Laatste nieuws
03.05NEC pakt door na Tadic: ook Ajax-speler op weg naar Nijmegen
00.01Voorbereiding Eredivisie: PSV speelt jaarlijkse Lichtstadderby

Gisteren

23.58Terugkeer van Tadic naar Ajax later niet uitgesloten: 'Willen hem graag hebben'
23.41Dennis te Kloese komt met duidelijke reactie op nieuws van prijsafspraak met Read
23.21Proef in Engels voetbal: veldspeler minuut van het veld bij blessurebehandeling keeper
23.03Hoe Marcos Leonardo indruk maakt op de Ajax-training
23.02Stekelenburg ziet 'fantastische stap' voor Nederlander: 'Echt een geweldig elftal'
22.53'Eerlijk gezegd verwachtte ik wel iets rond een transfer, maar het is wat het is'
22.36'Chicharito (38) vindt nieuwe club maar moet tot 2027 wachten op debuut'
22.36'Chicharito (38) is nog niet klaar en tekent bij splinternieuwe ploeg uit VS'
22.18'Feyenoord doet zaken met Belgische club en bereikt akkoord over verkoop middenvelder'
22.12Dit gebeurt er in de kleedkamer van Excelsior: 'Hebben wel wat uitgehaald, ja'
22.10Dit gigantische salaris neemt Ajax volgens Romano volledig over voor Arokodare
22.10Buitenspel: Van de Beek laat Ajax-scheenbeschermer zien bij Girona
21.55Aanstelling Van Bommel zorgt voor flinke discussie in Franstalige deel van België
21.53Eredivisie-terugkeer lonkt voor Cedric Hatenboer: 'Verschillende gesprekken gehad'
21.53(Nog?) geen concrete interesse in Trenskow: 'Had verwacht dat er nu iets zou zijn'
21.45Bundesliga-gids: Saibari-seizoen, Schalke is terug, miljoenendeals en nieuwe namen
21.34'Inter slaat transfervrij toe en strikt Stones als opvolger De Vrij'
21.28'Opvallend nieuws: Ajax wilde Tadic wél terughalen, maar speler zei zelf nee'
21.20LIVE Transfers: Arokodare dinsdag medisch gekeurd, ex-Ajax-target naar Griekenland
21.17Memphis gaat bijtekenen in Brazilië: 'Maar dat was ook een een-tweetje geweest'
21.15Terugkeer van Ajax-routinier maakt indruk: 'Alsof hij nooit weg is geweest'
21.11Excelsior strikt middenvelder (21) uit opleiding van Red Bull Salzburg
21.01Míchel ziet toekomst in Ajax-defensie met Baas én Blind
20.50FC Volendam haalt Schouten (34) terug naar Nederland
20.50FC Volendam haalt Erik Schouten terug naar Nederland
20.48De Telegraaf: Stengs heeft handtekening gezet bij AZ, contractduur nu ook bekend
20.45Hoge verwachtingen van toptarget Ajax: 'Jaagt verdedigers stuipen op het lijf'
20.40'Trafford gaat City verlaten: binnenlandse transfer voor maar liefst 46 miljoen'
20.37Rijkhoff valt voor Piqué-project en verruilt Ajax voor Andorra
20.31Rijkhoff vervolgt carrière op huurbasis in Andorra
20.21Besiktas vangt bot bij Salah, Sancho gelinkt aan Qatarees avontuur
20.21AZ houdt Hongaars international Kovács uit handen van geïnteresseerde clubs
20.15Stegeman hoopt dat Haen nog niet uitvliegt: 'Liever volgend jaar'
Resultaten x
binnenland

Dies Janse, Ajax-talent ontplooit bij FC Groningen: "Campinggasten vragen steeds vaker om handtekening of selfie"

"Wat wil je later worden?" Een vraag die ieder kind weleens op zich afgevuurd krijgt. Zo ook Dies Janse, tijdens zijn eerste kennismakingsgesprek bij de jeugdopleiding van Ajax. Zijn antwoord: "Boer." Al voegde hij er snel aan toe: "Maar ik voetbal tot mijn 35ste en dan word ik boer." Afgelopen zomer werd de negentienjarige Zeeuw Europees kampioen met Oranje Onder 19 en dit seizoen is hij op huurbasis in het shirt van FC Groningen uitgegroeid tot een stabiele Eredivisie-speler. "Op vrije dagen hielp ik vaak mee op de boerderij, maar dat is dit seizoen helaas lastig."

10-10-2025 14:00 door Sander Berends

Toeristen die in de zomer op Zuid-Beveland een fiets willen huren, kunnen zomaar hulp krijgen van een regerend Europees kampioen. Iemand die in 2020 Ajax-speler werd, op 11 augustus 2024 in de Johan Cruijff ArenA debuteerde in de Eredivisie tegen sc Heerenveen en afgelopen zomer zijn contract in Amsterdam opnieuw verlengde. Nu tot medio 2029. Dies Janse draagt dit seizoen op huurbasis het shirt van FC Groningen. "Tijdens mijn zomervakantie en de voorgaande jaren op vrije dagen probeer ik mee te helpen op de boerderij van mijn vader en oom in Wolphaartsdijk," vertelt hij in ELF Voetbal nummer 10, een editie die handig online via deze link is te bestellen.

