Laatste nieuws
01.45Feyenoord zwijnt op Het Kasteel: ‘Andere scheidsrechter had hem laten staan’
00.30De beelden: Fortuna profiteert van ongekend geklungel achterin bij PSV
00.16Zien: Feyenoord komt in slotfase tegen Sparta goed weg na afgekeurde goal
00.00Samenvatting: PSV krijgt in blessuretijd deksel op de neus tegen Fortuna
00.00Samenvatting: Valente bezorgt Feyenoord zege in Rotterdamse Derby
00.00Samenvatting: rode kaart PEC helpt Ajax in het zadel, eerste goal Brandt

Gisteren

23.54'Juventus wil Koopmeiners inzetten om miljoenendeal af te ronden'
23.41Ajax treft dolend Shelbourne: Ieren verliezen opnieuw en incasseren dreun in derby
23.34Buitenspel: Zlatan verrast met vlekkeloos Nederlands tijdens ontmoeting met rapper
23.30Núñez volgt voormalig ploeggenoot Salah naar Trabzonspor
23.23Perez lyrisch over 'ongelofelijke' Ter Stegen: 'De nummer twee van Nederland'
22.51Groningen-middenvelder verrast als rechtsback: 'Hoopte op plekje op middenveld'
22.30'Bologna ziet Koopmeiners als ruilwaar in onderhandelingen met Juventus'
22.20'Transferoffensief voor PSV'er Driouech: nieuw miljoenenbod ligt op tafel'
22.14Perez vol ongeloof: 'Hij dacht: ik verziek de hele wedstrijd van mijn ploeg...'
21.59Arteta bespreekt herstel Timber: 'Zijn vooruitgang is uitstekend'
21.54'Ben geen Ajax-fan, maar ik hou van die club, het is lekker om van ze te winnen'
21.50LIVE Transfers: PSG en Como presenteren aanwinsten, 'Roma wil toptalent van Porto'
21.48Krankzinnige beelden: doelpuntenmaker springt per abuis in trapgat, goal afgekeurd
21.40Lammers eerlijk over FC Twente-'soap': 'Ik ben het niet met ze eens'
21.36'Onderhandelingen in gang gezet: AZ ontvangt openingsbod van 17,5 miljoen'
21.33Van Bronckhorst: 'Ik vond hem wat minder invallen, maar het is een jonge speler'
21.31Oud-Feyenoorders pakken vrolijk door bij Marseille
21.23Kenneth Perez kritisch op toptalent: 'Heel overijverig, bijna té overijverig'
21.05Michael Owen adviseert AZ-spits Parrott: 'Dat zou een geweldige club zijn'
21.05Verweij ziet verklaring voor uitblijven Van Gaal-comeback bij Oranje bij Seedorf
21.05Dirk Proper onder de indruk van 'geweldig' Ajax: 'Dat wordt een pittig potje'
21.02Farioli en FC Porto terug aan kop, Hwang blijft op de bank
21.00'Gesprekken op komst: Ueda zet deur open voor vertrek bij Feyenoord'
21.00Miljoenenaankoop Feyenoord kan Been niet bekoren: 'Alleen maar verkeerde keuzes'
21.00Ajax eist hoofdprijs voor Godts van PSG: 'Het is en blijft 'maar' de Eredivisie'
20.55Kenneth Perez opnieuw 'geschrokken' van PSV: 'Ze doen ze gewoon cadeau'
20.52Heerenveen slaat aanbieding van 6 miljoen euro af: 'Al vijf keer nee gezegd'
20.50Ultieme pechvogel springt na afgekeurde goal in trapgat en raakt geblesseerd
20.40Van Bronckhorst geeft compliment na persconferentie: 'De beste vraag, heel goed'
Resultaten x
binnenland

PEC Zwolle Onder 14, de start van trainer Arne Slot: "Tegen mijn ouders zei ik: wat is dit voor trainer, joh?"

Als trainer van Liverpool FC maakt de hele voetbalwereld dit jaar kennis met het vakmanschap van Arne Slot, maar in Zwolle zagen ze ruim tien jaar geleden al dat Slot een speciale trainer zou worden. Hij zette zijn eerste stappen in het trainersvak bij de Onder 14 van PEC Zwolle. "Na de eerste trainingen zei ik tegen mijn ouders: wat is dit voor trainer, joh?"

14-03-2025 14:00 door Sander Berends

"Ja, ik kan zeggen dat de trainer van Liverpool mijn assistent-trainer is geweest." Max Leeflang trainde als tiener de jongste jeugd van zijn oude amateurclub V.V. Berkum, waar hij op een bepaald moment Joep Slot in de ploeg kreeg. Het zoontje van. "Dat was een rare gewaarwording, hoor. Ik trainde de Onder 9 en ineens stond Arne Slot langs de zijlijn. Ik wist helemaal niet dat Joep zijn zoontje was", vertelt hij tegenover onze medewerker Tim Beck in ELF Voetbal nummer 3, een editie via deze link handig online is te bestellen.

