Laatste nieuws
02.05Tottenham ontslaat Thomas Frank, toekomst John Heitinga onduidelijk
00.25Linssen baalt van tactiek FC Utrecht: 'Het ziet er niet uit, maar hun goed recht'
00.10Geen zorgen bij Schreuder na onverwachte nederlaag NEC
00.01Van Dijk kopt zich geschiedenisboeken van Liverpool in: 'Een mooie stap voorwaarts
00.00Slot telt zegeningen na eerste uitzege in 2026 en heeft slecht nieuws over Endo

Gisteren

23.58Euforie bij FC Utrecht: 'Begon bijna lachwekkend te worden'
23.54Nog meer druk op Go Ahead-trainer Boel na nieuwe zeperd: 'Het is verschrikkelijk'
23.53Engelse media zien Van Dijk opstaan: 'Dat verdient lof'
23.50Go Ahead Eagles-aanvoerder Kramer: 'De fans helpen niet'
23.45Arsenal van coach Slegers maatje te groot voor Leuven in play-offs Champions League
23.41Groot Ajax-talent openhartig over 'gênant' probleem: 'Ze kunnen je uitlachen'
23.40Van Dijk kopt Liverpool naar magere zege bij Sunderland
23.40Liverpool-fans helemaal klaar met Nederlander: 'Mag het veld niet delen met Wirtz'
23.28Derksen luidt noodklok bij Ajax: 'Hij trekt een sociaal bloedspoor'
23.21Oxlade-Chamberlain bezorgt Celtic drie punten bij debuut
23.18Mijlpaal voor Van Dijk in wedstrijd tegen Sunderland
23.11Van Dijk bezorgt Liverpool eerste Premier League-uitzege van 2026
23.10Van Dijk profiteert van fout Roefs en bezorgt Liverpool zege op Sunderland
23.09Lazio mede dankzij Noslin en foutloze strafschoppenserie door in Coppa Italia
23.07Lazio mag dankzij Taylor en Noslin blijven dromen van bekerwinst
23.05NEC stoot Feyenoord niet van plek twee door nederlaag tegen Utrecht
23.03Nederlander kwam na Ajax-vertrek in Premier League: 'Ik werkte veel met Raphinha'
22.59FC Utrecht houdt NEC van tweede plaats af met eerste winst in tien duels
22.58VI Live: spannende slotfase bij Sunderland - Liverpool
22.57Geen tweede plaats voor NEC: FC Utrecht verrast in Nijmegen
22.56Ron Jans vloert NEC met berekende overlevingstactiek
22.55Real Sociedad stap dichter bij bekerfinale na zege in Baskische derby
22.52Bayern München wint topper tegen Leipzig dankzij Kane en Díaz
22.52Bayern München schudt Leipzig in drie minuten van zich af en is halvefinalist
22.42Go Ahead-fans eisen ontslag Boel en zorgen voor onrust rond Adelaarshorst
22.35VI Live: Liverpool komt op voorsprong na fout van Roefs
22.35Man City houdt titelrace levend met zege op Fulham, Villa houdt derde plaats vast
22.29Union Sint-Gillis plaatst zich voor Belgische bekerfinale na spectaculaire start
22.24Man City legt druk bij Arsenal, Strand Larsen slachtoffer spectaculaire comeback
22.24Winnend Man City en Aston Villa leggen druk bij Arsenal
Resultaten x
binnenland

Het elftal achter de enige hoofdprijs van Vitesse

Na 133 jaar komt er een einde aan het profvoetbal in Arnhem. Kort voor de start van het nieuwe seizoen in de Keuken Kampioen Divisie werd duidelijk dat Vitesse het kort geding had verloren tegen de beslissing van de licentie- en beroepscommissie om de proflicentie in te trekken. Daarmee blijft het bij één prijs op het hoogste niveau in de clubgeschiedenis, de bekerwinst in het seizoen 2016-2017. Een terugblik op die memorabele dag in De Kuip.

21-08-2025 09:00 door Julian Heijtbrink

In de 133 jaar dat Vitesse bestond, verzamelde de club enkele prijzen in de lagere divisies. In 1966 werd de Arnhemse ploeg kampioen van de Tweede Divisie en in 1977 en 1989 volgden nog twee landstitels in de Eerste Divisie. Maar een echte hoofdprijs op het hoogste niveau bleef decennialang uit. Supporters moesten 125 jaar wachten voordat hun club eindelijk geschiedenis schreef.

Na drie verloren finales in het KNVB-bekertoernooi was het op 30 april 2017 dan eindelijk zover. In De Kuip in Rotterdam rekende Vitesse in de slotfase af met AZ, dankzij twee late treffers van spits Ricky van Wolfswinkel. Daarmee schonk hij de Arnhemmers de eerste grote prijs uit de clubgeschiedenis. Een opvallend detail was dat de Alkmaarders destijds werden geleid door trainer John van den Brom, zelf jarenlang boegbeeld van Vitesse en vorig seizoen nog redder in nood bij de club.

De keeper op die gedenkwaardige dag was Eloy Room. De doelman uit Nijmegen stond jarenlang onder de lat in Arnhem en speelde in totaal 189 wedstrijden voor de club. Na het bekeravontuur verdiende hij een transfer naar PSV en later een overstap naar de Verenigde Staten. In 2023 keerde de international van Curaçao terug bij Vitesse, maar kon degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie niet voorkomen. Afgelopen seizoen stond hij onder contract bij Cercle Brugge, waar hij echter niet in actie kwam.

De verdediging bestond van rechts naar links uit Kelvin Leerdam, Guram Kashia, Matt Miazga en Arnold Kruiswijk. Leerdam vertrok kort na de bekerwinst naar de Verenigde Staten en keerde in 2024 terug naar Nederland, waar hij zijn loopbaan voortzette bij Heracles Almelo. Kashia, de Georgische international die in 2010 overkwam van Dinamo Tbilisi, groeide uit tot aanvoerder en boegbeeld van de club. Met 293 wedstrijden staat hij nog altijd vierde op de lijst van spelers met de meeste optredens voor Vitesse. Ook hij koos na acht jaar Arnhem voor een avontuur in Amerika.

Matt Miazga was een van de huurlingen die via het samenwerkingsverband met Chelsea naar Arnhem kwam. De Amerikaan speelde twee seizoenen in het geel-zwart. De verdediging werd gecompleteerd door Arnold Kruiswijk, die in 2014 overkwam en vijf seizoenen voor de club uitkwam. Na zijn afscheid in 2019 was hij nog kort jeugdtrainer bij FC Groningen, de club waar hij zijn jeugdopleiding doorliep. Sinds 2024 is Kruiswijk actief als padelleraar bij de KNLTB.

Op het middenveld stonden Marvelous Nakamba, Navarone Foor en Lewis Baker. Nakamba werd in 2014 opgepikt bij AS Nancy en groeide in drie seizoenen uit tot een van de steunpilaren van Vitesse. Na de bekerwinst vertrok hij voor bijna vier miljoen euro naar Club Brugge, waarna Aston Villa hem voor twaalf miljoen kocht. Inmiddels speelt de Zimbabwaan bij Luton Town, waar hij promoveerde naar de Premier League maar later ook weer afdaalde naar de League One.

Navarone Foor kwam in 2016 over van aartsrivaal NEC en droeg bijna vier jaar het shirt van Vitesse. Daarna volgden omzwervingen in de Verenigde Arabische Emiraten, Cyprus, Letland en Turkije. Sinds begin dit jaar staat Foor onder contract bij VVV-Venlo. Lewis Baker, net als Miazga een Chelsea-huurling, speelde twee seizoenen in Arnhem. Daarna werd hij nog vijf keer verhuurd aan clubs in Engeland, Duitsland en Turkije. Sinds 2022 staat hij vast onder contract bij Stoke City, al werd hij vorig seizoen tijdelijk uitgeleend aan Blackburn Rovers.

In de aanval stond Milot Rashica als rechtsbuiten. De Kosovaar ontwikkelde zich razendsnel tot een van de blikvangers van de Eredivisie en verdiende een recordtransfer van acht miljoen euro, waarmee hij nog altijd op plek vier staat van de duurste verkopen in de clubgeschiedenis. Op de linkerflank stond de Braziliaan Nathan Allan de Souza, eveneens afkomstig uit de Chelsea-gelederen. Hij werd na zijn periode bij Vitesse meerdere keren verhuurd en speelt inmiddels vast in zijn thuisland Brazilië.

Het slotakkoord kwam van Ricky van Wolfswinkel. Met doelpunten in de 81ste en 88ste minuut bezorgde hij Vitesse de beker en zichzelf de titel man van de wedstrijd. Aan de zijlijn stond Henk Fraser als trainer, de man die de Arnhemmers naar hun eerste hoofdprijs leidde.

Door het recente besluit van de KNVB blijft de bekerwinst van 2017 de enige grote prijs op het hoogste niveau in de 133 jaar dat Vitesse heeft bestaan.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.