Laatste nieuws
10.59Romário prijst Baresi: 'Mijn moeilijkste tegenstander'
10.53Ouaissa haalt uit naar transfergeruchten: ‘Ik erger me aan die uitspraken’
10.17Feyenoord zwaait vergeten middenvelder uit na twee verhuurperiodes
10.15Het gaat beginnen: zo verliepen de laatste edities van de Johan Cruijff Schaal
10.11Napoli zet Noa Lang in de etalage
10.11Zomertransfers Eredivisie seizoen 2026/27: alle clubs op een rij
10.10Feyenoord neemt definitief afscheid van Nadje
10.00Ouaissa: 'Met een andere club bezig? Ik erger me aan die uitspraken'
09.59SC Cambuur zet eerste stap richting financiële gezondheid
09.56Na einde dopingzaak lonkt nieuwe start voor Mudryk: 'clubs houden hem in de gaten'
09.38Doku belandde tijdens veelbewogen WK op de spoedeisende hulp
09.32'Promotie naar Premier League lonkt voor Hamer'
09.11Frisse Palmer geeft toe: ook Chelsea-ster dommelde weg tijdens Mexico - Engeland
09.10Terugkeer bij Ajax 'niet aan de orde': "Ik ben Jordi wel tegengekomen"
09.00Man van 70 miljoen euro mag eindelijk weer voetballen: voor het eerst sinds 2024
08.58Ivoorkust neemt afscheid van succescoach Faé
08.55Cruijff: 'Ajax wil Godts nog één jaar houden, we kunnen hem niet missen'
08.52'Selectieve Slot wil om prijzen spelen en mikt op topclub uit topcompetitie'
08.40'Noa Lang mag vertrekken bij Napoli: Italiaanse topclub biedt linksbuiten aan'
08.37Geplaagde Elliott koestert tweede kans bij Liverpool na dramatisch seizoen
08.35Romano geeft Godts-update: 'Groen licht voor toptransfer, vraagprijs Ajax bekend'
08.33Verheugde Aziatische bond wijst Infantino op belang van overleg
08.28Boadu aast op revanche na PSV-exit: 'Ik wil gewoon voetballen'
08.25'PSV werkt aan komst drie doelwitten en bereikt al akkoord met Geertruida'
08.16De Telegraaf: 'Ajax verlangt aanzienlijk hoger bedrag dan transfersom Saibari'
08.05'Regisseur 2.0' bij Feyenoord: 'Snelle voetjes, kan passeren en heeft steekballen'
08.0033 jaar, heel ervaren en een voetbalverslaafde: dit is de nieuwe trainer van Dordrecht
07.55Ajax-leerling Nuijten maakt debuut als hoofdtrainer: 'Ben verslaafd aan voetbal'
07.45AFC tevreden na terugtrekken FIFA-plan: 'Eenheid binnen voetbal staat voorop'
07.43El Ahmadi ziet Feyenoord onder Van Bronckhorst kantelen: 'Echt een ander verhaal'
07.40De emotionele achtbaan van Doku's WK: van spoedeisende hulp naar geboorte zoon
07.30FIFA-baas Infantino schrapt omstreden WK-plan na felle kritiek: 'Doel was verenigen'
07.24'Ajax en Cruijff willen Godts alleen tegen absolute hoofdprijs verkopen'
07.16Infantino schrapt aandelenplan na storm aan kritiek
07.10‘Godts in deze rol onder Míchel had dit jaar bij Ajax echt kunnen exploderen’
Resultaten x
binnenland

Feyenoord-revelatie Anis Hadj Moussa: "Als aanvaller ben ik blij met Robin van Persie als trainer"

Een voetbalgoochelaar van de zuiverste soort. Kappen, draaien, versnellen, fake shots. Van het repertoire van Anis Hadj Moussa gaat het hart van de voetballiefhebber sneller kloppen. Afgelopen seizoen showde de 23-jarige rechtsbuiten zijn oeuvre in het shirt van Feyenoord. Met succes. "Ik zal een trucje alleen toepassen als dat de beste oplossing is in de bewuste situatie op het veld. Niet vanwege het trucje."

30-05-2025 12:00 door Sander Berends

Hadj Moussa werd geboren in Parijs, in het twintigste arrondissement. In het Quartier de Belleville om precies te zijn, bekend van de beroemde begraafplaats Père-Lachaise. Op zijn vijfde verhuisde hij met zijn ouders, broer en twee zussen naar een dorp ten noorden van Parijs. "Naar de 77", waarmee het Franse departement Seine-et-Marne wordt bedoeld.

