Laatste nieuws
08.04Advies van standaardsituatie-specialist: 'Roep Telstar-spits Sem van Duijn op'
08.01Losbandige Tagliafico flink geschorst voor enorme hoeveelheid kaarten
08.00'Handhaving met Telstar zou knapper zijn dan de promotie'
07.55Koeman heeft 'hele harde' boodschap voor één speler: 'Dat rijmt niet in mijn ogen'
07.50Rutten moet drietal missen tijdens Australische oefentrip Curaçao
07.40Vink stellig over Oranje-debutant Smit: 'Als Koeman dat doet, is Nederland blij'
07.32PSV-verdediger raakt geblesseerd en moet interlands abrupt laten schieten
07.25Bosnische bondscoach geeft nieuwe draai aan rel rond Tahirovic
07.19Van Marwijk: 'Als hij topfit was geweest, hadden we de finale van Spanje gewonnen'
07.17Openlijke flirt met Real Madrid: 'Je kan de beste clubs ter wereld niet afwijzen'
07.10Spaan stipt 'groot verschil' tussen Ajax en Feyenoord aan: 'Arbeidsethos, mensen'
07.00Teun Koopmeiners over Oranje, Kees Smit en de ontmoeting met Trump
06.47Opvolger Henk de Jonk lijkt in sterren geschreven: 'Een done deal, absoluut'
06.30Ten Cate stipt nadeel Suriname aan voorafgaand aan cruciale WK-play-off
06.17Waarom het Arubaanse voetbalelftal vandaag in Rwanda tegen gokparadijs Macau speelt
06.16Bij welke standaardsituatie kan Oranje de meeste progressie boeken? 'De verre ingooi!'
00.02Wilfred Genee onthult: 'FC Utrecht wil hem heel graag hebben, Van Seumeren is fan'

Gisteren

23.50Bounida meteen opgeroepen voor Marokkaanse ploeg en mag dromen van debuut
23.45Brian Brobbey gaat viraal met nieuw interview in Engeland: 'Ik ga naar huis'
23.45Acht kaarten in zijn laatste zes duels: Tagliafico hoort schorsing
23.40Losgeslagen Tagliafico krijgt drie duels schorsing na kaartenregen
23.30Ajax kreeg al in 2019 waarschuwing voor datalek van oud-speler
23.22Bounida mag dromen van WK na eerste oproep voor Marokko
23.13Onana: 'Hij moet genoemd worden als het over de grootste spitsen ter wereld gaat'
23.10Bas Nijhuis onthult bizar incident: 'De ME en politie haalde me uit de kleedkamer'
23.05'Opnieuw onrust bij Real Madrid: volgende medische blunder bij een speler'
22.55Ploeggenoot van Memphis? Marquinhos wil op termijn terugkeren bij Corinthians
22.55Ajax presenteert nieuwe fase Nieuwe Toekomst: bouw mini-stadion moet snel beginnen
22.55FC Barcelona veegt vloer aan met Real Madrid in Champions League, Brugts trefzeker
22.45Medische staf Real Madrid ging in de fout met blessure Mbappé, spits zelf ontkent
22.38Gattuso neemt slaappillen richting cruciale play-offs: 'Voel de druk van het land'
22.28Feyenoord en voormalig interim-trainer Bosschaart uit elkaar
22.22Van Hanegem: 'Alle clubs in de Eredivisie, buiten hen, zijn zo labiel als wat'
22.16PSG rechtvaardigt verzoek waar Lens boos om is: 'Liverpools historie respecteren'
22.13'Casemiro in trek bij verschillende clubs: kan transfer buiten Europa maken'
Resultaten x
binnenland

Alireza Jahanbakhsh: "Onder Arne Slot moesten de details niet goed zijn, maar perfect"

Alireza Jahanbakhsh maakte tijdens zijn loopbaan allerlei trainers mee, met nogal uiteenlopende werkwijzen. Van peoplemanagers tot trainers die tot in de kleinste details met voetbal bezig zijn. Van iedereen stak de nu 31-jarige aanvaller van sc Heerenveen iets op. "Je hebt de mens en je hebt de trainer Van Persie."

07-03-2025 14:00 door Sander Berends

Alex Pastoor, John van den Brom, Graham Potter en Carlos Queiroz. Allemaal hadden ze als trainer vleugelaanvaller Alireza Jahanbakhsh onder hun hoede. In ELF Voetbal nummer 3, via deze link handig te bestellen, vertelt de Iranese international tegenover onze medewerker Tim Beck uitgebreid over zijn ervaringen met deze oefenmeesters. Bij zijn twee meest recente clubtrainers vormt Feyenoord de rode draad. Robin van Persie liet sc Heerenveen, waar Jahanbakhsh op zijn aanraden tekende, twee weken geleden achter zich om naar De Kuip terug te keren.

