Laatste nieuws
16.15'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.08Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-scheidsrechter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
binnenland

Leo Sauer, Feyenoord-huurling van NAC Breda: "Besef steeds beter hoe bijzonder Arne Slot is"

Leo Sauer debuteerde op zijn zeventiende in het eerste elftal van Feyenoord. Direct met een doelpunt. Dit seizoen speelt de Slowaakse international op huurbasis voor NAC Breda. De vleugelaanvaller haalt zijn inspiratie uit diverse bronnen. Zo noemt hij Cristiano Ronaldo, Jamie Vardy en rapper Kanye West. "Vooral door het zelfvertrouwen dat hij toont en vroeger heeft getoond."

21-02-2025 12:00 door Sander Berends

Sauer kijkt graag naar de Premier League, graag naar de Champions League. "En natuurlijk naar Feyenoord. Liverpool kijk ik ook indien mogelijk. Ze spelen leuk voetbal en ik heb natuurlijk gewerkt met Arne Slot. Werken met hem heb ik als speciaal ervaren", vertelt Sauer in ELF Voetbal nummer 2, die via deze link handig online is te bestellen, in een artikel waarin hij zijn inspiratiebronnen tegenover onze medewerker Tim Beck bespreekt.

Details

"Hij was mijn eerste coach bij de profs, waardoor ik niet meteen doorhad hoe bijzonder hij is. Naarmate je langer meedraait, besef je dat meer. Qua kennis van het spelletje is hij geweldig. Hij bereikt je tijdens trainingen optimaal voor op wedstrijden door te laten zien waar de oplossingen liggen. Dat weet hij van iedere ploeg. Neem het druk zetten van de tegenstander: hij vertelt zo gedetailleerd hoe je daar onderuit kunt komen. En het komt ook bijna altijd uit."

"Er was de nodige interesse uit andere landen, maar ik wilde naar Nederland. De eerste maanden waren niet makkelijk, maar eenmaal gewend verliep alles vlotjes. Ik heb Nederlandse lessen gevolgd en ik kan negentig procent verstaan, maar spreken is lastig. Er is ook niet veel noodzaak. Jullie spreken allemaal goed Engels."

Rolmodel

"Ik heb veel aan Hancko gehad. Ik kwam hier weliswaar eerder dan hij, maar toen hij eenmaal voor Feyenoord speelde, heeft hij me bij het eerste elftal onder zijn vleugels genomen. Hij is als een grote broer voor me. Een rolmodel ook; hij is zonder meer de beste verdediger van de Eredivisie. Ik weet zeker dat hij de wereldtop aankan. Hij heeft me geholpen bij het proces om me thuis te voelen in Nederland. Het scheelt dat het leven in Nederland lijkt op dat in Slowakije. Het enige waaraan ik moeilijk kan wennen is dat de prijzen hier zoveel hoger zijn, haha."

In het artikel gaat Sauer uitgebreid in op zijn inspiratiebronnen. Zo is hij lovend over basketballer LaMelo Ball van de Charlotte Hornets, in wie hij gelijkenissen ziet. Vertelt hij welke sport hij zelf ook graag speelt. Ouders Julius en Gabriella Sauer komen aan bod, de studie die hij volgde en nog steeds volgt, hoe hij op de kleuterschool al ontdekte beter te kunnen voetballen dan leeftijdsgenootjes. Zijn voorkeur voor Cristiano Ronaldo boven Messi, waarom Jamie Vardy een voorbeeld is en tenslotte op welke gebieden Kanye West een voorbeeld is.

Het volledige interview met Leo Sauer is te lezen in ELF Voetbal nummer 2. Daarin ook interviews met oud-Ajax, -PSV en -Internazionale-speler Wim Jonk, Feyenoord-revelatie Antoni Milambo en PSV-icoon Jan Heintze. Voormalig Ajax-speler Jelle Van Damme die uitgebreid vertelt over zijn nieuwe sportpassie: fietsen. Dean James van Go Ahead Eagles vertelt over zijn tatoeages en Marnix Kolder is eindelijk weer gezond nadat hij afgelopen zomer werd getroffen door een herseninfarct. Daarnaast een portret van Rodri, het verhaal van Premier League-verrassing Nottingham Forest en de Superelf van Pascal Bosschaart. Als Talent deze keer Cedric Hatenboer, nu nog Excelsior Rotterdam, volgend seizoen RSC Anderlecht.

ELF Voetbal nummer 2 is bij de abonnees automatisch op de deurmat gevallen. De editie is ook verkrijgbaar bij de bekende verkooppunten als de supermarkten, (kantoor)boekhandels en op reislocaties als Schiphol, Eindhoven Airport en de NS-stations. De editie is ook online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Voor 15.00 uur gedaan, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement nemen, is helemaal handig. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link in een handomdraai afgesloten. Zoek je welkomstgeschenk uit! Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.