Laatste nieuws
09.25Teruglezen: zo pakte PSV drie punten in Heerenveen
09.15Lang eindelijk los in Napels: 'Het fanatieke publiek ligt hem, hij is gelukkig'
09.12'Lang wil helemaal niet weg bij Napoli, hij houdt van het fanatieke publiek'
09.00Britse pers velt Slot-oordeel: 'Problemen liggen dieper dan vorm van één speler'
08.54Wanner prijst PSV-duo: 'Maken het makkelijk voor mij, leuk om met hen te spelen'
08.16'Ik heb op dit moment zo'n lekker leven, dus dan zeg ik nee tegen Ajax'
08.05Live Transfers: Zirkzee verschijnt op radar van Italiaanse topclub
07.51Van Persie gevraagd naar Feyenoord-uitblinker: 'Zag altijd al dat het erin zat...'
07.38Wijndal haalt gram bij Ajax-ploeggenoten: 'Toen lachten ze me een beetje uit'
07.23Valente looft 'bizar lieve jongen' bij Feyenoord: 'Mooi dat hij dat voor ons doet'
03.29Baas baalt van missen Klassieker: "Ik struikelde gewoon"
03.17Wanner blij met speeltijd: "Geen probleem op zes te spelen"
03.05Bosz: "We hebben een geweldig trackrecord buitenshuis"
00.50Van Persie over spandoek richting Timber, die van hem meer interviews moet geven
00.35'Liverpool polst Gerrard om honneurs waar te nemen bij ontslag Slot'
00.30PSV zet zegereeks voort, sterke start bij Heerenveen volstaat voor drie punten
00.20Salah uit woede over Slot en Liverpool na derde reservebeurt: 'Word onder bus gegooid'
00.20Eigen doelpunten en zeldzame goal Wijndal helpen Ajax in Sittard aan tweede zege op rij
00.03Opvallend: 76-voudig international wil van positie veranderen én spits worden
00.01Opvallende club maakte werk van komst Kevin de Bruyne: 'Helaas al ver met Napoli'
00.00Samenvattingen eredivisie: kwartet voor Ueda, Fortuna helpt Ajax, PSV effectief
00.00Been plaatst kanttekening na ruime zege Feyenoord: 'Dat is wel zorgwekkend'
00.00Onstuitbare Ueda scoort vier keer bij ruime zege Feyenoord op PEC Zwolle
00.00Hattrick Torres in doelpuntenfestival Barça, Atlético met nederlaag naar Eindhoven

Gisteren

23.59Buijs deelt harde kritiek op scheidsrechter Fortuna-Ajax: 'Dat zag hij ook niet'
23.55Zorgen bij Ajax: 'Weten niet hoe het met hem gaat en wanneer hij terugkomt'
23.52Liverpool-fans kiezen kant tussen Slot en Salah: 'Eén van de twee moet weg...'
23.40Vink ziet absolute uitblinker bij Feyenoord: 'Hij is gewoon spectaculair'
23.26Valente superblij voor Ueda na sterke wedstrijd
23.23Grim ziet Ajax-verschil: 'Glimlach is terug op de werkvloer'
23.17Fortuna boos op arbitrage na Ajax-duel: 'Moeten drie keer wedstrijd stil leggen'
23.15Hadj Moussa denkt nog niet na over Afrika Cup
23.12Bosz lovend over grote aankoop: 'Heb hem véél te weinig minuten gegeven'
23.06Messi landskampioen met Inter Miami, Busquets en Alba met voetbalpensioen
22.58Slot: 'We hadden andere spelers nodig dan Salah om te winnen'
Resultaten x
binnenland

Wie is Henk Brugge? De veelbesproken interim-trainer bij sc Heerenveen

Wie dacht dat na het vertrek van Robin van Persie de rust weder zou keren in Heerenveen, had het bij het verkeerde eind. Hoewel in de vorm van Henk Brugge door sc Heerenveen een tussenpaus werd aangesteld waaromheen weinig bombarie leek te kunnen ontstaan, lijkt iedere voetbaltalkshow de laatste dagen een passage aan hem te besteden.

05-03-2025 11:30 door Hugo Heinen

En iedere analist lijkt het erover eens: voor Brugge zelf was de 3-1 overwinning op AZ afgelopen zondag fantastisch. Op de uitgebreide vieringen van met name de spelers hadden onder andere Wesley Sneijder en Kenneth Perez echter nogal wat commentaar. Het zou een signaal zijn richting Van Persie en ging over de schreef, of zoals Sneijder het noemde: gênant.

Brugge een Fries?

Maar wie is de man waaromheen alle festiviteiten ontstonden? Een echte Fries? Nee, Brugge werd geboren in de Noordoostpolder. Emmeloord, om precies te zijn. Een groter contrast tussen zijn trainerscarrière en die van zijn voorganger Van Persie bestaat er niet. Waar RvP zijn baan als hoofdtrainer op basis van jaren op topniveau actief zijn als prof verdiende, heeft Brugge nooit betaald voetbal gespeeld en is hij al sinds 2008 bezig zich omhoog te werken in het trainersgilde.

Flevo Boys was de club waar Brugge als verdediger en aanvoerder 'furore' maakte. Tevens begon hij daar aan zijn trainersloopbaan, als verantwoordelijke bij de A1. Het duurde twee jaar voor hij de kans kreeg bij PEC Zwolle, waar hij tussen 2010 en 2022 meerdere jeugdelftallen trainde en zelfs even hoofd jeugdopleiding was. Al in 2011 maakte hij kennis met het Friese voetbal, als assistent bij de amateurs van Drachtster Boys. Later zou hij zijn functies in Zwolle combineren met verschillende trainersfuncties bij de KNVB.

Feyenoord

In de zomer van 2022 was het voor Brugge na twaalf jaar Zwolle tijd voor Rotterdam. Bij PEC was hij trainer van de O18 geweest, bij Feyenoord ging hij nu diezelfde leeftijdsgroep trainen. Later zou blijken dat Van Persie in dit geval de opvolger van Brugge zou worden. Brugge vertrok na één seizoen uit Rotterdam en werd bij Heerenveen assistent van Kees van Wonderen. Nog niet wetende dat hij in Friesland later ook rechterhand zou worden van de man die hem destijds opvolgde op Zuid.

Nu, ruim anderhalf jaar na zijn entree in Heerenveen, gaat er met het (tijdelijke) hoofdtrainersschap in de Eredivisie een langgekoesterde droom in vervulling. Naar verluidt is de 47-jarige trainer ook komend weekend nog eindverantwoordelijk, wanneer Heerenveen het in een uitwedstrijd opneemt tegen PSV. Het verhaal is voor Brugge al heel mooi, maar kan dus nog een beetje mooier worden.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.