Moeilijke fase

Arne Slot was de trainer die Jahanbakhsh tot afgelopen zomer coachte. Een contact dat al in de winter van 2021 ontstond toen de huidige oefenmeester van Liverpool FC ineens aan de lijn hing. Slot zou een halfjaar later beginnen bij Feyenoord en kende Jahanbakhsh nog uit zijn tijd als assistent-trainer van AZ. Hij wilde Jahanbakhsh per se naar Feyenoord halen. "Eerlijk gezegd wilde ik nog niet terug naar de Eredivisie. Ik begon net te spelen bij Brighton en daarbij had Feyenoord een moeilijke fase achter de rug."

"Vervolgens was er een tijdlang geen contact, maar na een aantal maanden begon Feyenoord te pushen. Ik had ook nog een gesprek met PSV, maar daar moesten eerst spelers vertrekken. Ik ben een paar keer op gesprek geweest bij Arne. Hij legde me uit wat we de volgende jaren zouden gaan doen. Arne was de reden om voor Feyenoord te kiezen. Na de gesprekken met hem zette ik alles op een rijtje: Arne werd trainer, De Kuip is magisch, ik zou veel spelen en er zat potentie in de selectie. Sta ik nog honderd keer voor die keuze, dan zou ik nog honderd keer kiezen voor Feyenoord."

Alles weten

Wat Slot volgens Jahanbakhsh kenmerkt is zijn ongebreidelde verlangen naar perfectie. Alle details moeten op orde zijn. "Hij wil alles van ons weten", lacht Jahanbakhsh. "Wat we aten, hoe we herstelden, wat we op onze vrije dagen gingen doen... Dan zei hij: 'Als je iets gaat doen, ga dan niet te ver'. De details moesten niet goed zijn, maar perfect. Hij veranderde allerlei dingen binnen de club en haalde mensen binnen die heel goed zijn in hun vakgebied."

"Ik ging iedere twee weken even langs in zijn kamer om te praten over allerlei dingen. Al is Arne niet het type trainer dat enorm ingaat op je privésituatie. Globaal vraagt hij ernaar, maar hij gaat niet te diep in de details. Wat dat betreft is hij niet een type zoals Queiroz. Geen typische peoplemanager."

Landskampioen

Samen met Justin Bijlow, Lutsharel Geertruida en Gernot Trauner maakte Jahanbakhsh alle drie de seizoenen van Slot in Rotterdam mee. Hij zag dat de Liverpool-trainer de gave heeft om nieuwkomers zich sneller te laten aanpassen dan andere coaches. "Jongens voelen zich snel thuis onder hem. Daarbij maakt hij spelers zichtbaar beter, waardoor we in het seizoen 2022/23 landskampioen werden. De groep die we toen hadden, was ongelooflijk."

"Aan het einde van dat seizoen gingen we naar Ibiza. Bij andere clubs gingen we ook weg, maar dit was anders. Deze groep was uniek. Na de trip zei ik tegen de jongens: 'Dit was net alsof we met 25 vrienden op vakantie zijn geweest'. Tijdens dat seizoen pushten we elkaar iedere dag. De trainingen waren van zo’n hoog niveau, en zo intens ook. We hadden veel discussies op het trainingsveld, maar eenmaal in de kleedkamer vormden we meteen weer één groep."

Vuur en vuur

In het artikel vertelt Jahanbakhsh ook uitgebreid over zijn ervaringen met Robin van Persie, het verschil tussen de mens en de trainer Van Persie, op welke momenten te zien is dat hij jeugdtrainer is geweest en waarin hij verschilt met Slot. Ook is te lezen met welke trainer Jahanbakhsh helemaal geen klik had, met wie de band vuur en vuur was en waarom hij bondscoach Queiroz een warm hart toedraagt. En waarom hij ook graag zelf het trainerschap in de toekomst wil vervullen.

Het volledige interview met Alireza Jahanbakhsh is te lezen in ELF Voetbal nummer 3. Daarin ook interviews met FC Utrecht-revelatie Paxten Aaronson en RKC Waalwijk-spits Oskar Zawada verklaart met bijzondere anekdotes de vele tatoeages op zijn lichaam. We gingen op bezoek in Bournemouth bij Justin Kluivert die uitgebreid spreekt over zijn succesvolle periode daar en vertelt over Oranje. We reisden naar Maagdenburg waar we de twee succesvolle Nederlanders ontmoetten bij de plaatselijke voetbalgrootmacht: Martijn Kaars en Mohammed El Hankouri. We gingen terug in de tijd naar het eerste team dat Arne Slot trainde, PEC Zwolle Onder 14. Het gevaar rond koppen wordt besproken in een artikel over Wout Holverda, het verhaal rond gevallen grootmacht Girondins de Bordeaux is te lezen en Othaniël Raterink, door De Graafschap verhuurd aan Bayer Leverkusen, is het Talent.

ELF Voetbal nummer 3 is bij de abonnees automatisch op de deurmat gevallen. De editie is uiteraard ook los verkrijgbaar bij de bekende supermarkten, (kantoor)boekhandels en op vele reislocaties. Denk aan Schiphol, Eindhoven Airport en de NS-stations. De editie is uiteraard ook online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Een abonnement nemen is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link handig en snel afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.