Laatste nieuws
22.45FC Twente-fans maken grootste spandoek ooit en zien overwinning op Go Ahead Eagles
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
21.05Feyenoord bestolen in Klassieker: 'Was honderdduizend procent een penalty'
21.00Bounida laat voor het eerst van zich horen bij Ajax: 'Eerste en laatste keer'
21.00Van Polen ziet 'oude strijder' verschil maken bij PSV: 'Wát een intensiteit'
20.59Bijzonder interview Kraaij met Mokio
20.45Miedema draagt met goal en twee assists bij aan Shaw-show en ruime zege City
20.36Fanatieke Feyenoord-groepering is het helemaal beu en wil één man zien vertrekken
20.32Perez lyrisch over 'prachtige voetballer' van Ajax: 'Een wereld van verschil'
20.30Schmeichel deelt enorm compliment uit aan Nederlandse PL-sensatie: 'Briljant'
20.20Kane houdt met late 2-2 vanaf elf meter ongeslagen status Bayern in stand
20.13Ekkelenkamp helpt Udinese aan winst op titelhouder Napoli, Inter nieuwe koploper
20.10Van Persie verbaast met Ajax-uitspraken: 'Een beetje een slechte verliezer'
20.10FC Twente-sterkhouder onder de indruk van eigen fans: 'Het was echt bizar'
20.10NAC pakt tegen Utrecht eindelijk weer eens een punt en ontloopt laatste plek
20.05Praat mee op VP: Alavés - Real Madrid
20.00Prachtig: Henderson eert Diogo Jota met viering van eerste Brentford-treffer
19.49Jans geeft verontrustende update bij Utrecht: 'Kan best dat dat niet doorgaat'
Resultaten x
binnenland

Voorbeschouwing KNVB Bekerfinale: AZ – Go Ahead Eagles

Maandagavond, 18.00 uur op tweede paasdag staat in De Kuip de finale van de strijd om de KNVB Beker op het programma. Het AZ van Maarten Martens neemt het dan op tegen het Go Ahead Eagles van Paul Simonis. In de Eredivisie is er weinig verschil tussen beide ploegen, na 29 wedstrijden staat AZ op de zesde plek en Go Ahead Eagles op de zevende plek, allebei met 46 punten. ELF Voetbal blikt vooruit.

19-04-2025 09:00 door Mick van Dijk

Vorm AZ

De Alkmaarders zitten niet in de beste fase van het seizoen. Sinds de uitschakeling in de Europa League door Tottenham Hotspur heeft de ploeg van Martens geen wedstrijd meer gewonnen. De dip in resultaten is deels te verklaren door blessures van sterkhouders. Zo is Jordy Clasie al een maand geblesseerd. Ook voor komende maandag is zijn inzet nog onzeker, zo vertelde Maarten Martens tijdens de persconferentie voorafgaand aan het paasweekend.

Martens zal het waarschijnlijk ook moeten doen zonder topscorer Troy Parrott. De Ierse spits kampt met een liesblessure en wordt pas halverwege mei weer op het veld verwacht.

Vorm Go Ahead Eagles

De Eagles verkeren eveneens niet in topvorm, ondanks een verder uitstekend seizoen voor de Deventenaren. Trainer Paul Simonis gooit al het hele seizoen hoge ogen, mede dankzij het twee keer in één week verslaan van regerend landskampioen PSV.

Blikvangers bij de Eagles zijn Oliver Antman en Victor Edvardsen. Antman heeft als watervlugge rechtsbuiten dit seizoen al veertien assists op zijn naam staan in de Eredivisie. Edvardsen is een fysiek sterke spits met een goed gevoel voor ruimtes en is lastig te bespelen. Hij maakte dit seizoen al acht doelpunten en was ook in beide wedstrijden tegen PSV belangrijk. Met die acht doelpunten staat hij tweede op de topscorerslijst van Go Ahead, achter Jakob Breum. Breum is echter geblesseerd en zal er maandag niet bij zijn.

Afwezigen

Zoals eerder genoemd, is Troy Parrott sowieso niet beschikbaar voor AZ. Ook is centrale verdediger Alexandre Penetra niet beschikbaar vanwege een schorsing. Daarnaast zijn er nog enkele vraagtekens. Jordy Clasie, Kristijan Belic, Lewis Schouten en Sem Westerveld zijn allen onzeker voor de bekerfinale in De Kuip.

Paul Simonis liet tijdens de persconferentie weten dat alleen Jakob Breum en Dean James niet beschikbaar zijn. Hij voegde daaraan toe dat Finn Stokkers en Søren Tengstedt weer minuten kunnen maken, maar hij rekent slechts op een helft voor beiden.

Historie

Wanneer er naar de onderlinge geschiedenis wordt gekeken, lijkt AZ de favoriet. Dit seizoen speelden de ploegen slechts één keer tegen elkaar, wat eindigde in een 2-2 gelijkspel in Deventer. De laatste overwinning van Go Ahead Eagles op AZ dateert echter alweer van het seizoen 2013/14. Toen wisten de Deventenaren in eigen huis met 2-1 te winnen.

De bekerfinale tussen Go Ahead Eagles en AZ is maandag vanaf 18.00 uur live te zien op ESPN 1.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.