Laatste nieuws
10.40Makkelie neemt twee bizarre beslissingen bij NEC - PSV: 'Dit is echt onbegrijpelijk'
10.37Kraay zag 'Messiaans' doelpunt bij Ajax: 'Enige manier waarop hij erin kon'
10.35Büttner kijkt uit naar 'gekkenwerk' bij Vitesse: 'Een uitverkocht stadion..'
10.33Chaos bij ingang van De Kuip: Feyenoord-directie biedt excuses aan
10.24Bosz koos voor nieuw centraal duo: 'De boel volledig één-op-één zetten'
10.17PEC houdt 'zure nasmaak' over aan nederlaag tegen Ajax: 'Kwamen afspraken niet na'
10.10Twente wint eerste duel na ontslag Oosting niet: NAC redt punt in blessuretijd
10.05'Feyenoord wil aanvaller weer belonen en is van plan om contract open te breken'
09.46Geen geduld bij Feyenoord: 'Als je liefhebber bent, wil je elke minuut spelen'
09.28'Wij zijn geen FC Barcelona, we hebben besproken wat er beter moet'
09.21Van Persie grapt op persconferentie: 'Dan ga ik met twaalf man spelen!'
09.04Frustrerende avond voor Messi: gemiste panenka en harde nederlaag
08.47'Dreun' voor geplaagd FC Twente: 'En dan krijg je nog zo'n goal tegen...'
08.29Bosz blijft stil na vraag over Makkelie: 'Hij heeft mij gezegd om niets te zeggen'
08.16'Real Madrid is woedend op arbitrage en gaat aankloppen bij de FIFA'
08.10Ajax-fans hebben genoeg gezien en zijn genadeloos voor één speler
07.54Moeilijke periode voor Godts: 'Als jonge jongen moet je zoiets blijkbaar meemaken'
07.35NAC furieus op scheidsrechter: 'Dit is een trieste dag voor het voetbal'
07.17Van Persie weigert in te gaan op vraag: 'Daar hebben we het genoeg over gehad'
02.19Taylor: "Het werd inderdaad nog even spannend"
02.08Taylor blikt terug op uitgebleven transfer
01.38Supporters Feyenoord boos over chaos bij De Kuip
00.30Feyenoord wint ook vierde duel, doelpunt en rood voor Hadj Moussa tegen Heerenveen
00.16Samenvattingen eredivisie: schiettent in Nijmegen, Ajax ontsnapt en chaos in De Kuip
00.15Van Persie wuift rode kaart Hadj Moussa weg: 'Als je lang hebt gevoetbald...'
00.15Van Persie grapt na zwaarbevochten zege Feyenoord: 'Dat was binnen de lijntjes!'
00.05Brouwers snapt niks van rode kaart Heerenveen: 'Maar dan sta je in De Kuip, hè'

Gisteren

23.58Schreuder mist staande ovatie van NEC-supporters: ‘Ik wil gewoon winnen’
23.50Bosz glimt na spektakelstuk: 'Wat NEC-fans deden, zie je bijna nooit'
23.45Kwakman kraakt 'marchanderende' arbiter bij Feyenoord - Heerenveen: 'Heel slecht'
23.45Veerman: "Dit heeft niks met voetballen te maken"
23.40Ongelooflijk: Chelsea verspeelt in extra tijd punten tegen Brentford
23.40Inter verliest in aanloop naar duel met Ajax van Juve, Beukema scoort bij Napoli-debuut
23.35Go Ahead wint na uitgestelde aftrap van Volendam en pakt eerste zege van het seizoen
23.35Real Madrid blijft winnen, ondanks vroege rode kaart Huijsen tegen Real Sociedad
Resultaten x
binnenland

Trainingsmaterialen: de keuze is reuze

Op twee doordeweekse avonden naar de club fietsen voor voetbaltraining staat gegrift in de Nederlandse cultuur. Uitrekenen hoeveel trainingen er in ons land per seizoen worden gegeven, lijkt een onmogelijke opgave. Bij een gemiddeld team zijn dat er wel meer dan 80. En dat vermenigvuldigd met het aantal teams binnen een club! Om trainingen leerzaam, leuk en gevarieerd te houden, zijn er talloze verschillende voetbalmaterialen ontwikkeld. En dit aantal wordt steeds groter. SoccerConcepts heeft er een sport van gemaakt hierin de geschikte materialen te selecteren.

10-06-2025 11:16 door Redactie ELF Voetbal

Trainingsmateriaal

De meest gebruikte trainingsmaterialen zijn markeerhoedjes en markeerstippen (voor kunstgras). Markeerhoedjes onderscheiden zich in grote en kleine varianten. De kleine hoedjes worden voornamelijk gebruikt om veldjes of een zone in een trainingsvorm uit te zetten; de grotere markeerhoeden om hoekpunten of dribbelvormen aan te geven. Daarnaast is de ouderwetse pion nog steeds in trek. Om de lenigheid te trainen wordt veel gebruikgemaakt van loop- en coördinatieladders. Met een loopladder kun je het snelle voetenwerk verbeteren. Trainingsladders zijn er in verschillende varianten: vaste en verstelbare ladders of als losse onderdelen die in diverse patronen op de grond gelegd kunnen worden. Ook zijn hordensets erg functioneel voor loopvormen. Deze horden hebben regelmatig een vaste hoogte maar tegenwoordig komen er steeds meer in hoogte verstelbare horden op de markt om met variatie de conditie te kunnen trainen.

Gespecialiseerd trainingsmateriaal

Om nog gerichter te kunnen trainen, wordt er steeds meer gespecialiseerd materiaal ontwikkeld. SoccerConcepts biedt dit ruimschoots aan. De vrije trap poppen zijn populair in het hedendaagse voetbal. Naast het oefenen op vrije trappen kan hier ook omheen gedribbeld worden. Er is ook een mini vrije trap pop voor de jeugd. Daarnaast zijn er tegenwoordig trainingsdummies die gevuld worden met lucht en water. Doelwanden met speciale zones om te scoren doen het altijd goed. Want ook voor keepers is er een groot aanbod trainingsspullen te koop bij SoccerConcepts. Er zijn speciale rebounders verkrijgbaar, die ook gebruikt kunnen worden voor de techniektraining van veldspelers. Wat te denken van snelheidsmeters, materiaal voor zogeheten ‘agility training’, kopbaltraining, ballen aan een koord en ga zo maar door. De mogelijkheden zijn eindeloos en kunnen in sommige gevallen zelfs gebruikt worden voor andere teamsporten zoals hockey, korfbal, rugby en handbal.

Trainingsmateriaal bestellen

Ondanks de toelichting in dit artikel, is het logisch dat men vragen heeft over het juiste gebruik vanwege de enorme keuze. SoccerConcepts biedt een helpende hand.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.