Laatste nieuws
22.19Ervaringsdeskunidge in Oranje-wachtkamer: 'Toen zat hij op een jacht op Ibiza'
22.12Alle promovendi en degradanten in de Europese toplanden
22.10Prachtige actie: Schotse club verstrekt hele schoolklassen gratis seizoenkaarten
22.09Monza keert dankzij hogere klassering na een jaar weer terug in de Serie A
22.02Johan Derksen raakt portemonnee kwijt op Curaçao: 'Kreeg een mail met: hork'
21.50Vermoedelijke opstelling Arsenal: Arteta hakt knoop door over Timber in CL-finale
21.44Luistertip: Bosnische punkers komen met aanstekelijke WK-hit
21.19Barcelona bevestigt toptransfer en heeft Gordon binnen
21.14Gullit ziet 'enfant terrible' bij Oranje, maar geniet: 'Hij heeft wel een mening'
21.09PSV verslaat Ajax in finale van toernooi dat wordt afgeschaft
21.02'Arsenal is het enige team in Europa dat PSG kan verslaan'
20.56Ajax Vrouwen verliezen laatste finale Eredivisie Cup
20.55PSV Vrouwen prolongeren Eredivisie Cup
20.54'Opvallend: Dirk Kuijt bereikt akkoord om aan de slag te gaan bij oude club'
20.50Wilfred Genee heeft dezelfde wens als René van der Gijp: 'Het mag niet van Talpa'
20.31Kramer (37) draait bij en ziet zichzelf nu toch trainer worden
20.30Praat mee op VP: OGC Nice - AS Saint-Etienne
20.20Driessen ziet logica in WK-oproep: 'Kan mij voorstellen dat een trainer van dit soort types houdt'
20.07Atlético komt na geintje met woedende tirade richting Barcelona
20.05Koeman eerlijk over Driessen: 'Mag hem wel, kan best lachen om dat toneelstukje'
20.02Kieft schrikt van Eredivisie-niveau: 'Internationaal gewoon niet serieus te nemen'
19.51Koeman geeft update over toekomst als bondscoach: 'Laat het daarvan afhangen'
19.50Virgil van Dijk gaat twee personen onwijs missen: 'Alles met hen meegemaakt'
19.40'Bologna krijgt twee afwijzingen en schakelt door naar ex-bondscoach van België'
19.38Ronald Koeman doet opvallende WK-voorspelling: 'Het vertrouwen is aanwezig'
19.35Barça maakt eerste aanwinst bekend: Catalanen betalen 80 miljoen voor aanvaller
19.29Luis Enrique: 'Arsenal en wij hebben andere paden bewandeld'
19.20Verweij verwacht Ajax-exit: 'Denk niet dat hij daar genoegen mee gaat nemen'
19.15Gullit ziet 'enfant terrible' bij Oranje, maar geniet: 'Hij heeft wel een mening'
19.14Jeremie Frimpong reageert voor het eerst op mislopen van WK 2026 met Oranje
19.10'Twente sorteert voor op Rots-exit, 'winnaar paspoortgate' moet opvolger worden'
19.00Toen alles misging richting het gouden EK 1988
18.43Arteta heeft geweldig nieuws voor Arsenal én Oranje over Timber
18.36Fortuna verwelkomt oude bekende als assistent-trainer
18.35'Feyenoord hoopt Italiaanse club te strikken voor traditionele openingswedstrijd'
Resultaten x
binnenland

Calvin Raatsie gaat na EK eindelijk Eredivisie in: "Ik blijf zeker bij Excelsior Rotterdam"

Promotie naar de Eredivisie, ongeslagen geplaatst voor het EK Onder 21 in Slowakije en als klap op de vuurpijl verkozen worden tot Beste Keeper van de Keuken Kampioen Divisie. Calvin Raatsie kan met recht terugkijken op een topseizoen onder de lat bij Excelsior Rotterdam. "Waar ik volgend seizoen speel? Ik blijf zeker bij Excelsior!"

