Wisselvallige seizoensstart Braga
Braga is de competitie in Portugal begonnen met negen punten uit zes wedstrijden. De club startte het seizoen goed met overwinningen tegen Tondela en FC Alverca. Daarna werd er in vier wedstrijden niet meer gewonnen: drie keer gelijkspel en één nederlaag. Gisteren eindigde de uitwedstrijd tegen Vitória SC in een 1-1 gelijkspel.
De Portugese club plaatste zich via de voorrondes voor de Europa League. Braga stroomde in in de tweede kwalificatieronde, waarin het Levski Sofia over twee duels met 1-0 versloeg. Vervolgens werd CFR Cluj eenvoudig aan de kant gezet: 4-1 over twee wedstrijden. In de laatste ronde moest Braga het opnemen tegen Lincoln FC. De uitwedstrijd werd met 0-4 gewonnen, waarna de ploeg het in eigen huis afmaakte: 5-1.
Feyenoord ongeslagen in de Eredivisie
Feyenoord is de Eredivisie uitstekend begonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de eerste vijf wedstrijden, waardoor het momenteel koploper is in de Eredivisie. Opvallend is dat Feyenoord slechts één doelpunt incasseerde. Alleen Excelsior wist tegen de Rotterdammers te scoren. Feyenoord maakte zelf elf doelpunten in de eerste vijf wedstrijden. Dit weekend wacht een uitwedstrijd tegen AZ.
De Rotterdammers hoopten dit seizoen actief te zijn in de Champions League. In de derde kwalificatieronde ging het echter al mis. Feyenoord nam het daarin op tegen Fenerbahçe. De thuiswedstrijd eindigde nog in een 2-1 overwinning, maar in Turkije liep het verkeerd af: een 5-2 nederlaag. Feyenoord stroomde daardoor door naar de groepsfase van de Europa League.

Feyenoord tegen Portugese teams
Feyenoord nam het nog nooit op tegen Braga. Wel speelde de club al vijftien wedstrijden tegen Portugese tegenstanders. Daarvan wist het slechts vier wedstrijden te winnen. Tweemaal eindigde een duel in een gelijkspel, terwijl er zeven keer werd verloren. De meest recente ontmoeting vond afgelopen seizoen plaats in de Champions League. Toen boekte Feyenoord een knappe 1-3 overwinning op Benfica.

