Laatste nieuws
15.05Gelukje: AZ op voorsprong door eigen doelpunt van Deijl
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
11.48Te Kloese deelt heerlijke anekdote: 'Hij zei: ík ga mijn contract niet verlengen'
11.42Feyenoord O17 winterkampioen na zege bij AZ
11.41COLUMN: Riante zege met een vlekje
11.35Boel ziet 'Bob Ross' bij Go Ahead: 'Ik roep vaak dat hij een soort schilder is'
11.30'Alonso aan zijden draadje bij Real: spoedvergadering, naam Klopp valt intern'
11.25Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.09Van bankzitter naar held: 'Dit mis je als je niet speelt, wat ik bij PSV had'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
10.30Feyenoord wacht nog pittige clashes: dit is het volledige programma in 2025/'26
Resultaten x
binnenland

De gestage opmars van Zico Buurmeester bij AZ

AZ is de nieuwe nummer vier van de Eredivisie. Na een inhaalduel met Fortuna Sittard zijn de Alkmaarders op de ranglijst FC Utrecht gepasseerd. De matchwinner in het moeizame duel met Fortuna was Zico Buurmeester, die zich eerder in de week ook tegen Galatasaray liet zien. Gestaag wordt Buurmeester steeds belangrijker voor Maarten Martens. 

24-02-2025 12:00 door Hugo Heinen

Na een vrij anoniem seizoen bij PEC Zwolle is de in Egmond aan den Hoef geboren middenvelder voor het eerst een serieuze kracht in het eerste van AZ. Een moment waar Buurmeester lang op zal hebben gewacht. De jongeling bevindt zich al sinds 2013 in de jeugdopleiding van de subtopper, die hem als bassischolier weghaalde bij amateurclub Zuidvogels. Debuteren op profniveau deed hij zeven jaar later in de Keuken Kampioen Divisie, in een uitduel van Jong AZ bij FC Volendam.

Jaartje PEC 

Buurmeester kreeg drie jaar om te rijpen in 'Jong', waar hij in 84 duels tot 13 goals en 8 assists kwam. Vaak was hij in het succesvolle beloftenelftal van de Noord-Hollanders nummer acht. Een positie die hij een jaar later ook bij PEC Zwolle ging bekleden, hoewel hij daar ook meermaals als tien in actie kwam. Een aardige eerste seizoenshelft kreeg in Zwolle geen vervolg door een enkelblessure. Pas in speelronde 33 was Buurmeester weer fit genoeg om mee te doen.

De gewenste vlieguren maakte de middenvelder in Zwolle dus maar deels. Toch werd in de voorbereiding op het huidige seizoen duidelijk dat de 22-jarige Noord-Hollander zich op mocht gaan maken voor een seizoen als volwaardig lid van het eerste elftal van de club waar hij al twaalf jaar onder contract staat. En hoewel het technisch begaafde jeugdproduct nog lang niet altijd basisspeler is, begint steeds meer te blijken waarom Martens hem er graag bij heeft. 

Toekomst

Als acht, tien en zelfs hangende rechtsbuiten is de inbreng van Buurmeester nuttig. Hij laat zien dat technische kwaliteiten samen kunnen gaan met een behoorlijk loopvermogen. De Egmonder is wel 'al' 22, maar het verleden laat zien dat een doorbraak op latere leeftijd mogelijk is. Zeker bij AZ. Neem bijvoorbeeld de zelf opgeleide Tijani Reijnders en Peer Koopmeiners, maar ook de van buitenaf gekomen Sam Beukema. 

De Alkmaarse club hoopt dat er eenzelfde route voor Buurmeester in het verschiet ligt. Zijn contract loopt volgend jaar zomer af, maar afgelopen maand liet Max Huiberts aan Voetbal International weten dat er een contractaanbieding bij de middenvelder en zijn management op tafel ligt. De weg naar meer ligt dus open. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.