek naar eerste goal in topduel: 'Arne Slot zei altijd...'
12.54Kraay spot Godts van Cambuur en prijst verdediger: 'Hij is beter dan Sutalo'
12.45Eredivisie-doelman doet opvallende sollicatie: 'Wie weet sta ik nu op het lijstje'
12.43Bekend familielid Jordi Cruijff reageert op Ajax-geruchten: 'Spreek hem vaak'
12.35Ajax-huurling Rijkhoff imponeert op nieuwe positie: 'Echt heel goed'
12.17Maduro lyrisch over Ajax-jongelingen: 'Daar gaan ze heel veel plezier aan beleven'
Resultaten x
binnenland

Dit zijn de scenario’s voor Ajax, AZ en FC Twente in de Europa League

Feyenoord heeft goede zaken gedaan om zich te plaatsen voor de tussenronde van de UEFA Champions League met de 4-2 zege op Sparta Praag. PSV slaagde er niet in om resultaat te halen in Frankrijk en moet daardoor nog aan de bak. Vanavond komen de laatste drie Nederlandse troeven in actie. Hoe groot zijn de kansen voor Ajax, AZ en FC Twente?

12-12-2024 14:00 door Ryan Verhaegen

Ajax – 10 punten

De Amsterdammers staan er veruit het beste voor. Sterker, een plek in de tussenronde is volgens verschillende datamodellen al een feit. Het vizier kan voor Ajax op een plekje bij de top acht. De schatting is dat zestien punten voldoende kan zijn voor een plaats in de bovenste regionen. Vanavond zal de ploeg van Francesco Farioli zijn borst nat kunnen maken. Lazio stond bij aanvang van deze speelronde bovenaan de ranglijst en heeft in de voorgaande vijf duels nog niet verloren (vier gewonnen, één gelijk). Een overwinning zou Ajax enorm op weg helpen. Dan zijn er nog maar drie punten nodig. Met een bezoek aan Riga en een thuisduel tegen Galatasaray als resterend programma zou dat zeker mogelijk moeten zijn. Verliest Ajax, staat de druk er in de laatste twee wedstrijden vol op. Aan een punt hebben de Ajacieden weinig, ook dan zullen de overige duels gewonnen moeten worden om de grens van zestien punten te slechten. Om zichzelf lucht te verschaffen en te revancheren van de nederlaag tegen AZ, is een overwinning voor Ajax noodzakelijk.

AZ – 7 punten

Met zeven punten uit vijf duels kan het voor AZ nog alle kanten op. In theorie zijn de zestien punten die voldoende zijn voor een top acht positionering nog mogelijk, aan de andere kant kan het nog helemaal misgaan met directe uitschakeling. In het voordeel van de Alkmaarders spreekt dat ze op papier al redelijk zware tegenstanders hebben gehad. Met tripjes naar Athletic Bilbao en Tottenham Hotspur zijn die ingecalculeerde nederlagen al geleden. Tel daarbij op dat tegen de Turkse teams, Fenerbahçe en Galatasaray, vier punten werden gepakt in eigen huis en het leven van een AZ-supporter ziet er een stuk rooskleuriger uit. Wat nog rest zijn een thuiswedstrijd tegen AS Roma, een bezoek aan het Ferencvaros van oud-trainer Pascal Jansen en vanavond een duel in Bulgarije tegen Ludogorets. Een overwinning vanavond zou cruciaal zijn. AZ bereikt dan de tien punten grens die in principe deelname aan de tussenronde verzekerd. Ludogorets pakte tot op heden slechts twee punten en wist in vijf duels maar één keer te scoren. Overige tegenstanders Roma en Ferencvaros staan er beter voor, dus vanavond lijkt dé kans voor AZ om de zorgen over doorgang naar de volgende fase van zich af te spelen.

FC Twente – 3 punten

Als je de thuisnederlaag tegen Union Saint-Gillis wegdenkt, heeft Twente een Europese-campagne waar de supporters van zouden dromen. Een gelijkspel tegen Manchester United, een gelijkspel tegen Fenerbahçe en een gelijkspel tegen Nice, waarbij er zeker tegen de laatste twee tegenstanders meer in had gezeten. In het thuisduel tegen Lazio, waar Lars Unnerstal vroeg rood kreeg, weerden de Tukkers zich karig. Na al die resultaten viel de laatste nederlaag tegen de Belgische opponent op het oog wat tegen. Zeker als Twente serieus had mee willen doen, was een resultaat nodig. Nu staat de ploeg met de rug tegen de muur. De wedstrijd van vanavond mag niet worden verloren, anders is uitschakeling zo goed als onvermijdelijk. Met een punt kan Twente al een stuk meer. Dan wachten nog Malmö en Besiktas, die beide eveneens verre van zeker zijn van een vervolg in de competitie. Die beide duels zouden drie punten moeten opleveren om kans te blijven houden op een plek in de volgende ronde. Met andere woorden, Twente mag zich in de komende drie duels nog één mini misstap in de vorm van een gelijkspel veroorloven. Bij een nederlaag of meervoudig puntverlies zal na acht wedstrijden het doek vallen en vooral de herinnering aan wat had kunnen zijn, blijven hangen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.