Laatste nieuws
09.00PSV wil koopoptie lichten en 8 miljoen aftikken: contract tot 2030 ligt op tafel'
09.00Bizar: John van ‘t Schip waarschuwde Ajax eerder al voor datalek
09.00Frenkie de Jong noemt Daley Blind onderschat: 'Heerlijk om mee te spelen'
08.56Vink kijkt ogen uit bij Oranje-speler: 'Hij is zo afgetraind, dat is net beton'
08.51'Spurs-verdediger heeft speciale La Liga-clausule'
08.50'Ik kan me een WK zonder Neymar niet voorstellen, hij zal er bij zijn'
08.50Lof voor Van Persie: 'Mag ik wijzen naar het verschil tussen Feyenoord en Ajax?'
08.25'Koeman is niet te benijden, daar word je als bondscoach hartstikke gek van!'
08.25Rodri ziet Atlético-verleden niet als belemmering voor Real Madrid-transfer
08.10Roep om Telstar-speler in Nederlands elftal: 'Je moet kunnen verrassen op een WK'
08.10Losbandige oud-Ajax-speler hoort schorsing na enorme hoeveelheid kaarten
08.00'Handhaving met Telstar zou knapper zijn dan de promotie'
07.55Koeman heeft 'hele harde' boodschap voor één speler: 'Dat rijmt niet in mijn ogen'
07.50Rutten moet drietal missen tijdens Australische oefentrip Curaçao
07.40Vink stellig over Oranje-debutant Smit: 'Als Koeman dat doet, is Nederland blij'
07.32PSV-verdediger raakt geblesseerd en moet interlands abrupt laten schieten
07.25Bosnische bondscoach geeft nieuwe draai aan rel rond Tahirovic
07.19Van Marwijk: 'Als hij topfit was geweest, hadden we de finale van Spanje gewonnen'
07.17Openlijke flirt met Real Madrid: 'Je kan de beste clubs ter wereld niet afwijzen'
07.00Teun Koopmeiners over Oranje, Kees Smit en de ontmoeting met Trump
06.47Opvolger Henk de Jonk lijkt in sterren geschreven: 'Een done deal, absoluut'
06.30Ten Cate stipt nadeel Suriname aan voorafgaand aan cruciale WK-play-off
06.17Waarom het Arubaanse voetbalelftal vandaag in Rwanda tegen gokparadijs Macau speelt
06.16Bij welke standaardsituatie kan Oranje de meeste progressie boeken? 'De verre ingooi!'
00.02Wilfred Genee onthult: 'FC Utrecht wil hem heel graag hebben, Van Seumeren is fan'

Gisteren

23.50Bounida meteen opgeroepen voor Marokkaanse ploeg en mag dromen van debuut
23.45Brian Brobbey gaat viraal met nieuw interview in Engeland: 'Ik ga naar huis'
23.45Acht kaarten in zijn laatste zes duels: Tagliafico hoort schorsing
23.40Losgeslagen Tagliafico krijgt drie duels schorsing na kaartenregen
23.22Bounida mag dromen van WK na eerste oproep voor Marokko
23.13Onana: 'Hij moet genoemd worden als het over de grootste spitsen ter wereld gaat'
23.10Bas Nijhuis onthult bizar incident: 'De ME en politie haalde me uit de kleedkamer'
23.05'Opnieuw onrust bij Real Madrid: volgende medische blunder bij een speler'
22.55Ploeggenoot van Memphis? Marquinhos wil op termijn terugkeren bij Corinthians
22.55Ajax presenteert nieuwe fase Nieuwe Toekomst: bouw mini-stadion moet snel beginnen
Resultaten x
binnenland

Nol Heijerman, de Vijfde Beatle: 'Na een uitwedstrijd kwamen we pas om drie, vier uur ’s nachts thuis'

'Hij was de George Best van Nederland', schreef de Volkskrant na de dood van oud-Spartaan Nol Heijerman in 2015. Ook werd hij De Vijfde Beatle genoemd. Niet zonder reden. Heijerman leidde een onstuimig leven. Dat was ook goed af te zien aan zijn enorme bos haar. Hij was de eerste Nederlandse voetballer geweest die dat durfde, zei hij zelf. "Dat lange haar hoorde bij mij."

25-04-2025 12:00 door Sander Berends

Foto: W. Punt / ANEFO (Colorized)

"Ik moet er absoluut niet aan denken dat er in mijn tijd mobiele telefoons waren geweest, want we flikten van alles. Wij konden nog gewoon lekker doorzakken. Dan zagen de mensen die ook aan het doorzakken waren jou wel, maar dat was het dan ook. Nu is dat helemaal anders. Je staat zó op internet en al die flauwekul", vertelt Heijerman tegenover onze medewerker Anton Slotboom, te lezen in de Lange Haren Special. Een extra dikke editie die via deze link is te bestellen.

Getrouwd

In het boek Wij, Spartanen sprak Anton Slotboom in 2013 uitgebreid met de op 23 januari 2015 overleden Heijerman. Vele anekdotes uit zijn kleurrijke loopbaan komen niet alleen in het boek, maar ook in dit artikel in onze Special voorbij. "Het liefst speelden we een uitwedstrijd. We waren allemaal getrouwd, maar als we ergens anders hadden gespeeld en we in de stad terugkwamen, gingen we niet naar huis, maar met z’n allen meteen door naar het Stadhuisplein. Kwamen we pas om drie, vier uur ’s nachts thuis. Dat is er tegenwoordig niet meer bij, hè?"

