Laatste nieuws
01.20John Terry dacht aan zelfmoord na Champions League-finale 2008
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.48Drie debutanten, drie nieuwe blessures bij moeiteloze bekerzege
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
Resultaten x
binnenland

‘Sprintkanon’ Victor Edvardsen verzacht het gemis van Jakob Breum bij Go Ahead Eagles

Hij oogt misschien niet als een typische sprinter, maar schijn bedriegt. Go Ahead Eagles-spits Victor Edvardsen voert verrassend genoeg de lijst aan met de meeste sprints in de Eredivisie. De Zweedse international, inmiddels een vaste waarde in Deventer, dankt die opvallende statistiek mede aan zijn veranderde rol op het veld. De laatste weken speelt hij niet als diepe spits, maar als aanvallende middenvelder.

17-04-2025 09:00 door Julian Heijtbrink

Sinds het uitvallen van smaakmaker Jakob Breum kampt Go Ahead Eagles met een leegte op de nummer tien-positie. In de uitwedstrijd tegen Ajax sloeg het noodlot toe voor de 21-jarige Deen. Het Eredivisie Talent van de Maand februari liep een voetbreuk op en is daardoor maanden uitgeschakeld. Trainer Paul Simonis moest op zoek naar een creatieve oplossing en vond die verrassend genoeg in de spits. Victor Edvardsen schoof een linie terug, terwijl zomeraanwinst Milan Smit zijn plek voorin innam. Die omzetting pakte uitstekend uit. Edvardsen, die als centrumspits al goed was voor zes goals en vier assists in 28 wedstrijden, presteert als aanvallende middenvelder minstens zo goed. In zijn eerste zes duels op tien noteerde hij drie doelpunten en twee assists.

Go Ahead Eagles wordt dit seizoen geroemd om het verzorgde, energieke spel. Victor Edvardsen is daar misschien wel het beste voorbeeld van. De ploeg uit Deventer creëert kansen met veel beweging en diepgang en juist daarin excelleert de Zweed. Niemand in de Eredivisie sprintte zo vaak als Edvardsen. In 28 competitiewedstrijden noteerde hij maar liefst 480 sprints. Daarmee laat hij onder anderen Almere City-verdediger Vasilios Zagaritis (452) en FC Twente-back Bart van Rooij (421) achter zich. Het dynamische spel van de Eagles zorgt ervoor dat ook ploeggenoten als Oliver Antman (403) en Mats Deijl (384) hoog op de sprintlijst staan. Edvardsen zette ook een van de langste sprints van dit Eredivisieseizoen neer. Alleen Leo Sauer (80,91 meter) en Dylan Mbayo (80,85 meter) gingen hem nipt voorbij.

Dat Victor Edvardsen nog steeds in Deventer speelt, mag gerust opmerkelijk genoemd worden. De Zweedse aanvaller kwam in de zomer van 2023 over van Djurgardens IF, voor een transfersom van zo’n zevenhonderdduizend euro. Al snel wekte hij interesse van buitenlandse clubs. Afgelopen zomer was hij dicht bij een overstap naar het Engelse Barnsley, uitkomend in de League One. De transfer leek in kannen en kruiken: Edvardsen had al succesvol een medische keuring doorstaan, maar zag om persoonlijke redenen uiteindelijk af van de deal. Ook in de winterstop dook zijn naam opnieuw op in de geruchtenmolen, ditmaal in verband met het Turkse Besiktas. Van concrete onderhandelingen tussen beide clubs is het echter nooit gekomen.

Met een knap seizoen in de Eredivisie en een plek in de bekerfinale van aanstaande maandag beleeft Victor Edvardsen een droomjaar bij Go Ahead Eagles. De ploeg staat voorlopig zevende en maakt zich op voor een historische apotheose. Reden genoeg voor de Zweed om open te staan voor een langer verblijf aan de Vetkampstraat. In gesprek met Voetbal International laat hij weten dat er al gesprekken zijn gevoerd over contractverlenging. Die worden na de bekerfinale hervat. “Ik ben benieuwd waar de club naartoe wil groeien. Stel dat we de beker winnen, dan gaan we de Europa League in,” aldus Edvardsen tegenover VI.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.