Hulp

"Slot vertelde dat ik het moest zeggen als ik hulp nodig had. Vervolgens stond hij iedere week te kijken en op een gegeven moment spraken we af dat we beiden een oefening zouden geven op de training. Zelfs bij de Onder 9 wilde hij spelvormen erin krijgen. Die jonge gasten vonden zijn trainingen geweldig, maar hij maakte wel onderscheid, hoor. Op die leeftijd stond ook voor Slot plezier maken centraal."

Leeflang is op dat moment ook aanvoerder van PEC Zwolle Onder 14, waar Slot in het seizoen 2013/14 zijn eerste stappen als trainer zet. Voor Leeflang was het zijn eerste jaar bij de club. Onder Slot merkte hij al snel dat er bij een proforganisatie andere standaarden gelden. "De aanpassing van amateur- naar profclub is sowieso groot, laat staan als je eerste trainer Slot is. Ik dacht dat hij de standaard was, maar later kwam ik erachter dat dat niet het geval is."

Beetje saai

"Alles moest meer dan goed zijn van hem. Goed was niet goed genoeg. Dan deden we vijf minuten een pass- en trapoefening en vroeg hij na vier minuten wat ik ervan vond. Als ik zei dat ik het een beetje saai vond worden, reageerde hij: 'Jij mag niet zeuren, want je hebt in die vijf minuten twee ballen niet goed gespeeld. Pas als je alles goed doet, mag je erover zeuren.' Toen ik na mijn eerste trainingen thuiskwam, zei ik tegen mijn ouders: 'Wat is dit voor trainer, joh?' Ik moest eraan wennen, maar al met al vond ik zijn aanpak prima. Maar ik weet dat andere jongens er meer moeite mee hadden."

Leeflang herinnert zich een belangrijke wedstrijd uit bij Roda JC. "Slot liet toen een aantal jongens de hele wedstrijd op de bank, terwijl je op die leeftijd normaal gesproken altijd minuten maakte. Een aantal jongens zat toen huilend in de bus terug naar huis. De maandag erna kwam hij erop terug en legde hij uit dat dat erbij hoort bij een club als PEC Zwolle. Misschien was dat iets te extreem voor die leeftijd, maar hij wilde ons motiveren om het uiterste eruit te halen."

Tot hier en niet verder

"Als je dat niet deed, zei hij ook doodleuk: 'Tot hier en niet verder'. We hadden een jongen die altijd te laat kwam. Slot zei na een tijdje: 'Het is klaar, ga maar terug naar je amateurclub'. Ik heb hem zeker boos gezien. We voetbalden eens bij MVV en zij speelden de bal de hele tijd de diepte in. Slot vond dat ik te traag terugliep. Dat heb ik gehoord in de rust... Ik weet nog goed dat hij zei: 'Als je dat nog één keer doet, haal ik je eruit en speel je voorlopig niet meer'. Daar schrok ik van, maar mij hielp het. Ik stond meteen aan en deed de tweede helft alles in sprinttempo."

In het artikel vertelt ook Lars Miedema over zijn ervaringen met Arne Slot. Hij ziet gelijkenissen met de huidige coach van Liverpool, legt uit hoe Slot luid en duidelijk aanwezig was, welke jongens van hem meer aandacht kregen, welke gave hij al bezat en toepaste bij PEC Zwolle Onder 14. Toenmalig videonanalist Davey de Jonge vertelt welke visie Slot wilde toepassen bij zijn team, welke invloed het tonen van beelden toen op jonge spelers had, welke punten hij Slot bij bracht in het analyseren met videobeelden. Miedema benoemt ook de obstakels waar Slot bij zijn team tegenaan liep en welke training volgens Leeflang een typische training van Slot was.

Het volledige interview over het eerste jeugdteam, dat Arne Slot trainde, is te lezen in ELF Voetbal nummer 3. Daarin ook interviews met FC Utrecht-revelatie Paxten Aaronson, sc Heerenveen-aanvaller Alireza Jahanbakhsh die vertelt over de trainers die hij in zijn rijke loopbaan meemaakte en RKC Waalwijk-spits Oskar Zawada verklaart met bijzondere anekdotes de vele tatoeages op zijn lichaam. We gingen op bezoek in Bournemouth bij Justin Kluivert die uitgebreid spreekt over zijn succesvolle periode daar en vertelt over Oranje. We reisden naar Maagdenburg waar we de twee succesvolle Nederlanders ontmoetten bij de plaatselijke voetbalgrootmacht: Martijn Kaars en Mohammed El Hankouri. Het gevaar rond koppen wordt besproken in een artikel over Wout Holverda, het verhaal rond gevallen grootmacht Girondins de Bordeaux is te lezen en Othaniël Raterink, door De Graafschap verhuurd aan Bayer Leverkusen, is het Talent.

ELF Voetbal nummer 3 is bij de abonnees automatisch op de deurmat gevallen. De editie is uiteraard ook los verkrijgbaar bij de bekende supermarkten, (kantoor)boekhandels en op vele reislocaties. Denk aan Schiphol, Eindhoven Airport en de NS-stations. De editie is uiteraard ook online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Een abonnement nemen is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link handig en snel afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.