Laatste nieuws
15.05Gelukje: AZ op voorsprong door eigen doelpunt van Deijl
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
11.48Te Kloese deelt heerlijke anekdote: 'Hij zei: ík ga mijn contract niet verlengen'
11.42Feyenoord O17 winterkampioen na zege bij AZ
11.41COLUMN: Riante zege met een vlekje
11.35Boel ziet 'Bob Ross' bij Go Ahead: 'Ik roep vaak dat hij een soort schilder is'
11.30'Alonso aan zijden draadje bij Real: spoedvergadering, naam Klopp valt intern'
11.25Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.09Van bankzitter naar held: 'Dit mis je als je niet speelt, wat ik bij PSV had'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
10.30Feyenoord wacht nog pittige clashes: dit is het volledige programma in 2025/'26
Resultaten x
binnenland

Voorbeschouwing Bayer Leverkusen - PSV

Aanstaande woensdag 1 oktober nemen Bayer Leverkusen en PSV het tegen elkaar op in de Champions League. Beide ploegen wisten hun eerste wedstrijd in dit toernooi niet te winnen en hebben de punten hard nodig. Wat kunnen we verwachten van deze ontmoeting?

28-09-2025 15:21 door Milan Verleg

Teleurstellende seizoensstart

Bayer Leverkusen begon onder Erik ten Hag dramatisch aan het nieuwe seizoen. De Duitse club besloot daardoor al snel het roer om te gooien en de Nederlander te vervangen. Kasper Hjulmand zit voortaan op de bank als hoofdtrainer. Afgelopen zaterdag wist hij in de uitwedstrijd bij FC St. Pauli drie punten te pakken door met 1-2 te winnen. Het winnende doelpunt werd gemaakt door de Nederlander Ernest Poku.

In de Champions League nam Bayer Leverkusen het in de eerste wedstrijd buitenshuis op tegen Kopenhagen. De Denen scoorden al vroeg in de wedstrijd de eerste treffer, waarna het lang wachten was op een volgend doelpunt. Alejandro Grimaldo zorgde namens de bezoekers voor de gelijkmaker in de 82e minuut, maar Kopenhagen kwam vier minuten later opnieuw op voorsprong. De thuisploeg leek de zege binnen te hebben, totdat een eigen doelpunt voor de eindstand zorgde: 2-2.

Wisselvallende start voor PSV

PSV begon het seizoen uitstekend met winst in de Johan Cruijff Schaal, gevolgd door overwinningen op Sparta, FC Twente en FC Groningen. Daarna werd de ploeg in eigen huis plotseling verrast door Telstar: 0-2. Een uitslag die niemand verwachtte, maar de Eindhovenaren herstelden zich direct door drie punten te pakken in de lastige uitwedstrijd tegen NEC. Hierna volgde een gelijkspel tegen Ajax, waarna er dit weekend nipt werd gewonnen bij Excelsior: 1-2.

De Eindhovenaren hebben een erg lastige loting in de Champions League. De op papier makkelijkste tegenstander hebben ze al gehad: Union Saint-Gilloise. PSV wist deze wedstrijd echter niet te winnen. In Eindhoven zorgden de Belgen voor een verrassing door met een 1-3 overwinning terug de bus in te stappen. PSV heeft daardoor dringend een resultaat nodig tegen Bayer Leverkusen.

Eerdere ontmoetingen

Bayer Leverkusen en PSV hebben nog niet vaak tegen elkaar gespeeld. In het seizoen 1994/1995 kwamen beide ploegen elkaar tegen in de eerste ronde van de Europa League. Bayer Leverkusen wist destijds de heenwedstrijd in eigen huis met 5-4 te winnen, waarna het in Eindhoven in een doelpuntloos gelijkspel eindigde. PSV werd daardoor uitgeschakeld in de Europa League.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.