16-05-2025 10:00 door Sander Berends

Foto: Keuken Kampioen Divisie

Hij kijkt nu al uit naar de komende jaargang. Naar het moment dat hij eindelijk zijn langverwachte debuut in de Eredivisie kan maken. Maar voordat het zover is, staat de agenda van de 23-jarige sluitpost vol afspraken. Zowel op voetbal- als privégebied. "Op 28 mei verzamelen we met Jong Oranje voor het EK in Slowakije. Voor die tijd ga ik op vakantie. En ik ben druk bezig met een verhuizing. Ik neem het appartement van een vertrekkende speler van Excelsior over. De naam van die jongen noem ik liever niet. Ik woonde al in Rotterdam, maar straks woon ik nog dichterbij het stadion. Tussendoor moet ik die zaken ook nog plannen, ja."

Niet stil zitten

Met het oog op het Europees Kampioenschap zijn zorgen rond zijn fitheid ongegrond. "Ik ga komende week op vakantie naar Kos en dan gaat er absoluut een voetbal mee. Ik kan niet stil zitten. Na twee dagen word ik al onrustig en moet ik iets sportiefs gaan ondernemen." Op het EK Onder 21 treft Jong Oranje achtereenvolgens Finland (12 juni), Denemarken (15 juni) en Oekraïne (18 juni) in groep D, live te zien op Ziggo Sport. "In november is de ploeg al in Slowakije geweest voor een oefeninterland. Helaas miste ik die wedstrijd door een blessure."

Dat duel in Zilina resulteerde in een doelpuntenfestijn: 3-3. "We waren vanwege blessures en jongens die naar het grote Oranje werden doorgeschoven niet op ons sterkst. Maar nog steeds stond er een goede ploeg. Dat geldt ook voor de twee oefeninterlands in maart, toen we op bezoek bij Roemenië (0-2, red.) en Italië (1-2, red.) wonnen. Tegen Italië eindigden we zelfs met negen spelers. Bij Jong Oranje staat er echt een goed team, een ploeg met veel kwaliteiten. Met bijna allemaal Eredivisiejongens met een basisplaats. In onze kwalificatiegroep voor het EK wonnen we al onze wedstrijden. Op het EK maken we zeker een goede kans." Met Robin Roefs van NEC en Rome Jayden Owusu-Oduro van AZ kent Raatsie pittige concurrentie onder de lat. "We doen het alle drie goed. De keuze is aan de bondscoach (Michael Reiziger, red.)."

Roda JC

Raatsie staat nog steeds volledig achter zijn keus om vorig jaar zomer na vier contractseizoenen FC Utrecht te verlaten. "In de winter van 2024 werd ik door Roda JC benaderd. Verhuren leek me een goede optie. Roda JC is een mooie, warme club. Ik had het daar goed naar mijn zin, maar ongekend wat daar is gebeurd", verwijzend naar de voorlaatste wedstrijd van het seizoen waarin de club dacht gepromoveerd te zijn doordat speaker Wim Frijns omriep dat concurrent FC Groningen alsnog had verloren van Telstar. Terwijl de spelers en de fans op het veld feestvierden, bleek dat een misverstand. Roda JC verloor een week later de laatste wedstrijd bij FC Groningen en strandde al snel in de play-offs. "Die afloop, dat maak je nooit meer mee."

"Mijn periode daar zat er toen op. In het nieuwe seizoen moest ik kijken naar mezelf. Ik zou weer mijn wedstrijden keepen bij Jong FC Utrecht en meetrainen met het eerste elftal. Op mijn leeftijd (toen 22 jaar, red.) moest ik een seizoenlang in een eerste elftal spelen. Ik wist dat ik daar klaar voor was." Het gevolg was een driejarig contract bij Excelsior Rotterdam. "Ik heb een goede keuze gemaakt. Bij Excelsior heb ik me een jaar lang mogen tonen. Met de promotie als geweldige bekroning."

Stabiel

Woensdag ontving Raatsie in het iconische gebouw van Radio Kootwijk met het Gouden Schild als Beste Keeper van de Keuken Kampioen Divisie een tweede waardering voor zijn prestaties. "Ik ben een seizoen stabiel geweest. Het team was een seizoen stabiel. Deze prijs hebben we met het hele team behaald. Zonder mijn teamgenoten was het niet mogelijk om dit Gouden Schild te winnen." Na de zomervakantie hoopt hij met Excelsior Rotterdam opnieuw goede resultaten te boeken. "Er komt nu een drukke periode aan, maar ik kijk er al naar uit."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.