Laatste nieuws
16.15'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.08Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-scheidsrechter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
binnenland

Vito van Crooij begonnen aan tweede jaar NEC: "Ik kan goede cijfers overleggen"

Zijn drie weken vakantie omschrijft hij als goed genoeg. Vito van Crooij laadde zijn batterij op Ibiza weer helemaal op om ook in zijn tweede seizoen bij NEC op zijn top te kunnen presteren. De 29-jarige aanvaller hoopt daarin met zijn ploeggenoten opnieuw de play-offs te bereiken. "Die doelstelling hoort bij deze club."

27-06-2025 14:00 door Sander Berends

Woensdag om 11.00 uur stond de nieuwe selectie voor het eerst weer op de grasmat. Op veld 3 van trainingscomplex De Eendracht werkte een grote groep spelers zijn eerste training onder de nieuwe trainer Dick Schreuder af. Een pittige training van ruim zeven kwartier. "Daarvoor was ik gewaarschuwd", lacht de Limburger. "Ik heb niet eerder met deze trainer gewerkt, maar heb uiteraard wel bij PEC Zwolle gespeeld waar hij later trainer werd. Ik ken de verhalen van mijn oud-ploeggenoten. Maar hard werken is niet erg. Het blijft de basis van het leveren van goede prestaties."

Zoontje

Na een vakantie van drie weken is Van Crooij vol nieuwe energie in Nijmegen gearriveerd. "Ik heb de bal niet aangeraakt tijdens mijn vakantie. Ik had ook geen bal meegenomen. Even helemaal bijkomen is heerlijk. Al was het de eerste zomervakantie van mijn vriendin (Lea, red.) en ik met ons zoontje. Julian is nu zeven maanden. Slaapt natuurlijk nog veel. Ik kwam op Ibiza diverse voetballers tegen. In Thomas Ouwejan zelfs nog een teamgenoot."

De vleugelaanvaller stapte volgens eigen zeggen met een goed gevoel in het vliegtuig. "Vooral doordat we de play-offs alsnog haalden. We wonnen de laatste drie wedstrijden van het seizoen met de 0-3 winst bij Ajax als hoogtepunt. NEC had nog nooit in de historie in Amsterdam gewonnen, ik had nog nooit bij Ajax gewonnen. Het was een bijzonder moment. Die zege gaf zoveel vertrouwen dat we daarna ook nog NAC Breda en Heracles Almelo versloegen."

Goede keuze

"Persoonlijk kon ik voor mijn gevoel ook goede cijfers overleggen." Hij speelde in de Eredivisie 25 wedstrijden, maakte negen doelpunten en leverde acht assists af. Ook in de Play-Offs tegen FC Twente trof hij doel. "Dat bevestigde me in mijn gevoel dat ik in september een goede keuze heb gemaakt door hier te tekenen. Ik heb me hier goed herpakt na mijn periode in Saoedi-Arabië, waar ik het niet zo goed heb gedaan."

In september 2023 had hij een lucratieve overeenkomst getekend bij Al-Wahda. "Het leven daar is heel anders. Nu is het hier 27 graden. Tel er daar nog maar eens 27 graden bij op. Overdag is het veel te warm om buiten te komen. Pas tegen vier, vijf uur in de middag komen de mensen langzaam tot leven. Wij trainden altijd om zeven uur in de avond. Dan was het nog altijd warm, zo tegen de 35 graden of nog warmer."

Compound

Hij trok bij zijn club, gevestigd in de voor moslims heilige stad Mekka, veel op met Craig Goodwin. De Australische international speelde net als Van Crooij eerder voor Sparta Rotterdam. "We woonden in hetzelfde compound (leefgemeenschap, red.). Onze vriendinnen konden het goed met elkaar vinden. Dat was erg prettig. Craig is daarna teruggekeerd naar Australië, maar speelt dit seizoen weer in Saoedi-Arabië. Of ik ooit terugkeer? Dat weet ik niet", aldus Van Crooij, die binnenkort naar Nijmegen verhuist.

"In Nederland is gelukkig alles meer gestructureerd. In Saoedi-Arabië moest je zelf achter veel zaken aan om die te achterhalen. Moest je bij de eigenaar of de directeur aankloppen om informatie te verkrijgen. Contact, antwoord of reactie van medewerkers was er nauwelijks. Spelers zijn daar veelal op zichzelf aangewezen. Moesten zelf veel regelen. Op dat gebied was het heerlijk om weer in Nederland terug te zijn."

Doelstelling

Welk doel stelt hij zichzelf het aanstaande seizoen? "De doelstellingen die bij een aanvaller horen. Zoveel mogelijk minuten maken, zoveel mogelijk doelpunten maken en zoveel mogelijk assists leveren. Met NEC hoop ik weer de play-offs te bereiken. Dat hoort bij deze club."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.