Laatste nieuws
14.50Valentijn Driessen stoort zich aan gedrag Quinten Timber: 'Continu wegwerpgebaren'
14.45Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Ajax heeft Tomiyasu binnen
14.42LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
14.37Utrecht wil voormalig United-toptalent laten gaan: 'Was er niet bij met z'n hoofd'
14.35Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.30VP Talent Award 2025: stem nu op het allergrootste talent van de Eredivisie
11.28Mislintat haalt andermaal uit richting Ajax: 'Geconfronteerd met extreme kanten'
11.00'Grote verrassing bij Ajax: hoofdscout Kelvin de Lang stapt op'
11.00'Inter slaat alarm om Dumfries: blessure een mysterie, slecht nieuws richting WK'
10.57Keiharde kritiek op 'amateur' Makkelie: 'KNVB moet daar gewoon afstand van nemen'
10.35Driessen fileert Feyenoord-aanvaller: 'Hij laat de boel gewoon in de steek'
Resultaten x
binnenland

Blessuregolf heerst bij PSV, Ajax en Feyenoord

De medische staf van PSV, Ajax en Feyenoord draait op volle toeren nu blessures een steeds grotere rol spelen in de selectieplanning van de traditionele top drie. Waar de ziekenboegen al goed gevuld waren, blijft het aantal blessures toenemen. Welke spelers zijn langdurig uitgeschakeld en wie maakt binnenkort zijn rentree? Een overzicht van de actuele blessuregevallen bij de topclubs in Nederland.

06-02-2025 16:30 door Julian Heijtbrink

PSV leek lange tijd onbedreigd op weg naar de landstitel, maar recente blessures en tegenvallende resultaten hebben roet in het eten gegooid. Waar de Eindhovense selectie aanvankelijk werd geprezen om haar brede selectie, begint die breedte nu te slinken. Sergiño Dest, die vorig seizoen een zware knieblessure opliep, staat op het punt zijn rentree te maken na maanden van herstel. Terwijl hij bijna terugkeert, raakten andere Amerikaanse PSV'ers juist geblesseerd.

Nieuwbakken rechtsback Richard Ledezma liep in het duel met NEC een hoofdblessure op, waardoor hij het bekerduel met Feyenoord miste, maar hij wordt tegen Willem II terug verwacht. Ricardo Pepi en Malik Tillman hebben minder geluk: beide spelers zijn mogelijk maandenlang uitgeschakeld. Pepi raakte in het Champions League-duel met Liverpool geblesseerd aan zijn knie, terwijl Tillman in het bekerduel tegen Excelsior te lang doorspeelde, wat hem nu een maandenlange revalidatie kost. Daarnaast heeft ook Olivier Boscagli de ziekenboeg opgezocht. De Franse verdediger liep in hetzelfde duel tegen Liverpool een spierblessure op en moet enkele weken toekijken. De personele problemen stapelen zich op in Eindhoven, wat de kampioensaspiraties onder druk zet. 

Bij Ajax heeft de nieuwe trainer Francesco Farioli het elftal langzaam maar zeker gestabiliseerd. Ondanks kritiek op het spel zijn de Amsterdammers verzekerd van de tussenronde in de Europa League en hebben ze de minste verliespunten in de Eredivisie. Waar Farioli voor de winterstop veel rouleerde, houdt hij nu vaker vast aan zijn basiself. Of dit geleid heeft tot een aantal blessuregevallen is de vraag, maar toevallig is het wel. Owen Wijndal viel in het duel met RKC Waalwijk uit met een blessure, wat zijn geplande (huur)transfer in de weg stond.

Door de blessure van Mika Godts werd Ajax genoodzaakt om zich op de transfermarkt te roeren, wat resulteerde in de komst van Oliver Edvardsen van Go Ahead Eagles. Godts heeft nog een paar dagen nodig om volledig fit te worden, aldus Farioli. Een nieuwe naam op de blessurelijst is Youri Regeer, die op de training een enkelblessure opliep. Sinds zijn komst van FC Twente kreeg hij slechts één invalbeurt, maar nu staat hij voorlopig langs de kant. Ondanks deze blessuregevallen is Ajax momenteel de minst geplaagde club van de traditionele top drie.

Van de topclubs kampt Feyenoord met de grootste blessureproblemen. Sinds de hervatting van de competitie is er bijna een volledig elftal aan geblesseerde spelers. Trainer Brian Priske miste in het bekerduel met PSV maar liefst negen spelers. Quilindschy Hartman maakte zijn rentree in de verloren Klassieker tegen Ajax (2-1), maar is nog niet fit genoeg om een volledige week met drie wedstrijden te spelen. Na die wedstrijd kwamen Gernot Trauner, Hadj Moussa en Bart Nieuwkoop ook in de ziekenboeg terecht. Hun blessures zijn echter niet ernstig en het trio wordt in de stadsderby tegen Sparta Rotterdam weer terug verwacht.

Andere Feyenoorders liggen er langer uit. Calvin Stengs liep in de Champions League-wedstrijd tegen Bayern München een hamstringblessure op en zal de komende weken niet inzetbaar zijn. Dit is een domper voor Stengs, die net was teruggekeerd van een eerdere blessure die hem vrijwel de hele eerste seizoenshelft aan de kant hield. Het volgende Champions League-duel bracht nog een hard gelag: Justin Bijlow kwam ongelukkig terecht na een luchtduel en liep een zware knieblessure op. Voor de 27-jarige doelman is het seizoen voorbij, wat opnieuw een grote tegenvaller is in zijn blessuregevoelige carrière.

Ook Chris-Kévin Nadje en Jordan Lotomba zullen niet meer in actie komen dit seizoen. Nadje, die afgelopen zomer voor vijf ton overkwam van FC Versailles, heeft een voetblessure opgelopen en moet geopereerd worden. Lotomba brak in december tijdens een training zijn onderbeen en na een medische update werd duidelijk dat zijn seizoen erop zit. Daarnaast is middenvelder Ramiz Zerrouki meerdere weken uitgeschakeld met een onderbeenblessure. Toch is er ook goed nieuws voor de Rotterdammers: Quinten Timber en Hwang In-beom zijn weer fit en maakten na weken blessureleed hun rentree.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.