Laatste nieuws
01.15John Terry dacht aan zelfmoord na Champions League-finale 2008
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.48Drie debutanten, drie nieuwe blessures bij moeiteloze bekerzege
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
Resultaten x
binnenland

25 miljoen per wedstrijd: Neymar verlaat Al-Hilal en keert terug bij oude liefde

De prins die nooit koning werd. Dat is misschien wel de beste beschrijving van de ooit nog zo veelbelovende carrière van Neymar da Silva Santos Júnior. Een makkelijke voetballer om te verafschuwen, vanwege zijn gedrag op het veld, arrogante passeerbewegingen en manier van naar het gras gaan waar menig schoonspringer jaloers op is. De afgelopen jaren al helemaal vanwege zijn neiging voor het grote geld te kiezen. Maar stiekem is Neymar toch vooral een speler die iedereen het liefst veel langer op het hoogste niveau had willen zien. Misschien dat die frustratie de belangrijkste bron is van de vele kritiek aan zijn adres.

29-01-2025 15:20 door Boris Pinkse

Als Braziliaanse tiener werd Neymar binnen een mum van tijd een globale superster. Elk doelpunt, elke bizarre passeerbeweging, maar ook elk nieuw kapsel en elke vorm van ophef ging al snel de wereld over. Op negentienjarige leeftijd eindigde Neymar, nog spelend voor jeugdliefde Santos, in de top tien van de Ballon d'Or van 2011. Messi, Ronaldo, Xavi, Iniesta, Rooney, Suárez, Forlán, Eto'o en Casillas bleven hem voor. Vanuit Brazilië lukte het hem dus al om wereldwijde bekendheid te vergaren. Ook al waren social media toen nog in opkomst, iedereen had wel eens een filmpje met zijn skills en highlights voorbij zien komen. Zelfs zijn manier van duiken na een overtreding had direct impact op het Europese voetbal, zo was te zien bij de schwalbe of the century van Charlton Vicento.

Na een ontmoeting met het FC Barcelona van Messi en Guardiola in de FIFA Club World Cup finale van 2011 was Catalonië de enige logische vervolgstap voor het jonge genie. Jarenlang toonde hij zijn klasse en branie in het Camp Nou en de Braziliaan vormde samen met Messi en Suárez misschien wel het beste aanvallende trio aller tijden. Uit de schaduw van Messi ontsnapte hij echter nooit, en die schaduw bleek zelfs tot aan Saudi-Arabië te reiken. Bij Al-Hilal speelde hij zeven duels en verdiende hij ruim 25 miljoen euro per wedstrijd.

Aanhoudend blessureleed zorgt er nu voor dat Neymar ook bij Al-Hilal niet meer gewenst is. Hij zal, naar alle waarschijnlijkheid, terugkeren naar Santos. In Brazilië wordt hij herenigd met boezemvriend Memphis Depay, die bij Corinthians speelt. Laten we hopen dat Neymar het plezier in het spelletje terugvindt en dat er zo nu en dan weer een filmpje opduikt met zijn meest arrogante passeerbewegingen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.