5. Naby Keïta (60 miljoen euro)
Volgens de statistieken van Transfermarkt.nl betaalde Liverpool maar liefst zestig miljoen euro voor Naby Keïta. De middenvelder werd overgenomen van RB Leipzig en kwam uiteindelijk tot 129 wedstrijden voor Liverpool. Hierin scoorde hij elf keer en gaf hij zeven assists. Met de Engelse club won hij zowel de Champions League als de Premier League.
4. Alisson (62,5 miljoen euro)
Met een bedrag van 62,5 miljoen euro was Alisson allesbehalve goedkoop voor een keeper. Toch kan nu worden gesteld dat de Braziliaan elke cent waard was. Alisson is niet weg te denken onder de lat bij Liverpool en stond al 297 keer op doel. In die wedstrijden hield hij 127 keer de nul. Opmerkelijk is dat de doelman ook één treffer voor Liverpool achter zijn naam heeft staan. In 2021 ging hij in de slotfase mee naar voren bij een corner tegen West Bromwich Albion. Hij kopte de bal in het net en schreef daarmee geschiedenis.
3. Dominik Szoboszlai (70 miljoen euro)
Dominik Szoboszlai kostte Liverpool in de zomer van 2023 zeventig miljoen euro. De Hongaar maakt zijn prijskaartje waar en is belangrijk voor de ploeg van trainer Arne Slot. In totaal speelde de middenvelder 93 wedstrijden voor ‘The Reds’, waarin hij vijftien keer scoorde en veertien assists gaf. Dit seizoen won hij voor het eerst de Premier League.

2. Virgil van Dijk (84,65 miljoen euro)
Een Nederlander op de tweede plaats: Virgil van Dijk. Er waren de nodige twijfels toen bekend werd dat Liverpool zo’n hoog bedrag betaalde voor de verdediger, maar de critici werden al snel de mond gesnoerd. Van Dijk is momenteel een van de beste verdedigers ter wereld en van groot belang in de defensie van Liverpool. De aanvoerder speelde inmiddels al 318 wedstrijden voor de Engelse club.
1. Darwin Núñez (85 miljoen euro)
Met 85 miljoen euro is Darwin Núñez de duurste aankoop van Liverpool ooit. De spits heeft zijn prijskaartje echter nog niet volledig waargemaakt. Hij mist te veel kansen en staat momenteel op veertig doelpunten in 142 wedstrijden. Dit seizoen scoorde de Uruguayaan slechts zeven keer in 46 duels. Het is de vraag of Núñez volgend seizoen nog steeds bij Liverpool speelt.

