Laatste nieuws
00.50John Terry dacht aan zelfmoord na Champions League-finale 2008
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
20.20Praat mee op VP: Cardiff City - Chelsea
Resultaten x
binnenland

AZ excelleert (weer) in de Youth League

AZ Onder 19 heeft afgelopen woensdag de halve finale van de Youth League bereikt. Dit deden de Alkmaarders door de leeftijdsgenoten van Manchester City met 1-0 te verslaan. De halve finale tegen FC Barcelona staat 25 april op het programma. Mocht AZ erin slagen het toernooi te winnen, dan zou dat een indrukwekkende prestatie zijn: het zou de tweede keer in drie jaar zijn dat ze de prestigieuze Youth League op hun naam schrijven, na hun overwinning in 2023.

06-04-2025 15:30 door Cas Witvliet

In de allerlaatste minuut van de blessuretijd schoot Deacon van der Klaauw AZ naar de 1-0 overwinning. Maar de absolute uitblinker was AZ-keeper Kiyani Zeggen. Met een aantal indrukwekkende reddingen hield hij zijn ploeg op de been en als hoogtepunt stopte hij in de tweede helft een strafschop.  Manchester City is niet de enige ‘grote’ club die de talenten uit Alkmaar hebben uitgeschakeld. In de tussenronde versloeg AZ de talenten van Benfica via penalty's. Ook toen was Zeggen de gevierde man door een hoofdrol te pakken tijdens die penaltyserie. In de achtste finale was Real Madrid aan de beurt en ook zij werden verslagen door de ploeg van Michael van Zijtveld. Het werd 0-2 en je ziet het al bijna aankomen: Zeggen stopte ook in dat duel een penalty.

 

Ploeg uit 2023

In 2023 won AZ de Youth League door Hajduk Split met 5-0 te verslaan. Er speelde toen een aantal spelers voor de Alkmaarders die inmiddels naam heeft gemaakt bij het eerste elftal. Zo was Rome-Jayden Owusu-Oduro de doelman van AZ Onder 19, inmiddels is hij de eerste keeper van AZ. Centraal achterin stond Wouter Goes en een linie voor hem Kees Smit. Ernest Poku scoorde twee keer en ook invaller Mexx Meerdink was tweemaal trefzeker. De andere doelpuntenmaker was Jayden Addai, ook hij maakt tegenwoordig zijn minuten bij het eerste van AZ.

AZ heeft duidelijk de vruchten geplukt van het succesvolle jeugdteam, er komen ook nog jongens aan die nu nog minuten maken voor Jong AZ. Het beste voorbeeld is Ro-Zangelo Daal, hij was dit seizoen al twaalf keer trefzeker in de Keuken Kampioen Divisie. Aan de andere kant zijn er ook jongens die nu spelen voor andere clubs. Zo speelden Fedde de Jong (Cambuur), Dave Kwakman (verhuurd aan FC Groningen) en Daniel Beukers (FC Volendam) in 2023 de finale van de Youth League voor AZ Onder 19, maar maken ze nu minuten elders in eerste elftallen. De Alkmaarders hebben in ieder geval een jeugdopleiding om van te smullen.


 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.