Hulp bij zeekraal

Bij die boerderij hoort ook een camping met 75 staanplaatsen. "Als het een beetje mooi weer is, zijn alle plekken bezet door Duitsers en Belgen. Altijd gezellig. Ik help als ze fietsen willen huren of zeekraal willen kopen. Helaas is mijn Duits niet zo goed, maar met gebaren en een paar Engelse woorden kan ik ze vaak toch helpen. Ik loop er niet mee te koop dat ik profvoetballer ben, maar het komt steeds vaker voor dat campinggasten vragen om een handtekening of een selfie. Vooral sinds ik mijn Eredivisie-debuut maakte."

Janse is letterlijk en figuurlijk een groot talent. Iemand die zich op negentienjarige leeftijd heeft ontwikkeld tot een betrouwbare kracht in het hart van de defensie. Dat niet alleen. Bij zowel Ajax als dit seizoen bij FC Groningen is hij de enige speler met een tractorrijbewijs op zak. "Ik was zestien jaar toen ik het examen haalde. Dankzij dat rijbewijs kon ik nog meer werkzaamheden uitvoeren bij mijn vader en oom." Janse groeide op in Goes. Vader Hubrecht en moeder Ilse wonen er nog steeds. Als kind was Janse haast dagelijks te vinden op de boerderij, die zijn vader samen met oom Maarten bestiert aan de boorden van het Veerse Meer in Wolphaartsdijk.

Geuzennaam

Traktor rijden, zeekraal verkopen, campinggasten helpen en bij een andere boer helpen het stro naar binnen te halen. Janse vond het heerlijk als kind. Zijn tijdelijke transfer naar FC Groningen werd medio augustus dan ook aangekondigd met beelden van de voetballer op en voor de trekker in Euroborg. "De club stelde dat voor, omdat de geuzennaam onder de supporters 'boeren' is. Ik heb gezegd dat ik het nog één keer wilde doen, maar daarna niet meer."

Zijn zaakwaarnemer Bas Schothorst gaf in de zomer aan dat er minstens 25 clubs hengelden naar de diensten van Janse. Zijn keuze viel op FC Groningen. "Nadat Ko Itakura werd aangetrokken, mocht ik op huurbasis weg bij Ajax. Daar voerden we enkele gesprekken over. Ik had vorig jaar aan de Eredivisie gesnuffeld. Nu wilde ik meer. Er kwamen inderdaad veel clubs. Maar je hebt concreet en niet concreet."

Beste gevoel

"Bij FC Groningen voerde ik een goed gesprek met de trainer, de technisch directeur en de algemeen directeur. Ik liet me niet leiden door de afstand. Bij FC Groningen kreeg ik het beste gevoel. Tot nu toe heeft dat uitstekend uitgepakt. We hebben een leuke, jonge groep en kunnen het goed met elkaar vinden. Ik speel tot nu toe alles."

Anderhalve week woonde Janse in een hotel. Daarna betrok hij een appartement in het centrum van Groningen. "Voor het eerst op mezelf. Koken gaat niet slecht. Ik krijg weleens bakjes mee van thuis of vanuit de club. Een kippetje erbij bakken is zo gebeurd. Mijn ouders kunnen bij me overnachten. Door de afstand tussen Zeeland en Groningen zijn mijn uitwedstrijden plotseling hun 'thuiswedstrijden' geworden. Ze zijn erbij als het kan."

In het interview vertelt Janse tevens uitgebreid over zijn voorgaande vijf seizoenen bij Ajax. Over het gastgezin waar hij terechtkwam, met welke speler hij daar woonde, met welke spelers van Ajax hij nog steeds contact onderhoudt. Zijn debuut in het eerste elftal van Ajax en de relatie met trainer Francesco Farioli. De band met broer Rijk, keeper bij NEC. Waarom Dies na de F-jeugd van keeper veranderde in speler. De samenwerking met Thijmen Blokzijl bij FC Groningen, het gewonnen Europees Kampioenschap van afgelopen zomer in Roemenië en over zeekraal. Ook geeft trainer Dick Lukkien zijn mening over Janse.

Het volledige interview met Dies Janse is te lezen in ELF Voetbal nummer 10. Daarin ook interviews met AZ-megatalent Kees Smit, met Ajax-flop en nu boer Iván Gabrich en we liepen een middagje mee met oud-Feyenoorder en international Patrick Paauwe, nu werkzaam als hovenier. We brachten een bezoek aan Jorrit Hendrix bij Preussen Münster, bespraken de tatoeages van én met Brandley Kuwas van FC Volendam, gingen wandelen met Mimeirhel Benita van Heracles Almelo en zijn hondje Spikey en spraken vijf clubiconen van Vitesse over de redding van de club en hun eigen ervaringen. En nog veel meer!

ELF Voetbal nummer 10 valt bij de abonnees automatisch op de deurmat. De editie is ook verkrijgbaar op de bekende verkooppunten. Denk aan de grote supermarkten, de (kantoor)boekhandels en op de grote reislocaties, zoals Schiphol, Eindhoven Airport en de NS-stations. De editie is ook gemakkelijk online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Voor 15u besteld, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement nemen, is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link zo afgesloten. Kies je welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.