Laatste nieuws
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
20.20Praat mee op VP: Cardiff City - Chelsea
20.20Holtby (NAC) schiet in de verdediging: 'Zou geen discussie over mogen zijn, nul'
Resultaten x
binnenland

Kylian Mbappé verkozen tot ESM Speler van de Maand, FC Barcelona heerst in ELFtal van de Maand

In januari moest hij de eer nog delen met Trent Alexander-Arnold. Twee maanden later is Kylian Mbappé in zijn eentje verkozen tot ESM Speler van de Maand. De aanvaller van Real Madrid kreeg de meeste stemmen in de verkiezing van de elf leden, onder wie ELF Voetbal. In het ELFtal van de Maand regeert FC Barcelona. Liefst vier spelers van de Blaugrana zien hun naam terug.

04-04-2025 10:00 door Sander Berends

Maar geen enkele speler van de huidige koploper van LaLiga ontving meer dan vijf stemmen. Slechts twee voetballers werden überhaupt vaker genoemd door de elf leden, die een ELFtal van de Maand aanleveren waarna het individuele als het teamklassement wordt opgemaakt. Kylian Mbappé is daarin zeven keer terug te vinden. Evenveel als twee maanden geleden toen de aanvaller van Real Madrid ook tot maandwinnaar werd verkozen.

210 minuten

In LaLiga was de Franse international vijf keer trefzeker. De 26-jarige aanvaller maakte twee doelpunten tegen Villarreal CF en CD Leganés en scoorde ook tegen Rayo Vallecano. In de Champions League-ontmoetingen met Atlético Madrid was hij de volledige 210 minuten van de partij en vervulde hij een belangrijke rol in de eliminatie van de stadgenoot.

Ousmane Dembélé maakte afgelopen maand vijf doelpunten en eindigde als tweede

Achter Mbappé eindigde op plek twee ook een Franse aanvaller. Ousmane Dembélé vergaarde zes stemmen. De aanvaller van Paris Saint-Germain kan terugkijken op een uitstekende maand maart. De voormalige speler van FC Barcelona en Borussia Dortmund was trefzeker tegen Lille en Olympique Marseille en twee maal tegen Stade Rennes. In de Champions League scoorde hij in de returnwedstrijd tegen Liverpool en was hij namens Frankrijk trefzeker in de return van de kwartfinale van de UEFA Nations League tegen Kroatië.

Twee ESM Gouden Schoen-winnaars

De derde plaats wordt gedeeld door drie spelers onder wie twee ESM Gouden Schoen-winnaars. Zowel Harry Kane als Robert Lewandowski ontving vijf stemmen. In de Champions League-ontmoetingen met Bayer Leverkusen nam Kane drie treffers namens FC Bayern München voor zijn rekening. In de Bundesliga trof hij maar een keer het doel. Afgelopen zaterdag opende hij de score in de thuiswedstrijd tegen FC Sankt Pauli (3-2).

Lewandowski was vijf keer trefzeker in de maand maart in LaLiga. Twee keer afgelopen zondag tegen Girona, een keer tegen achtereenvolgens Real Sociedad, Atlético Madrid en CA Osasuna. De derde speler met vijf stemmen is Joshua Kimmich. De verdedigende middenvelder van FC Bayern München leidde als aanvoerder zijn ploeg naar de kwartfinale van de Champions League. In de Bundesliga speelde hij ook een belangrijke rol in de wedstrijden tegen Union Berlin en FC Sankt Pauli.

Nederlanders met stemmen

Nederlanders zien we deze maand niet terug in het ELFtal van de Maand. Daarin staat vier keer een speler van FC Barcelona, twee keer een van Real Madrid, Paris Saint-Germain en FC Bayern München en een van Internazionale. Virgil van Dijk kreeg als enige Nederlander twee stemmen. Denzel Dumfries, Jan Paul van Hecke, Jeremie Frimpong en Robin Gosens kregen er een toebedeeld.

De verkiezing van de Speler en het ELFtal van de Maand is een initiatief van de ESM, de samenwerkingsorganisatie van elf (sport)dagbladen en -tijdschriften. Naast ELF Voetbal is De Telegraaf daarvan het Nederlandse lid. De overige negen leden: Kicker Sportmagazin, Frankfurter Allgemeine Zeitung (Duitsland), World Soccer Magazine (Engeland), A Bola (Portugal), Marca (Spanje), Gazzetta dello Sport (Italië), Tipsbladet (Denemarken), Nemzeti Sport (Hongarije) en Fanatik (Turkije). De Gouden Schoen is een ander gezamenlijk initiatief. Ook dit overzicht wordt door ondergetekende bijgehouden op de redactie van ELF Voetbal in Nijmegen.

XI van de Maand Maart

1. Wojciech Szczesny (FC Barcelona) - 2 stemmen*
2. Jules Koundé (FC Barcelona) - 3 stemmen
3. Francesco Acerbi (Internazionale) - 3 stemmen
4. Raúl Asencio (Real Madrid) - 3 stemmen
5. Nuno Mendes (Paris Saint-Germain) - 4 stemmen
6. Joshua Kimmich (FC Bayern München) - 5 stemmen
7. Pedri (FC Barcelona) - 4 stemmen
8. Ousmane Dembélé (Paris Saint-Germain) - 6 stemmen
9. Harry Kane (FC Bayern München) - 5 stemmen
10. Robert Lewandowski (FC Barcelona) - 5 stemmen
11. Kylian Mbappé (Real Madrid) - 7 stemmen

* Yann Sommer ontving eveneens twee stemmen. De stemmen Wojciech Szczesny kwamen voor de deadline binnen.

ELF Voetbal

1. Alex Meret (SSC Napoli)
2. Denzel Dumfries (Internazionale)
3. Jan Paul van Hecke (Brighton & Hove Albion)
4. Raúl Asencio (Real Madrid)
5. Federico Dimarco (Internazionale)
6. Joshua Kimmich (FC Bayern München)
7. Pedri (FC Barcelona)
8. Martin Ødegaard (Arsenal)
9. Kylian Mbappé (Real Madrid)
10. Robert Lewandowski (FC Barcelona)
11. Ousmane Dembélé (Paris Saint-Germain)




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.