Veel heeft de familie Williams te danken aan de stad Bilbao, en zo gek is het dus ook niet dat Nico (22) het Baskenland niet zomaar vaarwel wil zeggen. Ook niet na een Europees Kampioenschap met een heldenrol voor de geschiedenisboeken. Dat hij talent had, was al bekend, maar op het EK 2024 in Duitsland vestigde de jongste Williams definitief zijn naam om het hoogste podium. Als linksbuiten vormde hij met zijn maatje Lamine Yamal een nachtmerrie voor elke Europese verdediging. Met het geheugen van een eendagsvlieg bleef hij keer op keer met zijn acties rechtsbacks terroriseren. Hoe vaak hij de bal al had verspeeld, was irrelevant. Williams bleef zijn acties maken en de kijker bleef genieten. Zijn doelpunt in de gewonnen finale tegen Engeland was de kers op de taart.
Niet gek dus dat er van alle kanten aan de jonge vleugelflitser werd getrokken. FC Barcelona, Arsenal, Chelsea en zelfs PSG klopten aan, waarbij een overstap naar Catalonië het meest voor de hand leek te liggen. Vrienden Yamal, Pedri en Balde zagen hem maar al te graag naar Catalonië verhuizen, hoewel Raphinha hier niet over te spreken was. De Braziliaan rekende op een nieuwe kans bij het Barça van Hansi Flick, en die greep hij met beide handen aan. Raphinha beleeft momenteel het seizoen van zijn leven, waardoor het maar de vraag is of Nico volgend seizoen nodig is in het gerenoveerde Camp Nou.
Uiteindelijk bleef Williams junior trouw aan zijn roots en besloot hij nog een seizoen bij Athletic Club te blijven: "De band die we hebben met deze club is fantastisch en ik denk dat ik deze sfeer bij geen enkele andere club ga vinden." Bovendien was er de droom van San Mamés. Athletic komt dit seizoen uit in de Europa League, met een finale in het eigen stadion in het verschiet. Nog één seizoen blijven om met zijn broer, die tevens als vaderfiguur diende toen Felix schoonmaker werd in Londen, geschiedenis te schrijven. Lang bleef die droom in leven, maar in de eerste halve finale in Bilbao was Manchester United met 0-3 te sterk. Bovendien kampt Nico met liesklachten en is zijn deelname aan de return onzeker.
De droom van San Mamés lijkt dus een lastig verhaal te gaan worden. Zal Williams komende zomer dan toch de stap gaan maken naar een Europese grootmacht? Athletic Club bevindt zich op een nette vierde plek, die recht geeft op deelname aan de Champions League. Maar daar doen genoeg andere clubs aan mee. Zo zou FC Barcelona nog steeds interesse hebben. De Catalanen kennen een sterk seizoen en Raphinha blinkt weliswaar uit, maar er is sprake van een gebrek aan concurrentie in de voorste linie. Ansu Fati valt tegen en Ferran Torres wordt vooral gebruikt in de spits, waardoor een versterking op de flanken meer dan welkom is. Hoewel ook PSG en Chelsea tot de geïnteresseerde partijen zouden behoren, lijkt Arsenal de grootste concurrent van Barça. De halve finalist van de Champions League zit met Bukayo Saka aan de rechterkant gebakken, maar de rest van de aanval kan een boost gebruiken om écht mee te kunnen gaan doen om de titel.