"Ik speelde graag op Het Kasteel hoor, maar bij thuiswedstrijden waren de vrouwen er natuurlijk bij. Gingen we na afloop eerst naar het spelershome en daarna wat eten in de stad. Dat was toch anders. Na zo’n uitwedstrijd kwamen we een keer in de Witte de Withstraat terecht, in een of andere nachtclub. Zaten we met een groepje diep in de nacht aan de bar, met mannen als Gerrie ter Horst en Hans Eijkenbroek, kwam de portier opeens naar ons toe. 'Nol, er staan spelersvrouwen voor de deur!' Nee, niet die van mij hoor, die deed dat soort dingen niet."

Seksclub

"Maar de vrouwen van de andere spelers wel. Die kwamen kijken of wij daar soms zaten! Zei die eigenaar tegen ons: 'Jongens, met zijn allen de tuin in en daar wachten'. Maar ik hoefde dat natuurlijk niet, ik kon gewoon blijven zitten. Waarom zou je daar niet mogen zijn? Het was geen seksclub of zo. Toen die mannen zich verstopt hadden, kwamen de vrouwen binnen. 'Hallo Nol, hoe is het?' Eerst maakten we een praatje en daarna kwam inderdaad de vraag waar hun mannen waren."

Foto: Bert Verhoeff / ANEFO (Colorized)

"'Hoezo? Ik ben hier alleen', zei ik. Maar ja, die gasten stonden natuurlijk gewoon achter in de tuin te wachten." Gierend van de lach: "Toen zei ik: 'Joh dames, neem ook gezellig wat te drinken!' Na dat drankje vertrokken ze uiteindelijk weer. En die gasten stonden daar al die tijd dus mooi in de kou."

Knappe gozer

"Die tijden waren gewoon anders. Wij flikten van alles natuurlijk. Veel ondeugende dingen. Een dochter van een sponsor van Sparta, een lekker wijf, had eens verkering gekregen met een Italiaan. Een knappe gozer, van wie ze ook nog eens zeiden dat hij een voetballer was. Daarom zou hij een testtraining komen doen. Het bestuur schoof hem eigenlijk een beetje in onze maag."

"Nou, hij kwam hoor. 's Ochtends om tien uur zat hij al z'n kousjes aan te trekken en dat soort gekkigheid. Wij zaten ons er meteen al aan te ergeren. 'We gaan een partijtje doen', zei de trainer. 'Eijkenbroek, Ter Horst, Klijnjan, Heijerman, Bosveld bij elkaar.' Dat waren precies de gasten die er stevig in konden beuken. Die Italiaan moest maar aansluiten bij de rest. Toen zei de trainer tegen me: 'Nol, keihard aanpakken die gozer'. Nou, dat heeft hij geweten ook. Binnen tien minuten liep hij gillend van het veld! We hebben hem nooit meer teruggezien, zelfs niet in de kleedkamer. Hij was gelijk vertrokken."

Austin Healy

In het artikel vertelt wijlen Heijerman ook uitgebreid over een wild avontuur van Sparta-Piet na een Europacup-wedstrijd in Tsjechië, waarom de vertrokken bus weer rechtsomkeert moest maken, het pilletje van Wiel Coerver, indruk maken met een Austin Healy, welke bijzondere aanmoedigingspremie sponsor Hoogenboom bij Xerxes hanteerde, waarom hij naar Sparta vertrok, het topelftal dat hij daar meemaakte, de mentaliteit van toen, de kampioensrace met Ajax, de reden van zijn vertrek naar Excelsior en de snackbar die hij na zijn carrière bestierde. En waarom hij niet graag bij Feyenoord ging kijken. En meer!

Foto: Hans Peters / ANEFO (Colorized)

Het volledige artikel met Nol Heijerboom is te lezen in de extra dikke Lange Haren Special van ELF Voetbal. Daarin ook interviews met de voormalig spijkerharde verdediger en tegenwoordig succesvol trainer Stijn Vreven, met voormalig hippie en bondscoach van de Falklandeilanden René van Rijswijk, met Rotterdammer met de Haagse mat Cor Lems en met kapper annex voetballer Kees Bregman. We gingen op bezoek bij Ab Schuurmans, de eerste scheidsrechter met lange haren en fervent rockmuziekliefhebber, maakten een overzicht van de veranderingen in voetbalkapsels door de diverse decennia aan de hand van Panini-stickeralbums en stelden het beste ELFtal samen van spelers met lange haren. Een verhaal over het wonderlijke avontuur van Ajax in Tirana, maar ook volop aandacht voor Fernando Redondo, Paul Breitner, George Best, David Ginola en Rodrigo Palacio.

De Lange Haren Special van ELF Voetbal is verkrijgbaar op de bekende verkooppunten. Bij de (grotere) supermarkten, (kantoor)boekhandels en op reislocaties als Schiphol, Eindhoven Airport en de NS-treinstations. De extra dikke editie is ook online verkrijgbaar via deze link. Voor 15u besteld, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement nemen is helemaal gemakkelijk. Via deze link handig afgesloten. Elke editie automatisch op de deurmat. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit! Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.