Laatste nieuws
07.25Ajax stelt teleur in oefenduel tegen Volendam, ondanks goal Carrizo
07.19Van Marwijk: 'Als hij topfit was geweest, hadden we de finale van Spanje gewonnen'
07.17Openlijke flirt met Real Madrid: 'Je kan de beste clubs ter wereld niet afwijzen'
07.10Spaan stipt 'groot verschil' tussen Ajax en Feyenoord aan: 'Arbeidsethos, mensen'
07.00Teun Koopmeiners over Oranje, Kees Smit en de ontmoeting met Trump
06.47Opvolger Henk de Jonk lijkt in sterren geschreven: 'Een done deal, absoluut'
06.30Ten Cate stipt nadeel Suriname aan voorafgaand aan cruciale WK-play-off
06.17Waarom het Arubaanse voetbalelftal vandaag in Rwanda tegen gokparadijs Macau speelt
06.16Bij welke standaardsituatie kan Oranje de meeste progressie boeken? 'De verre ingooi!'
00.02Wilfred Genee onthult: 'FC Utrecht wil hem heel graag hebben, Van Seumeren is fan'

Gisteren

23.50Bounida meteen opgeroepen voor Marokkaanse ploeg en mag dromen van debuut
23.45Brian Brobbey gaat viraal met nieuw interview in Engeland: 'Ik ga naar huis'
23.45Acht kaarten in zijn laatste zes duels: Tagliafico hoort schorsing
23.40Losgeslagen Tagliafico krijgt drie duels schorsing na kaartenregen
23.30Ajax kreeg al in 2019 waarschuwing voor datalek van oud-speler
23.22Bounida mag dromen van WK na eerste oproep voor Marokko
23.13Onana: 'Hij moet genoemd worden als het over de grootste spitsen ter wereld gaat'
23.10Bas Nijhuis onthult bizar incident: 'De ME en politie haalde me uit de kleedkamer'
23.05'Opnieuw onrust bij Real Madrid: volgende medische blunder bij een speler'
22.55Ploeggenoot van Memphis? Marquinhos wil op termijn terugkeren bij Corinthians
22.55Ajax presenteert nieuwe fase Nieuwe Toekomst: bouw mini-stadion moet snel beginnen
22.55FC Barcelona veegt vloer aan met Real Madrid in Champions League, Brugts trefzeker
22.45Medische staf Real Madrid ging in de fout met blessure Mbappé, spits zelf ontkent
22.38Gattuso neemt slaappillen richting cruciale play-offs: 'Voel de druk van het land'
22.28Feyenoord en voormalig interim-trainer Bosschaart uit elkaar
22.22Van Hanegem: 'Alle clubs in de Eredivisie, buiten hen, zijn zo labiel als wat'
22.16PSG rechtvaardigt verzoek waar Lens boos om is: 'Liverpools historie respecteren'
22.13'Casemiro in trek bij verschillende clubs: kan transfer buiten Europa maken'
22.08Marokko-ster El Khannouss (21) maakt gigantische miljoenentransfer: 'Ja, is rond'
21.55Cambuur bevestigt recordtransfer: 'Daar staan we als club voor'
21.55'Bosschaart vertrekt bij Feyenoord en gaat op zoek naar nieuwe uitdaging'
21.45'Salah zal Ronaldo voorbijstreven in het lijstje Premier League-legendes'
21.32Mbappé ontkent fout bij Real: 'Als je niet communiceert, ontstaan er geruchten'
21.30René van der Gijp twijfelt aan motivatie bij Oranje: 'Die hebben niet zoveel trek'
21.15Mbappé reageert op nieuws over vermeende Real-blunder met zijn knie
Resultaten x
binnenland

Voorbeschouwing AZ – Ajax: Noord-Hollandse derby in derde ronde KNVB Beker

Komende week wordt midweeks de derde ronde van de KNVB Beker afgewerkt. Op dinsdagavond 18.45 uur staat met AZ - Ajax de grootste kraker op het programma. Voor de tweede keer in ruim een maand staan beiden ploegen tegenover elkaar in het AFAS Stadion. De vorige wedstrijd eindigde in 2-1. Wat valt er te verwachten van deze ontmoeting?

11-01-2025 13:00 door Mick van Dijk

Vorm AZ

De Alkmaarders zijn met een lekker gevoel de winterstop ingegaan. Na een reeks van acht wedstrijden zonder nederlaag staat de ploeg van Maarten Martens op de vijfde plaats in de Eredivisie. Met een achterstand van drie punten op Feyenoord en vier punten op FC Utrecht is een top drie eindklassering absoluut nog niet uit zicht.

Troy Parrott is bezig aan een goed seizoen. Op de helft van de competitie staat de Ierse spits op tien doelpunten en één assist. Hij was hoogstpersoonlijk verantwoordelijk voor de 1-0 overwinning op FC Twente vlak voor de winterstop. 

Voor de kraker tegen Ajax moet AZ eerst nog voor de competitie op bezoek bij koploper AZ. Op zaterdagavond 21.00 uur wordt er afgetrapt in het Philips Stadion, AZ moet een resultaat halen om niet te ver achterop te raken in de competitie. Hierdoor heeft Maarten Martens niet de luxe om spelers te kunnen sparen voor het treffen met Ajax.

Vorm Ajax

Ook Ajax is naar omstandigheden bezig met een prima seizoen. Wanneer wordt gekeken naar waar de ploeg vandaan komt is het erg knap dat Francesco Farioli de ploeg naar een huidige tweede plaats heeft weten te leiden. Sinds het verlies in de wedstrijd tegen AZ begin vorige maand verloor Ajax direct daarna ook van Lazio in de Europa League (1-3).

Daarna hebben de Amsterdammers de rug weer gerecht met zakelijke overwinningen op Almere City (3-0), Telstar (2-0) en Sparta Rotterdam (0-2). Kenneth Taylor sloot zijn goede jaar af met twee doelpunten en een assist in deze wedstrijden. Hierdoor staat de middenvelder nu op vier doelpunten en vijf assists dit seizoen, daarmee is de geboren Alkmaarder MVP dit seizoen bij Ajax.

Ook Ajax speelt nog een wedstrijd dit weekend, op zaterdagavond 18:45 uur krijgen de Amsterdammers RKC Waalwijk op bezoek in de Johan Cruijff Arena. De ploeg van Henk Fraser is inmiddels afgezakt naar de laatste plaats en zal op papier een minder zwaar karwei moeten zijn dan de wedstrijd van AZ tegen PSV.

Afwezigen

Bij AZ is talent Kees Smit nog altijd geblesseerd. Hij wordt midden januari terugverwacht, maar de wedstrijd tegen Ajax komt waarschijnlijk te vroeg voor hem. Verder zijn Sem Westerveld en Kristijan Belic nog twijfelgevallen.

Gaston Avila is eindelijk weer aangesloten bij de groepstrainingen van Ajax na een lange revalidatie van een ernstige knieblessure. Hij is nog niet helemaal wedstrijdfit en lijkt ook te solliciteren naar een transfer. 

Het is voor beide ploegen te hopen dat ze zonder pijntjes door de wedstrijden van de zaterdag heenkomen.

Historie

Zoals gezegd won AZ de vorige ontmoeting van begin vorige maand met (2-1). Sowieso heeft Ajax de laatste jaren wel vaker moeite in Alkmaar. De laatste keer dat de Amsterdammers daar wisten te winnen was op 3 maart 2022. In het laatste seizoen onder leiding van Erik ten Hag won Ajax toen 0-2 in de halve finale van de KNVB Beker.

De wedstrijd is te zien op ESPN 2.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.