Laatste nieuws
08.45Frenkie blundert in absoluut spektakelstuk tussen Barça en Celta de Vigo
08.32'Brobbey is een genetische freak, dat zijn de mooiste jongens om mee te werken'
08.31'Bekerfinale en tweeluik Champions League op de tocht voor Lewandowski'
08.30Opvallend interview Noppert: 'Leek wel of ik mijn schoenen verkeerd om aan had'
08.23Noppert geeft opvallend interview
08.14Ten Hag: 'Het meest euforische moment uit mijn carrière, daar doe je het voor'
07.58'Harde realiteit' voor Almere City: 'We moeten de goals maar groter maken...'
07.55Noppert kritisch op zichzelf: 'Dat is volgens mij niet de bedoeling, kom op'
07.35'Redelijke cijfers' tegen Ajax: 'Ze hebben grotere begroting en betere spelers...'
06.00Spitsendiscussie Ajax laait weer op door Weghorst: blijft Brobbey de nummer 9?
00.08Zeer opmerkelijk: Bounida wordt hard geraakt op hoofd, maar krijgt geen strafschop
00.05Depay leidt Corinthians met twee goals naar eerste zege onder nieuwe coach
00.00Memphis schittert en leidt Corinthians eigenhandig naar zege op hekkensluiter

Gisteren

23.55Rijsdijk baalt van gemiste kansen Almere City: 'Goals maar groter maken'
23.30Maatsen lacht van oor tot oor na eerste competitiegoal voor Villa: 'Heel speciaal'
23.20Barcelona buigt tegen Celta achterstand pas diep in extra tijd om naar zege
23.10Heerenveen nadert zijn doel: 'De play-offs halen is haalbaar'
23.10Oranje-international trots na belangrijke rol in Engeland: 'Daar vechten we voor'
23.10Teamgenoot ziet opvallend tafereel bij De Bruyne: 'Hij is daar altijd, zelfs...'
23.05'Strijder' Van Hecke na harde botsing uit ziekenhuis ontslagen
23.05Atletico ziet FC Barcelona uit zicht verdwijnen na pijnlijke nederlaag in slotfase
23.05Dordrecht laat in race om promotie punten liggen bij laagvlieger TOP Oss
23.00Van Hecke na hoofdbotsing ontslagen uit ziekenhuis, Kluivert baart opzien
23.00Jong Ajax verliest bij De Graafschap
22.57Vervanger Cillessen frustreert Atlético in titelrace met wereldredding
22.56De Graafschap overrompelt Jong Ajax in openingsfase en nadert play-offs
22.55Memphis goud waard voor Corinthians in eerste duel sinds ontslag trainer
22.50Lang is voormalig werkgever dankbaar op Instagram: 'Niet te beschrijven'
22.35Tiental Heerenveen duwt ongelukkige hekkensluiter Almere City verder in penarie
22.28Comeback met tien man tegen koploper HSV verlicht druk op Van Wonderen
22.25Oranje-international afgevoerd naar ziekenhuis voor verder onderzoek
22.20Live Transfers: Real krijgt nieuwe trainer, Anderlecht spot Vertonghen-opvolger
22.15Vragenvuur irriteert Ancelotti: 'Ik praat niet met jullie over mijn toekomst'
22.10Directe handhaving officieus niet meer mogelijk voor Almere City
22.05Wéér onzekerheid en onrust bij Vitesse over licentie: 'Club moet openheid geven'
Resultaten x
binnenland

Kan Dirk Kuyt zich nog handhaven met Beerschot?

Er stond afgelopen weekend een cruciale degradatiekraker op het programma voor Beerschot. De Belgische formatie van Dirk Kuyt speelde vrijdag tegen STVV, maar ging met 2-0 onderuit. Het was weer die combinatie van pech en onkunde die de hekkensluiter van de Jupiler Pro League de das omdeed.

10-03-2025 12:00 door Hugo Heinen

Een nieuwe tik voor de Nederlandse trainer, dus. Kortgeleden leek Kuyt gered te worden door de invoering van een nieuw competitieformat dat een streep zou halen door de degradatieregelingen van dit seizoen. Besloten werd uiteindelijk dat het in te voeren format pas vanaf het seizoen 2026-2027 gaat gelden, waardoor er dit seizoen wel degelijk clubs zullen afdalen naar het tweede niveau. 

Aan het eind van de competitie zal het pleit voor de nummers zestien en vijftien direct beslecht zijn. De nummer veertien kan zich redden via een allesbeslissend play-off duel. Veertiende staat momenteel het eerder genoemde STVV, dat vrijdag door twee makkelijk gegeven penalty's won van de mannen van Kuyt. Zelf kregen zij overigens ook nog een penalty, maar die kans was niet aan Daishawn Redan besteed. 

Geen puntenhalvering

De achterstand op STVV bedraagt daarom dertien punten. Pijnlijk voor Beerschot is dat alle ploegen in de laatste fase van de competitie te maken krijgen met een puntenhalvering, behalve zij die zich op moeten maken voor Relegation Play-offs. Kortom, de achterstand van Beerschot op een plek die geen directe degradatie betekent, zal enorm blijven.

Tot de competitie op 28 maart verdeeld wordt in drie aparte secties, speelt Beerschot nog één wedstrijd, thuis tegen Westerlo. In het ideale scenario wordt het gat tot STVV tijdens die speelronde teruggebracht tot tien punten. In de Relegation Play-offs heeft de ploeg van Kuyt dan nog zes wedstrijden om dat grote gat te dichten. 

Onbegonnen werk?

Onbegonnen werk, zo lijkt het. Hoewel een wonder nog wel tot de mogelijkheden behoort, ziet het ernaar uit dat een nieuw pijnlijk hoofdstuk in de trainerscarrière van de 104-voudig international aanstaande is. Een misschien wel onvermijdelijk hoofdstuk, dit keer. Want de situatie waar de club van de Saoedische prins Abdullah Bin Mosaad in verkeert, is hels te noemen.

Al sinds het aantreden van Kuyt - die in zijn eerste seizoen nog wel promoveerde met Antwerpse club - is er erg weinig mogelijk. Het zegt genoeg dat de Katwijker de boel heeft proberen te stutten met spelers als Rajiv van la Parra, Dean Huiberts, Brian Plat en de eerder genoemde Redan. Bovendien is er meer dan alleen een gebrek aan kwaliteit dat de situatie complex maakt. 

Standbeeld

Dan weer wordt er gerept over zijn ontslag, dan weer hoort hij een uur voor de wedstrijd dat hij een van zijn beste spelers niet mag opstellen vanwege een aanstaand vertrek, dan weer krijgt de club vlak voor de transferwindow aanvangt een transferverbod en dan weer is er geen veld om op te trainen. Een standbeeld zou op zijn plaats zijn als Kuyt het tóch nog flikt.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
transfergeruchten Laatste: Welke topclub gaat de Zweedse revelatie Alexander Isak inlijven?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.