Laatste nieuws
08.10Roep om Telstar-speler in Nederlands elftal: 'Je moet kunnen verrassen op een WK'
08.10Losbandige oud-Ajax-speler hoort schorsing na enorme hoeveelheid kaarten
08.00'Handhaving met Telstar zou knapper zijn dan de promotie'
07.55Koeman heeft 'hele harde' boodschap voor één speler: 'Dat rijmt niet in mijn ogen'
07.50Rutten moet drietal missen tijdens Australische oefentrip Curaçao
07.40Vink stellig over Oranje-debutant Smit: 'Als Koeman dat doet, is Nederland blij'
07.32PSV-verdediger raakt geblesseerd en moet interlands abrupt laten schieten
07.25Bosnische bondscoach geeft nieuwe draai aan rel rond Tahirovic
07.19Van Marwijk: 'Als hij topfit was geweest, hadden we de finale van Spanje gewonnen'
07.17Openlijke flirt met Real Madrid: 'Je kan de beste clubs ter wereld niet afwijzen'
07.10Spaan stipt 'groot verschil' tussen Ajax en Feyenoord aan: 'Arbeidsethos, mensen'
07.00Teun Koopmeiners over Oranje, Kees Smit en de ontmoeting met Trump
06.47Opvolger Henk de Jonk lijkt in sterren geschreven: 'Een done deal, absoluut'
06.30Ten Cate stipt nadeel Suriname aan voorafgaand aan cruciale WK-play-off
06.17Waarom het Arubaanse voetbalelftal vandaag in Rwanda tegen gokparadijs Macau speelt
06.16Bij welke standaardsituatie kan Oranje de meeste progressie boeken? 'De verre ingooi!'
00.02Wilfred Genee onthult: 'FC Utrecht wil hem heel graag hebben, Van Seumeren is fan'

Gisteren

23.50Bounida meteen opgeroepen voor Marokkaanse ploeg en mag dromen van debuut
23.45Brian Brobbey gaat viraal met nieuw interview in Engeland: 'Ik ga naar huis'
23.45Acht kaarten in zijn laatste zes duels: Tagliafico hoort schorsing
23.40Losgeslagen Tagliafico krijgt drie duels schorsing na kaartenregen
23.30Ajax kreeg al in 2019 waarschuwing voor datalek van oud-speler
23.22Bounida mag dromen van WK na eerste oproep voor Marokko
23.13Onana: 'Hij moet genoemd worden als het over de grootste spitsen ter wereld gaat'
23.10Bas Nijhuis onthult bizar incident: 'De ME en politie haalde me uit de kleedkamer'
23.05'Opnieuw onrust bij Real Madrid: volgende medische blunder bij een speler'
22.55Ploeggenoot van Memphis? Marquinhos wil op termijn terugkeren bij Corinthians
22.55Ajax presenteert nieuwe fase Nieuwe Toekomst: bouw mini-stadion moet snel beginnen
22.55FC Barcelona veegt vloer aan met Real Madrid in Champions League, Brugts trefzeker
22.45Medische staf Real Madrid ging in de fout met blessure Mbappé, spits zelf ontkent
22.38Gattuso neemt slaappillen richting cruciale play-offs: 'Voel de druk van het land'
22.28Feyenoord en voormalig interim-trainer Bosschaart uit elkaar
22.22Van Hanegem: 'Alle clubs in de Eredivisie, buiten hen, zijn zo labiel als wat'
22.16PSG rechtvaardigt verzoek waar Lens boos om is: 'Liverpools historie respecteren'
22.13'Casemiro in trek bij verschillende clubs: kan transfer buiten Europa maken'
Resultaten x
binnenland

Voorbeschouwing: Feyenoord - Fenerbahçe: Wie deelt de eerste tik uit?

Komende woensdag staat de eerste wedstrijd van het tweeluik tussen Feyenoord en Fenerbahçe op het programma. In De Kuip moeten de teams uitmaken wie zich een betere uitgangspositie verschaft voor de return volgende week in Istanbul. Wie zet de eerste stap richting de play-offs voor plaatsing in de Champions League?

01-08-2025 09:00 door Cas Witvliet

Weer Mourinho. Dat zal de gedachte zijn geweest van veel Feyenoord-supporters toen Fenerbahçe uit de koker kwam. De laatste jaren vormen Mourinho en Feyenoord geen gelukkig huwelijk. In 2022 verloor Feyenoord de finale van de Conference League van het AS Roma van Mourinho. En alsof dat nog niet erg genoeg was, werd de club een jaar later opnieuw uitgeschakeld door datzelfde Roma in de kwartfinale van de Europa League, extra pijnlijk: pas in de verlenging. Een lichtpuntje: in De Kuip heeft Mourinho nog nooit gewonnen. In 2016 verloor hij met Manchester United met 1-0, en in 2023 ging hij opnieuw met 1-0 onderuit in Rotterdam.

Voorbereidingen

De voorbereiding van Feyenoord verloopt, zacht gezegd, stroef. De laatste drie oefenwedstrijden gingen verloren en het spel is nog allerminst om over naar huis te schrijven. Zaterdag wacht de generale repetitie tegen het Wolfsburg van Paul Simonis. Ook qua selectie lijkt Feyenoord er nog niet klaar voor te zijn. Door het vertrek van David Hancko en het uitvallen van Thomas Beelen kampt de club met een serieus probleem in het centrum van de verdediging. Tsuyoshi Watanabe werd binnengehaald, maar het is nog maar de vraag of Gernot Trauner fit is voor de wedstrijd van woensdag. Mocht dat niet het geval zijn, dan moet jeugdspeler Jan Plug mogelijk starten. Ondertussen zou Feyenoord werken aan de komst van Sikou Niakaté, maar de linksbenige verdediger heeft met zijn club SC Braga al gespeeld in de voorronde van de Europa League, en mag daardoor niet meedoen tegen de Turken. Een serieus probleem lijkt zich aan te dienen voor Robin van Persie.

De voorbereiding van Fenerbahçe verloopt iets soepeler. Er werd slechts één keer verloren, en dat was nipt tegen Benfica. De Turken kenden dinsdag bovendien een uitstekende generale repetitie door met 1-0 van Lazio te winnen. Het was niet de enige opsteker voor Mourinho's ploeg. Afgelopen week verwelkomde de club de verdedigers Nélson Semedo en Milan Škriniar. In tegenstelling tot Van Persie krijgt Mourinho zijn defensieve versterkingen wel op tijd binnen.

Onderling resultaat

Feyenoord en Fenerbahçe speelden vier officiële wedstrijden tegen elkaar. Twee daarvan vonden plaats in de derde voorronde van de Champions League in 2002. Feyenoord won toen zowel uit als thuis van de Turkse grootmacht. In 2016 kwamen de twee clubs elkaar opnieuw tegen, ditmaal in de groepsfase van de Europa League. Beide wedstrijden werden gewonnen door Fenerbahçe. Leuk feitje: de huidige Feyenoord-trainer zat in 2002 in de selectie van de Rotterdammers, en in 2016 speelde hij mee voor Fenerbahçe.

In augustus 2018 oefenden de twee clubs tegen elkaar. Het werd een bizar duel: na achttien minuten stond Fenerbahçe met 3-0 voor. In de 86ste minuut keek Feyenoord nog steeds tegen die achterstand aan, maar in de blessuretijd werd het volledig omgedraaid en eindigde het verrassend in 3-3. Over vijf onderlinge duels zijn de twee clubs dus precies in evenwicht. Woensdag is het tijd voor een nieuw hoofdstuk.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.