Altijd lachen

Hadj Moussa groeide op in de gemeente Émerainville, vervolgt hij in ELF Voetbal nummer 5, de meest recente editie die handig via deze link online is te bestellen. "Iedereen was daar bevriend met elkaar, het was altijd lachen samen. Als kind heb ik een mooie tijd meegemaakt. Ik was altijd buiten. De deuren van alle huizen in de wijk stonden open en iedereen liep bij elkaar naar binnen. Ik ook."

"Dan vroeg ik aan een moeder: ‘Tante, waar is Ali? Dan kunnen we gaan voetballen’. In de wijk woonden veel mensen met een Afrikaanse achtergrond. Marokkanen, Malinezen, Senegalezen, Ivorianen. We voetbalden op straat, op pleintjes. Mede daardoor ben ik de voetballer geworden die ik nu ben. Met zes, zeven vrienden van die tijd heb ik nog steeds contact. Ze komen regelmatig naar me kijken."

Dribbelen

Zijn vader speelde ook een grote rol in zijn ontwikkeling. "Hij heeft ook gevoetbald, maar niet op een hoog niveau. Hij is linksbenig, net als mijn opa en ik. Mijn vader hield net zozeer van dribbelen als ik. Als kind gingen we vaak met zijn tweeën naar een veldje. Dan was het voortdurend dribbelen, passeren en trucjes leren. Ook al stond er niemand tegenover me, alsnog oefende ik de schaar of het fake shot."

"Mijn favoriete trucje? Het fake shot. Doen alsof ik ga schieten en dan gebruikmaken van de korte inactieve houding van mijn tegenstander en hem passeren. Van trucjes kan ik genieten, maar ik zal ze alleen op het veld uitvoeren als het in mijn ogen op dat moment de beste oplossing is. Functioneel. Bijvoorbeeld om een kans te creëren. Ik ga geen trucjes zomaar uitvoeren vanwege het trucje. Het moet rendement opleveren."

Jeugdclubs

Op zijn vierde werd hij lid van Paris FC, dat dit seizoen een grote kans maakt op promotie naar de Ligue 1. "Toen ik daar voetbalde, was het nog niet de tweede club van Parijs zoals nu. Ik was toen nog erg klein. Na onze verhuizing leek het beter om bij US Torcy te gaan spelen, een grote club uit het arrondissement. In het begin ging ik met de trein, daarna zijn we verhuisd naar Torcy."

"Vanaf dat moment werd ik met de auto gebracht, dat was maximaal een halfuur, of nam ik de bus. Een vriend van me speelde bij FC Montfermeil. Hij spoorde me aan om daar te gaan spelen. De club was flink in opkomst. Ze vonden het bij Torcy niet leuk toen ik vertrok. 'Als je Torcy verlaat, word je nooit profvoetballer', zei een trainer. Dat deed me pijn, omdat mijn vader naast me stond."

Boksen

In het artikel is ook te lezen waarom Hadj Moussa in 2022 koos voor een bewuste stap in het voetbal naar België, hoe hij bij Vitesse terechtkwam en waarom hij met een dubbel gevoel op die periode terugkijkt. Hoe Feyenoord daarna op zijn pad kwam, wat voor hem de beslissende aanzet was om inderdaad in Rotterdam-Zuid te tekenen, vertelt hij over zijn geboorteland Algerije, zijn ervaringen met de nationale ploeg, zijn talentvolle broer, over boksen, met welke spelers van Feyenoord hij ook buiten het voetbal omgaat en over de trainerswissel halverwege het seizoen. "Als aanvaller ben ik blij met Robin van Persie als trainer."

Het volledige interview met Anis Hadj Moussa is te lezen in ELF Voetbal nummer 5. Daarin ook interviews met PSV-aanvaller Noa Lang, met Ajax-middenvelder Kian Fitz-Jim, Borussia Dortmund-talent Jordi Paulina en AZ-verdediger Wouter Goes. We bespraken de tatoeages van sc Heerenveen-aanvaller Dimitris Rallis, namen de (grote) trainers door die Kelvin Leerdam in zijn loopbaan meemaakte en gingen om de tafel voor een bijzonder verhaal met de meest succesvolle voetballer die de DDR ooit voortbracht, Martin Hoffmann. Ook een overzicht van de vaders-zonen in het Nederlandse (top)voetbal, een reportage bij de slechtste amateurclub van Nederland in Drenthe en Trinidad & Tobago-ster Dwight Yorke spreekt over zijn tijd met Leo Beenhakker.

ELF Voetbal nummer 5 is bij de abonnees automatisch op de deurmat gevallen. De editie ligt ook bij de bekende verkooppunten. Denk aan de grote supermarkten, de (kantoor)boekhandels en reislocaties als Schiphol, Eindhoven Airport en de NS-stations. Het nummer is ook online gemakkelijk te bestellen via deze link. Voor 15u gedaan, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement nemen is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link in een handomdraai afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.