Na het laatste fluitsignaal bleef FC Barcelona niet op het veld om het kampioensfeest te vieren. Dat had trainer Hans-Dieter Flick vooraf reeds aangekondigd, omdat het twee jaar geleden tot ongeregeldheden leidde in het stadion van Espanyol. De Duitse trainer dirigeerde zijn spelers na het laatste fluitsignaal fel naar binnen.
De sproeiers op het veld van Espanyol gingen ook direct na het einde van het duel aan, waardoor alle spelers en stafleden op het veld een douche kregen en zo werden geholpen met hun beslissing om snel naar binnen te gaan. Daarmee kreeg de 28e landstitel van FC Barcelona geen gepast vervolg.
De openingsfase van het duel was voor de thuisploeg. Espanyol creëerde twee levensgrote kansen nadat het de buitenspelval van Barcelona handig had omzeild, maar miste die allebei. Na rust ging het beter lopen bij Barça. Lamine Yamal opende de score op fenominale wijze. Hij ontving de bal na ruim 52 minuten aan de rechterkant, trok naar binnen toe en schoot raak in de verre kruising.
Tien minuten voor tijd kon verdediger Leandro Cabrera zich plots niet beheersen en stompte hij Lamine Yamal in de maag tijdens een duel om de bal. Cabrera zag daarvoor de rode kaart. In de 96e minuut werd het zelfs nog 0-2. Invaller Fermín López schoot raak op aangeven van uitblinker Lamine Yamal.
Bekijk hier de samenvatting van het duel:

