Laatste nieuws
15.20Perez: 'Het kan toch niet zo zijn dat AZ met déze kwaliteiten onder Ajax staat?'
15.05Gelukje: AZ op voorsprong door eigen doelpunt van Deijl
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
11.48Te Kloese deelt heerlijke anekdote: 'Hij zei: ík ga mijn contract niet verlengen'
11.42Feyenoord O17 winterkampioen na zege bij AZ
11.41COLUMN: Riante zege met een vlekje
11.35Boel ziet 'Bob Ross' bij Go Ahead: 'Ik roep vaak dat hij een soort schilder is'
11.30'Alonso aan zijden draadje bij Real: spoedvergadering, naam Klopp valt intern'
11.25Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.09Van bankzitter naar held: 'Dit mis je als je niet speelt, wat ik bij PSV had'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
Resultaten x
binnenland

Presteert FC Barcelona, net als Oranje, beter met Frenkie de Jong?

Wanneer Frenkie de Jong ontbreekt in het Nederlands elftal, wordt er duidelijk vaker verloren dan wanneer hij wel meespeelt. De 28-jarige middenvelder uit Arkel is van grote waarde voor bondscoach Ronald Koeman. Maar geldt dat ook voor zijn club FC Barcelona?

11-09-2025 12:00 door Julian Heijtbrink

Op 6 september 2018 maakte De Jong zijn debuut voor Oranje in de met 2-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Peru, die vooral in het teken stond van het afscheid van recordinternational Wesley Sneijder. Die avond betekende symbolisch de overgang naar een nieuwe generatie. Inmiddels staat De Jong op zestig interlands, waarin hij twee keer scoorde. Hij nam deel aan twee eindtoernooien. Op het EK van 2020, dat vanwege de coronapandemie pas in 2021 werd gespeeld, was hij een vaste waarde op het middenveld. Een jaar later stond hij ook onder Louis van Gaal op het WK in Qatar in de basis en scoorde hij zelfs in de laatste poulewedstrijd tegen het gastland. Een dieptepunt in zijn interlandcarrière was het missen van het EK in Duitsland vorig jaar, waar Nederland de halve finale bereikte. Door een enkelblessure moest hij dat toernooi laten schieten.

Wanneer De Jong fit is, doet iedere bondscoach een beroep op hem. De cijfers bewijzen waarom. Met De Jong in het elftal wint Oranje 60 procent van de interlands, tegenover 52 procent wanneer hij ontbreekt. Het grootste verschil zit echter in de nederlagen. Met De Jong verliest het Nederlands elftal slechts 13,3 procent van de wedstrijden. Zonder hem loopt dat op tot 28 procent.

Zijn belang voor Oranje is dus groot, maar geldt dat ook bij Barcelona? Net als bij het Nederlands elftal geldt dat De Jong, als hij fit is, altijd speelt. Vorig seizoen kwam hij in alle competities 46 keer in actie voor de Catalanen. Daarvan werden er 34 gewonnen, goed voor een winstpercentage van 73,9 procent. Vijf wedstrijden gingen verloren, een verliespercentage van 10,9 procent. Zeven keer werd het gelijk.

Wanneer De Jong niet meedeed, zijn de verschillen minder zichtbaar maar toch betekenisvol. Hij miste vorig seizoen veertien wedstrijden. Daarin werden er vier verloren en de overige tien gewonnen. Dat betekent een winstpercentage van 71,4 procent, vergelijkbaar met de cijfers mét De Jong. Het verliespercentage ligt echter fors hoger. Zonder De Jong verloor Barcelona 28,6 procent van de wedstrijden, bijna drie keer zoveel als wanneer hij wel meedeed.

Gold een jaar eerder ook dat het verliespercentage omhoogging wanneer De Jong ontbrak bij FC Barcelona? Daarvoor moeten we kijken naar de cijfers van het seizoen 2023/24. Door een enkelblessure speelde De Jong toen een stuk minder wedstrijden. Hij kwam dertig keer in actie voor de Catalanen. Daarvan werden er achttien gewonnen, zes verloren en zes gelijkgespeeld. Dat levert een winstpercentage op van zestig procent en een verliespercentage van twintig procent. In de 23 wedstrijden waarin De Jong ontbrak, boekte Barcelona zeventien zeges en leed het vier nederlagen. Dat komt neer op een winstpercentage van 73,9 en een verliespercentage van 17,4. Het verschil valt dit keer dus mee, maar duidelijk is dat Frenkie de Jong voor zowel club als land van onschatbare waarde blijft.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.