Laatste nieuws
08.05Feyenoord verzekerd van ruimte voor groei Kuip in nieuwe plannen gemeente
08.04Advies van standaardsituatie-specialist: 'Roep Telstar-spits Sem van Duijn op'
08.01Losbandige Tagliafico flink geschorst voor enorme hoeveelheid kaarten
08.00'Handhaving met Telstar zou knapper zijn dan de promotie'
07.55Koeman heeft 'hele harde' boodschap voor één speler: 'Dat rijmt niet in mijn ogen'
07.50Rutten moet drietal missen tijdens Australische oefentrip Curaçao
07.40Vink stellig over Oranje-debutant Smit: 'Als Koeman dat doet, is Nederland blij'
07.32PSV-verdediger raakt geblesseerd en moet interlands abrupt laten schieten
07.25Bosnische bondscoach geeft nieuwe draai aan rel rond Tahirovic
07.19Van Marwijk: 'Als hij topfit was geweest, hadden we de finale van Spanje gewonnen'
07.17Openlijke flirt met Real Madrid: 'Je kan de beste clubs ter wereld niet afwijzen'
07.10Spaan stipt 'groot verschil' tussen Ajax en Feyenoord aan: 'Arbeidsethos, mensen'
07.00Teun Koopmeiners over Oranje, Kees Smit en de ontmoeting met Trump
06.47Opvolger Henk de Jonk lijkt in sterren geschreven: 'Een done deal, absoluut'
06.30Ten Cate stipt nadeel Suriname aan voorafgaand aan cruciale WK-play-off
06.17Waarom het Arubaanse voetbalelftal vandaag in Rwanda tegen gokparadijs Macau speelt
06.16Bij welke standaardsituatie kan Oranje de meeste progressie boeken? 'De verre ingooi!'
00.02Wilfred Genee onthult: 'FC Utrecht wil hem heel graag hebben, Van Seumeren is fan'

Gisteren

23.50Bounida meteen opgeroepen voor Marokkaanse ploeg en mag dromen van debuut
23.45Brian Brobbey gaat viraal met nieuw interview in Engeland: 'Ik ga naar huis'
23.45Acht kaarten in zijn laatste zes duels: Tagliafico hoort schorsing
23.40Losgeslagen Tagliafico krijgt drie duels schorsing na kaartenregen
23.30Ajax kreeg al in 2019 waarschuwing voor datalek van oud-speler
23.22Bounida mag dromen van WK na eerste oproep voor Marokko
23.13Onana: 'Hij moet genoemd worden als het over de grootste spitsen ter wereld gaat'
23.10Bas Nijhuis onthult bizar incident: 'De ME en politie haalde me uit de kleedkamer'
23.05'Opnieuw onrust bij Real Madrid: volgende medische blunder bij een speler'
22.55Ploeggenoot van Memphis? Marquinhos wil op termijn terugkeren bij Corinthians
22.55Ajax presenteert nieuwe fase Nieuwe Toekomst: bouw mini-stadion moet snel beginnen
22.55FC Barcelona veegt vloer aan met Real Madrid in Champions League, Brugts trefzeker
22.45Medische staf Real Madrid ging in de fout met blessure Mbappé, spits zelf ontkent
22.38Gattuso neemt slaappillen richting cruciale play-offs: 'Voel de druk van het land'
22.28Feyenoord en voormalig interim-trainer Bosschaart uit elkaar
22.22Van Hanegem: 'Alle clubs in de Eredivisie, buiten hen, zijn zo labiel als wat'
22.16PSG rechtvaardigt verzoek waar Lens boos om is: 'Liverpools historie respecteren'
Resultaten x
binnenland

Al acht jaar op rij een Oranje tintje in de Champions League-finale

Voor het achtste opeenvolgende seizoen is er Nederlandse inbreng in de finale van de Champions League. Na de plaatsing van Internazionale op dinsdag en Paris Saint-Germain op woensdag, staat opnieuw vast dat er minstens één Nederlander op het hoogste Europese podium zal schitteren. Het miljoenenbal blijft zo ook dit jaar niet zonder Oranje-accent.

08-05-2025 12:00 door Julian Heijtbrink

Dinsdagavond verzekerde Internazionale zich in een enerverend tweeluik met FC Barcelona van een plek in de Champions League-finale. Uitblinker was Denzel Dumfries, die met twee doelpunten en drie assists een hoofdrol opeiste. De rechter wingback was daarmee direct betrokken bij vijf van de zeven Inter-goals. Met zijn vijf doelpunten en assists schaart Dumfries zich in een select gezelschap. Alleen Roberto Firmino (Liverpool, 2017/18) en Alessandro Del Piero (Juventus, 1997/98) presteerden ooit iets vergelijkbaars in de halve finales van de Champions League. Firmino was destijds eveneens bij vijf goals betrokken, Del Piero zelfs bij zes. Opvallend detail: geen van hen wist uiteindelijk de finale te winnen. Zowel Firmino als Del Piero verloor de eindstrijd, allebei van Real Madrid. 

Ook Stefan de Vrij liet van zich horen: hoewel hij in het heenduel in Spanje buiten de basis viel, maakte hij in de verlenging van de return in Milaan nog ruim tien minuten zijn opwachting als invaller voor Dumfries. In de finale in München lijkt Dumfries verzekerd van een basisplek, terwijl De Vrij vermoedelijk op de bank begint. Het had een trio Nederlanders in de finale kunnen worden, maar Jurriën Timber en Arsenal slaagden er niet in om Paris Saint-Germain uit te schakelen.

Sinds 2018 is er elk jaar minstens één Nederlandse speler betrokken geweest bij de finale van de Champions League. Die reeks begon met Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum, die met Liverpool de ban doorbraken na vier opeenvolgende finales zonder Nederlandse inbreng. De laatste Nederlander vóór hen was Arjen Robben, die in 2013 Bayern München met een beslissend doelpunt naar de titel leidde. Vier jaar later stonden Van Dijk en Wijnaldum opnieuw in de eindstrijd, ditmaal tegenover het Tottenham Hotspur van Michel Vorm, dat in de halve finale Ajax uitschakelde.

In de finale van 2020 stonden er opnieuw twee Nederlanders in de finale, zij het zonder speeltijd. Joshua Zirkzee bleef bij Bayern München op de bank, net als Mitchel Bakker bij Paris Saint-Germain. Ook in 2021 bleef de Nederlandse inbreng beperkt tot de reservebank: zowel Hakim Ziyech (Chelsea) als Nathan Aké (Manchester City) kwam niet in actie. In 2022 keerde Van Dijk terug in de basis bij Liverpool, maar moest opnieuw buigen voor Real Madrid, net als vier jaar eerder.

Een jaar later was de Nederlandse vertegenwoordiging opnieuw stevig aanwezig. Manchester City stond in de finale tegenover Internazionale, met Nathan Aké in de basis en aan de overkant Denzel Dumfries als basisspeler en Stefan de Vrij op de bank. Vorig seizoen was het opnieuw Real Madrid dat de eindstrijd haalde, ditmaal tegen Borussia Dortmund. Omdat Rafael van der Vaart in 2010 de laatste Nederlander bij De Koninklijke was, kwam de Oranje-inbreng volledig van de Duitsers: Ian Maatsen startte in de basis, terwijl Donyell Malen als invaller binnen de lijnen kwam.

Ook met twee Nederlanders in de finale van dit jaar blijft het record uit 2006 overeind. Sinds de verloren eindstrijd van Ajax in 1996 is er namelijk nooit meer een Champions League-finale geweest met meer dan vier Nederlanders. Dat gebeurde wel toen FC Barcelona en Arsenal elkaar troffen in Parijs. Aan Catalaanse zijde stonden Giovanni van Bronckhorst en Mark van Bommel in de basis, terwijl Robin van Persie en Dennis Bergkamp bij Arsenal negentig minuten op de bank bleven. Toch bracht dat het totaal aantal Nederlanders in die finale op vier, een aantal dat sindsdien niet meer is geëvenaard.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.